Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A japán írás / olvasást...

A japán írás / olvasást mennyi idő alatt lehet elsajátítani?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 17:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

hát állítólag nagyon sok év.

valahol itt gyakorin olvastam hogy valaki írta hogy egy átlagos japán gyerek örül ha 14 éves korára már tudja az ilyen nagyon alap betüket ..

szar lehet nekik :S

2011. aug. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

^ez nem igaz, azért nem ennyire para, nem kell mindent elhinni amit mondanak.. :DD


meglehet tanulni az írásjeleket, nem azzal van a baj, de eleve minden olyan bonyolult a japánba, nem csak az írás meg az olvasás a nehéz a japánban hanem úgy általánosságban minden.. középszinten sztem olyan 4-5 év alatt lehetne letenni középfokú nyelvvizsgát de csak akkor ha NAGYON intenzíven tanulnád..

2011. aug. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%

Hiragana: 1 nap

Katakana: 1 nap

Kanjik: Szinttől függ. Fél év N5, egy év N4, két év N3, négy év N2, hat év N1.


Persze ezek intenzív, nyelviskolai (vagy tanártól való) tanulással értendőek, heti 8-10 óra, plusz napi 2 óra gyakorlással és ismétléssel. (Nyelvtan tanulással együtt!)

Nem akkora ördöngösség, mint ahogy mondják a laikusok.


Amúgy első: A 14 éves japán gyerek kb. 6000 kanjit tud.

Második: Nem nehéz a japán, úgy általánosságban. A nyelvtan könnyű, a legkönnyebb, amit eddig tanultam (Pedig már sok fajtát tanultam). A kanjikhoz csak jó vizuális memória kell, a többi meg megy magától.



15/L

2011. aug. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
30%
Ne haragudj, de szerintem a 15 éveddel ne nevezz senkit laikusnak.. nyilván nem véletlenül mondják, hogy a japán az egyik legnehezebb nyelv, ez köztudott. És nyilván nem az utcán hallottam, hogy nehéz, ez köztudott tény. Egy hozzáértőt megkérdezel melyik a legnehezebb élő nyelv biztos hogy ott van a japán az első háromban..
2011. aug. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
6000 kanjit? Én úgy hallottam, hogy a japánban csak kb. 2000 van.
2011. aug. 13. 22:04
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem, a kanjik száma 5000-10000 között van, de a legtöbb japán anyanyelvű felnőtt csak 2000-t ért meg. De sok van amit nem tudnak leírni, viszont elolvasva megértik.
2011. aug. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak most látom, hogy a fölöttem lévő hozzászóló azt írta, egy japán gyerek 6000 kanjit ért meg.. ne hogy el hidd neki, a japánok 90% nem tud többet 2000-2500 kanjinál, a japán kormány is közzétett egy listát, hogy melyik azok a kanjik amiket tud egy átlagos japán felnőtt. [átlagos alatt azt kell érteni, hogy a japánok túlnyomó része] ezen a listán 2000 kanji volt, kb SENKI nem tud 6000 kanjit, csak ha valami nyelvtudós..


Évente kb 200-250 kanjit tudnál megtanulni. ez reális szám lenne

2011. aug. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Vannak külön levélíró emberek, akik a kötelezően előírt írásjelek számánál többet ismernek. Ezeket az illetőket ünnepek tájékán (főleg az újévi ünnepségek környékén) keresik fel, és írtanak velük üdvözlőlapokat (rengeteg formalitás van a japánoknál, ezek az emberek otthon vannak bennük nagyon-nagyon).


Természesen léteznek már előre nyomott üdvözlőlapok, de sok japán - szerencsére - tarta a hagyományokat, tehát ezek a nagyon írástudó emberek keresettek.

2011. aug. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Na most teljesen bele vagyok zavarodva. Azaz igazság, hogy szeptembertől nyelviskolába fogok járni, japán nyelvet fogok tanulni. Érdekelne, hogy kb. jó beszéd szintre (középfoknál valamivel erősebben), és ugyanilyen irás szintre mikorra fogok szert tenni. Rengeteg féle véleményt hallottam, lehet szakértő véleményét kellene kikérnem.
2011. aug. 13. 23:15
 10/20 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ismerősöm akinek a nővére pár éve japán szakra járt az ELTE-rem és ő azt mondta, hogy az ő nővére nem tudott lenyelvvizsgázni 3 év után középfokon japánból meg még egy csomóan a csoportból nem tudtak pedig szenvedtek vele rendesen.


Középfok felett így is elfog venni 4-5 évet, de nagyon kell rá tanulni ha nyelvvizsgát akarsz.

2011. aug. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!