Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Online tanulnátok tovább vagy...

Online tanulnátok tovább vagy már visszamennétek az iskolába?

Figyelt kérdés

2021. jan. 2. 20:45
1 2 3
 1/23 PSPETI ***** válasza:
40%
Természetesen visszamennék, legszívesebben már most hétfőtől. Csak a lusta dögök és az antiszociálisok élvezik az online oktatást.
2021. jan. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

"Csak a lusta dögök ... élvezik az online oktatást."

Aki online lusta dög, az offline is az: órán mással foglalkozik, a házit max. lemásolja valakiről, csak akkor és annyit tanul, amikor és amennyit muszáj, stb. Aki meg lelkiismeretes, az online üzemmódban is mindig tanul még tanulnivalót, gyakorolnivalót, stb.

2021. jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
mindig talál még
2021. jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Én szívesebben maradnék még egy kicsit onlineban, és nem, nem vagyok se nem lusta dög, mert otthon is sokat kell az iskolai dolgokkal foglalkozni amit ha ellustul az ember és nem csinál meg 1-est kap rá, az online óra ellógásért meg igazolatlant, illetve antiszociális se mert vannak barátaim is az osztályból akikkel nagyon jól érzem magamat, viszont itthon jobban a fontos dolgokra tudok koncentrálni és csak a szükséges feladatokra szorítkozni, míg az iskolában a 7 órából sokszor 3-4-5 is tök fölöslegesnek érződik, korán reggel kell kelni és a buszra alig lehet felférni akkora tömeg van, az egyébként 25 perces út pedig sokszor 40-re nő a reggeli forgalomban. Persze tudom ne panaszkodjak, mert úgyis lesz majd még jelenléti oktatás biztosan, meg mindenki viseljen el minden rosszat is mert régen is volt ez meg az, senki ne nyavalyogjon a koránkelés, a tömeg meg a fölösleges tanórák miatt, mert ennél már csak rosszabb lesz, igen tudom ezeket a válaszokat a véleményemre, de én személy szerint nem bánnám ha még legalább 1 hónapig onlineban lennének a középiskolák meg az egyetemek, sőt azok akár még tovább is.
2021. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
26%

"az online óra ellógásért meg igazolatlant"

Ezt kétlem. Ezzel csak riogatnak a tanárok, de nem tehetik meg, hiszen simán lehet, hogy műszaki okok miatt nem jelenik meg valaki az online órákon akár hosszú heteken, hónapokon át. Amíg az oktatási rendszer nem biztosít minden egyes diák és tanár számára eszközöket otthonra tokkal-vonóval (gép, internetelérés, szoftver, stb.), addig nem várhatja el az online jelenlétet, csak reménykedhet benne, hogy lesz valami az online oktatásból.

2021. jan. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem riogatnak, már történt ilyen nem 1x az osztályban, ahol mindenkinek van megfelelő felszerelése az online oktatáshoz, és ezt jól tudja mindenki nálunk. Ha valaki előre szól a tanárnak hogy nem lesz jelen mert pl. orvoshoz megy az természetesen nem minősül igazolatlannak, csak igazolt hiányzásnak, de ha szó nélkül el van tűnve akkor az bizony igazolatlan. Máshol nem tudom hogy van, persze ott lehet mások a szabályok, nálunk így van.
2021. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

#5: Nálunk megteszik.

Megkérdezték hogy van-e megfelelő technikai eszközünk és ha igen, mennyire megbízhatóak. Akinél alacsony sávszélességű vagy instabil az internetkapcsolat, azzal szemben elnézőbbek.

2021. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
14%

"ahol mindenkinek van megfelelő felszerelése az online oktatáshoz"

Csakhogy erről nincs a tanároknak még naprakész információjuk sem, nem hogy órára kész... Akármikor mondhatja a gyerek, hogy "nem volt net", és csókolom. Ki tudná kinyomozni? Meg főleg kinek lenne rá ideje, energiája? Amint elkezdene valaki ilyesmikre hivatkozni, visszább vennének a tanárok ott is, ahol mostanában még igazolatlan óráznak. De ugyanígy a diákok sem várhatnak el semmit igaziból, mert a tanárnál ugyanúgy előfordulhat, hogy "vacakolt a rúter", vagy bármi.

És egyáltalán nem mindig kamu az ilyen. Még ahol eszközök vannak is, ott is történhet olyasmi, amihez rendszergazdai segítség kéne, az meg végképp nem áll ott minden középiskolás mögött ugye. Nekem volt, hogy annyira lelassult a gépem pont akkorra, amikor online órám lett volna, hogy egyszerűen nem tudtam rajta részt venni. Bebizonyítani viszont nem tudtam volna utólag, hogy ez történt. De ha emiatt bármilyen retorzió ért volna, nem hagytam volna annyiban.

2021. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%
#8: Egy idő után gyanús lenne hogy minden 2. nap benyögi hogy 2 órára elment a net.
2021. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
45%

Lenne annyi esze, hogy ne ennyire szabályosan lógja el az órákat. :)

A gyanú különben sem elég semmire. A normál hiányzás igazolásakor is nagyon sokszor gyanús a bemutatott orvosi igazolás, mégsem szólhat semmit a tanár, el kell fogadnia.

2021. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!