Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti visszamennétek egyetemre...

Ti visszamennétek egyetemre vagy dolgoznátok inkább?

Figyelt kérdés

Most fejezem be a ba-m a btk-n, de tanulnék valami kvantitatívat is. Most dolgozom, kb nettó 300-at keresek. Ha visszamennék egyetemre havi 60-70 állna rendelkezésemre, tehát koli -10, bérlet -3,5 szóval máris 45-65-nél tartunk.


Ti mit választanátok?



2018. ápr. 21. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nettó 300-as kezdő fizetés mellett?

Dehogy mennék.


Persze ha téged vonz a tanulás, akkor menj.

2018. ápr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit végeztél, hogy ennyi a nettód kezdőként? 😊 Biztos nem hagynám ott, tanulás max levelezőn.
2018. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A felreertesek elkerulese vegett: a 300 a berlettel, meg ilyesmikkel jon ki, az alapberem netto 250 ami szerintem teljesen atlagos
2018. ápr. 21. 16:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvégezném akkor levelezőn munka mellett, bérletet meg ígyis-úgyis vennem kell mert valahogy a munkahelyemre is be kell járnom.
2018. ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"bérletet meg ígyis-úgyis vennem kell mert valahogy a munkahelyemre is be kell járnom."


az igaz, de nem mindegy, hogy 60-ból veszel diákbérletet, vagy 300-ból felnőttet:d

2018. ápr. 21. 16:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kaphatsz ösztöndíjakat is egyetem alatt vagy ott a diákhitel ha ekkora nagy kiadás neked a bérlet. Nehogy már ez legyen a fő problémád. Felnőttként meg a lakhatás havi 80 ezer míg egyetem alatt meg volt 10 ezer és sajnos a fizum nem lett nyolcszorosa. De azért írtam hogy menj levelezőre, akkor megmarad a munkád és tudsz tanulni is. A mestert én is így végeztem, húzós de nem teljesíthetetlen. Keress egy szakot ami indul levelezőn vagy estin és jelentkezz arra.
2018. ápr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem ez a fő problémám, csak rámutattam, hogy ha visszamennék egyetemre akkor máshogyan kéne kalkulálnom a rendelkezésemre álló összeggel.


A levelezőn én is gondolkodtam, de a nappalin azért mégis többet lehetne elsajátítani.


Mindkettőnek látom az előnyeit és hátrányait, de nem tudom melyik lenne hasznosabb a jövőmre nézve, ezért tettem fel a kérdést, hogy vajon ti mit tennétek.

2018. ápr. 21. 17:22
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én levelezős vagyok. Alapból van egy okj-m és annak a bsc kepzesere iratkoztam be. Szerintem igy a legkönnyebb levelezőn tanulni. Aki kicsit se konyit a temahoz az elverzik, ha nincs benne akarat és motiváció.
2018. ápr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem elkezdem nappalin, aztán maximum ha nem tetszene átmegyek levelezőre:)
2018. ápr. 22. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!