Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Maradjak a neumannba vagy...

Maradjak a neumannba vagy menjek máshova?

Figyelt kérdés

Szóval előre is bocsánat a helyesírásomért.

9.-es vagyok a neumann jános számítástechnikai technikumban. Minden osztálytársam és szülő még tanár is mondta hogy ne menjek oda. Nem hallgattam rájuk, mert azt gondoltam hogy jó iskola de ez nagyon nem igaz. Bunkó és oda figyeletlen tanárok, rossz osztály közösség (ez nem az iskola hibája), rossz minőségű épület (nem működnek zárak, adtak kulcsokat és megmondták a tanárok hogyha elveszítjük őket akkor ki kell fizetnünk, amivel nem lenne baj ha nem tette volna hozzá azt hogy "nincs az iskolának pénze másoltatni kulcsokat" ). És igazából motiválatlan lettem és rájöttem hogy ez az egész nem az én világom. Eredetileg művészeti suliba szerettem volna menni de az nem jött össze,okok miatt meg a neumannba kellett mennem. Az lenne a kérdésem hogy végig járjam-e az 5 évet a neuba vagy menjek el egy művészetni technikumba? Szerintetek megérné vagy rossz ötlet?



2021. jan. 5. 17:15
1 2
 1/14 anonim válasza:
Szerintem menj át, nem éri meg szemvedni
2021. jan. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

En azt gondolom, hogy aki eredetileg muveszeti iskolaba keszult, annak egy informatikai iskola rossz valasztas volt. En az iskolarol rosszat mondani nem tudok! A fiam ott tanul es nagyon szereti, hozzateszem mindig is ez a vonal erdekelte!

Szoval nem gondolom, hogy az iskolaval van a gond, inkabb a valasztasoddal. Ha neked ez nem tetszik mar az elso evben, kesobb egyre nehezebb lesz es valoszinu sosem fogsz ilyen vonalon dolgozni sem. En kiborultam volna egy het utan:)

Nem vagyunk egyformak, probalj keresni olyan iskolat, ahol erdekel, amit tanitanak ...tobbnyire:) Ott a bunko tanar sem lesz olyan bunko, ha alapbol szivesen jarsz oda:) A csak azert menj infos suliba, hogy majd jol keress, az rossz motivacio volt! En a helyedben beszelnek a szuleimmel vagy aki ebben kompetens es valtoztatnek. Az sosem keso!

Udv: egy infos diak anyukaja

2021. jan. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem menj át egy másik suliba, ha nem érzed jól ott magad akkor nem éri meg ottmaradni.:)
2021. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ez az iskola nem az én választásom volt mert csak ide vettek fel...
2021. jan. 6. 13:43
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a bíztatás, szólok anyumnak hogy kezdjük el a munkálatokat :)
2021. jan. 6. 13:44
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha csak oda vettek fel, addig nem nyugszol, míg egy művészeti suliba fel nem vesznek. Hidd el, nem lesz jó neked, ha a Neuba maradsz.
2021. jan. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Figyu.

Véletlenül nem első helyre írtad?

Én, 3 éve felvételiztem még van egy évem ezen kívül és 3 helyre kellett beadni a papírt, és csak onnan jött vissza, sikeres felvételi levél amelyik iskolát első helyre írtam. (minden akkori osztálytársamnál így volt, és nem egy helyre jelentkeztünk) Van egy központi rendszer, amibe rögzítették az adataid és ha azt látták hogy már felvettek valahová automatán elutasító levél jöt. KIFIR a rendszer neve ha jól emlékszem.

2021. jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szégyellem a történetem ezért nem szeretném ha sértő üzeneteket kapnék. A felvételim nem lett a legpompásabb ezért sehova nem vettek fel, a végén két suliba tudtam csak pótfelvételizni, a neut választottam. Később kiderült hogy ez volt még a jobb választás mert a másik sulit bezárták pár hónappal később... Szóval ezért nem volt nagy döntésem az egész dologban.
2021. jan. 7. 00:31
 9/14 anonim ***** válasza:

Figyelj, annyira nem gáz a sztorid, hogy sértegessünk. Anno én is elbasztam a felvételim magyar részét. Végül én szerencsésen jártam, mert ahova mentem, ott nem kérték a felvételit, csak a jegyeimet.


Szóval az, ha elbaszod, nem lenézendő, van ilyen. Bár ez tudom, hogy nem nyugtat meg.

2021. jan. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Te meg tul fiatal vagy, ha el is rontottad, azert ez nem egy akkora hiba. Csak csendesen megsugom neked, en anno megbuktam. De felnottem, lediplomaztam, lett nyelvvizsgam, hazam, gyerekeim es kutyam:)

Szoval csak biztatasnak szantam. Amugy hibazni nem szegyen! Keress valami neked valot, ha meg osszejott ird meg nekunk! Sok sikert!!!

2021. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!