Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Online tanulnátok tovább vagy...

Online tanulnátok tovább vagy már visszamennétek az iskolába?

Figyelt kérdés

2021. jan. 2. 20:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

#10: Jogos

Meg persze az a másik kifejezetten feltűnő eset amikor pont mindig a redmentás 40 perces dogánál megy el a net.

2021. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
51%

"Megkérdezték hogy van-e megfelelő technikai eszközünk és ha igen, mennyire megbízhatóak. Akinél alacsony sávszélességű vagy instabil az internetkapcsolat, azzal szemben elnézőbbek."

És ez hol igazságos? :)

Lehet, hogy a net széles sávszélességű, a gép viszont régi, ócska. Millió variáció lehetséges.

Mondjuk az én gépem így hasraütésre 79%-ban megbízható, a kamerám 47,5%-ban, a mikrofonom csak 23%-ban, a hangszóróm viszont 0%-os, a szolgáltatóm 98%-os, de a routerem ha meghal, akkor át kell hívnom a nagybátyámat a város másik végéből, mert ahhoz csak ő ért, de ő meg alig valamikor ér rá. Akkor? :) Hány százalékban lesznek velem elnézőek? :)

2021. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
72%

#13: Tényleg nem tökéletes a rendszer, de a középiskolák zárvatartása kulcsfontosságú, mivel a 14-20 évesek már kifejezetten jó vírushordozók és rendszeresen használjuk a tömegközlekedést.

Vidéken pedig csak úgy lehet a fajlagos utasszámot csökkenteni, ha az összutasszámot csökkentjük, mivel járatsűrítésre nem igazán van lehetőség.

A távoktatásnak tényleg az a nagy problémája, hogy a kormány nem biztosítja különösebben az eszközöket.


De jelen helyzetben még mindig jobb mint másfél hetente váltogatni a nyitás és zárás között és/vagy azzal a ténnyel operálni, hogy a tanárok 40%-a hiányzik.

2021. jan. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%
Így van. Kényszermegoldásnak jó. Akinek van kedve vele kísérletezgetni (diáknak, tanárnak egyaránt), annak direkt tetszhet is akár, ha másért nem, hát azért, mert így mégis valamennyire kapcsolatban lehet a többiekkel. Aki viszont lógni akar, az mindenképpen megtalálja a módját így is, úgy is.
2021. jan. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
34%

#14: Meg azért ennek a távoktatásnak az a fényes oldala, hogy pl. az Eszterházy Egyetem két népszerű szakot már digitálisan is indít majd megfelelő létszám esetén, a programtervező informatikust és a gazdálkodás-menedzsmentet.

És a rektor az interjújában azt mondta hogy még állami finanszírozás is lesz, viszont a felvi.hu-n csak önköltségben van fent, de január 31-ig még update-elhetik.

2021. jan. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%

Visszamennék. Hiányzik a tàrsaság,a megszokott ritmus. Itthon csak ülök,több óràn keresztül bámulom a képernyőt,estére már ebbe fáradok bele.

Igen,itthon is lehetett tanulni,nálunk még jól is ment

De pár tantàrgy sokkal jobb élőben,pl.elmaradtak a fizikás/kémiás kísérletek meg a hasonlók. Hiányzik a személyes kontakt,az a produktivitás,hogy reggel felkelni,elmenni az iskolábs,délután barátokkal hazajönni,tanulni,edzés,esti rutin.

Hiányzik. Most csak annyi van,hogy óràkat gubbasztok a gép előtt,barátokkal videochat,(oké,találkoztunk,de nem minden nap)és a nép végén egy kis mozgás.

Tök silány. Nem lehet beülni kávézóba,moziba,sehova

Nem láthatod az osztálytársaid.

Szerintem borzasztó,én már nagyon vissza akarok menni.

2021. jan. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
62%
Én nagyon mennék vissza, mert amióta itthon tanulunk folyamatosan jöttek fel a plusz kilók..😫
2021. jan. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
71%

A digitális oktatásban én ellustultam és magamba fordultam. Ezért inkább visszamennék a suliba.


Sajnos a digitális oktatásnak vannak gyenge pontjai (gondolok itt a számonkérésekre és nincs netem/kamerám/mikrofonom kezdetű hiányzásokra). Természetesen vannak pozitív hozadékai is.


Én inkább járok suliba, mint itthon üljek a laptop előtt.


Végzős vagyok. Van olyan osztálytársam aki november 11 óta nem jelentkezett be órára és közben minden közősségi médiában online. Sajnálom a tanárokat mert nem tehetnek vele semmit se. Az online dogákat sem írta meg pedig elküldtük neki a megoldásokat. Most meg fel van háborodva, hogy az első két hónapban szerzett jegyei alapján (három darab egyes) a matektanár bukásértesítőt küldött neki. Ráadásul a matektanár a kötelező három jegy meglétére hívatkozva nem is írat több dogát ebben a félévben.

Az online dolgozatok a vicckategóriába sorolhatóak. Az is béna aki így egyest kap. Hiszen ott a google, a többiek elküldik stb...

2021. jan. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
83%

"a matektanár a kötelező három jegy meglétére hívatkozva nem is írat több dogát ebben a félévben."

Teljesen igaza van.

2021. jan. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
68%
Nekem az online jobban bejött. Aki akar tanulni az így is simán tanulhat szerintem. Nekem azért tetszik jobban mivel én bejárósként hajnalban kelek, este 6ra pedig hazaérek. Így pedig én osztom be az időmet, sokkal jobban fog az agyam is. Bár például a matekkal eléggé meggyűlik a bajom mivel oda azért nem ártana a rendes magyarázat, de ezt kivéve teljesen jól megtudom tanulni a többi tantárgyat.
2021. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!