Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok nekem segíteni?

Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Tanulás ügyileg kellene. Hogy hogyan tudnék hatékonyabban tanulni, összpontosítani, koncentrálni. Mit tudnátok ajánlani egy középiskolásnak/gimnazistának?

Mindig amikor leülök tanulni egy idő után azon kapom magamat hogy szidom az oktatási rendszert hogy mennyire rossz (nem alaptalanul), meg mennyi fölösleges lexikális anyagot kell megtanulni, és nem értem hogy az országnak miért nincs pénze az oktatási rendszer fejlesztésére vagy hogy miért kell még ugyanazokat a dolgokat megtanulni ugyanolyan módszerrel mint például a 80-as években.

És én ezt szeretném "leküzdeni", hogy ténylegesen az anyagra tudjak koncentrálni. (ha már muszáj)


2021. jan. 4. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok... sajnos ez ilyen, viszont a középiskolás még nem vészes.

Én egyetemen szidom általában a rendszert amikor nekem gazdasággal meg és hasonló baromsággal kell foglalkozni mérnöki képzésen.


Az, hogy neked mi válik be nem tudom. Vagy kezdesz azzal amit utálsz és gyorsan letudod, így a végére marad az amit élvezel és fáradtan nem akarsz eret vágni, vagy kezded azt amit élvezel és utána már csak az az 1-2 dolog van, ami már nem tűnik soknak.

2021. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
1! Nem kötelező mérnöknek tanulni, lóghatsz a kukásautón is, ott nem kell semmivel sem foglalkozni.
2021. jan. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos ez ilyen. Rossz a rendszer. Középiskola még tényleg jó, de az egyetem egy konkrét vicc. A legtöbb munkáltató a diplomát csak egy papírnak tekinti, feltétel, hogy bejuss a munkaerő-piacra, de ők is tudják, hogy az egyetemen sem tanulunk semmit. Pl. én jogot végezte, látom, hogy sok tárgy teljesen felesleges volt, 1-2 kell csak a sokból. Pl. római joggal 500-600 órát foglalkoztam összesen. Soha az életben nem kell használni.
2021. jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Többet kellett volna foglalkozni a római joggal, akkor rájöttél volna, hogy mi mindennek az alapja!

A sok tárgyból nem csak 1-2 kell. Te tényleg elvégezted a jogot, kétlem!

2021. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

2

Az, hogy neked semmilyen releváns rálátod nincs az egyetemekre nem az én hibám és nem is az én szégyenem.

Akárki aki felsőfokú végzettséget szerzett elfogja mondani, hogy a képzés fele kb a 3.5 éves képzésből 1.5 év a kukába dobható a tárgyak tekintetében.


Az, hogy te ilyen leereszkedően beszél valamiről, mint "munka" mutatja, hogy valójában milyen sötét ember is vagy.

Nem szégyen kukásnak lenni, ahogy doktornak sem. Ez is és az is egy munka amit el kell végezni. Ha nem lenne kukás, akkor te elvinnéd a szemeted hetente a legközelebbi helyre? Valószínűleg nem. Ahogy meg se műtenéd magad ha bajod lenne. Azt pedig, ha így nézzük amíg egészséges vagy orvosra nincs szükséged, szemetet pedig mindig termelsz tehát... nem kéne lenézni egyik munkavállalót sem.

Ha pedig te valami Professzor t.k.m tudja mi vagy, akkor pedig elég szégyen az, hogy te mint "értelmiségi" ilyen szinten állsz.

2021. jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Látom azóta fröcsögtél még valamit...

Igazi gyökér lehetsz:D

2021. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!