Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Otthagyjam az egyetemet vagy...

Otthagyjam az egyetemet vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy a fizikai munka bármennyire is kedves nekem, sajnos testi adottságok miatt nem bírnám sokáig, ezért fontosnak tartottam, hogy valamilyen diplomát szerezzek, amivel el lehet helyezkedni. Nem akarok sokat keresni, de legyen értelme a munkámnak.


Most szociológián vagyok az első félévemben, amit a többség a könnyebb szakok közé sorol. Mindig is rühelltem az iskolát (bár nem voltam rossz tanuló) és elég szorongó típus voltam, az egészségemen is nyomott hagyott az állandó stressz, és most, a vizsgaidőszakban megint azt érzem, hogy ez nekem egyszerűen sok. Több ezer oldalhoz hozzátanulni az előadás jegyzeteit, 8-9 vizsgával zsonglőrködni, másfél hónapon keresztül megállás nélkül magolni, olvasni, értelmezni, vázlatot írni.


Egy sokkal nehezebb szakról jöttem ide annak reményében, hogy itt úgy tudok a társadalom hasznos tagjává válni, hogy nem nyomorítom meg magamat még jobban, de egyelőre egyik ponttal se állok túl sikeresen.


Próbáljam magam végigerőltetni legalább 3 év kínszenvedésen, vagy lehet úgy tisztességes életet élni, hogy se fizikai munkát nem bírsz, se képzettséged nincs az érettségin és nyelvvizsgákon kívül?



2021. jan. 7. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémát. Van érettségid és nyelvvizsgád? Milyen nyelv, milyen fokon? Ezekkel egyáltalán nem kell fizikai munkát végezned. Szállodába recepciósnak idegennyelv komminikációs szintű ismeretével simán el tudnál helyezkedni valahol, oké most járvány van, de majd az oltással stb. idővel vélhetően visszaáll a helyére a rend. Ha nem szálloda, akkor akár egy üzletbe eladónak, irodába adminisztrációra stb. Sok olyan munka van érettségivel, ami nem fizikai, és meg is tudsz élni nagyjából. A szociológia szakot pedig várd meg legalább a vizsgaidőszak végét, hogy sikerül-e minden, és aztán vond le a következtetést. Az is lehet, hogy legközelebb csak korábban el kell kezdened tanulni, hogy ne maradjon minden a végére.
2021. jan. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Angol C1 és német C1, de a németet vendéglátáson kívül teljesen haszontalannak érzem. Sajnos a vendéglátással kapcsolatos tapasztalataim alapján kevesebbet ott se stresszelnék.

Az egyetemi átlaghoz képest aránylag lassú tanulónak gondolom magam, úgyhogy a egy héttel a vizsgaidőszak előtt nekiálltam mindennek, és így jön ki a másfél hónap megállás nélküli tanulás (kivéve a karácsony körüli 3-4 napot).

Lehet valamilyen adminisztrációs munkát érdemes lenne megfontolnom.

2021. jan. 7. 17:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A munka mellett akár tudnál korrepetálni diákokat angolból és németből (tapasztalatból mondom, sok a jelentkező még ha nem vagy hivatásos tanár akkor is) . Az is egy kis plusz pénz és legalább kihasználod a tudásodat is egy egyszerűbb munka mellett.
2021. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha egy héttel vizsgaidőszak előtt kezdtél el tanulni, akkor legközelebb kezdj el egy hónappal korábban, vagy amikor évközben van időd, folyamatosan foglalkozz az anyaggal! Ha beosztod az időt, tanulási sebességtől fűggetlenül teljesíthető.
2021. jan. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked nem a tanulással magával van gondod, hanem a lelkeddel.

Szenvedd végig ezt a vizsgaidőszakot, ami kötelező és épülős csináld meg azt, a többit hagyd tavaszra. Aztán január végén meglátod.

Tedd rendbe a lelked, keress olyan elfoglaltságot amiben sikereket érhetsz el, de legalább is élvezed. Próbálj meg egyetem mellett dolgozni, kóstolj bele milyen az és milyen jó érzés első alkalommal pénzt keresni. Ha meg van az első sikerélményed, a többi is jönni fog.

2021. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

"Nem akarok sokat keresni, de legyen értelme a munkámnak"- Szociológiával nehezen lesz munkád, egy gazdasági szaknak több értelme lenne.

"Próbáljam magam végigerőltetni legalább 3 év kínszenvedésen" - így meg pláne értelmetlen, mert kicsi a valószínűsége, hogy ezzel a szakkal fogsz tudni dolgozni.A felvi sem túl bíztató, jól látni hogyan romlott a szociológus mint szakma szükségessége: [link]

2021. jan. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4/6-nak annyit, hogy egyrészt az embernek van egy tanulási kapacitása, nem lehet mindig azt mondani: tanulj többet. Másrészt pedig a vizsgafeltételeket egy tárgy kivételével az utolsó héten mondták el, és ha csak úgy elkezdem tanulni az órai jegyzeteket vagy a kötelező olvasmányt, irdatlan mennyiséget tanultam volna meg feleslegesen, mert nem a tényleges követelményt tanulom.

6/6 Nekem a statisztikából az látszik, hogy tavaly kevesebb mint egy hónap alatt el tudtak helyezkedni, és a statisztikában szereplők közt egy sincs, aki munkát keres, de nem talál. Az én problémám nem az elhelyezkedés nehézségeitől való félelem. "Legyen értelme a munkámnak" ezalatt azt értem, hogy valami társadalmilag hasznosat csináljak. Számomra a szociológiában erre van potenciál, sokkal több, mint egy gazdasági szakon, ahol véleményem szerint egy önző és jó megtévesztő személyiség versenyelőnyben van. Egy ilyen versenybe én be se akarok iratkozni (arról nem is beszélve, hogy ott valószínűleg még magasabbak lennének az elvárások. Számomra a fő probléma az, hogy félek, nem fogom ép ésszel bírni diplomáig vezető utat.

5/6-nak meg köszönöm, jó néha egy ilyen nézőpontot is hallani.

2021. jan. 10. 10:44
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

"ezalatt azt értem, hogy valami társadalmilag hasznosat csináljak"- ez szép törekvés, de ha nem fizetnek érte semmit ??

Az a felvi-s kimutatás már pár éves, amikorra végzel, megint más lesz a helyzet és nem jobb, hanem rosszabb.

Szociológiát akkor van értelme végezni, ha még továbbmész msc-re survey statisztika szakra. Ez összesen 5 év.

(Mellesleg szociológia szakot is végeztem.)

2021. jan. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként bármelyik multihoz el fogsz tudni menni bármilyen jellegű adminisztrációs pozícióra.

Én szociológia alapszakon vagyok és most azt csinálom diákként, angolt és franciát beszélek a cégnél meg angol és német kell. Diákként jól keresek, adminisztratív munkákra átlag nettó 300 a kezdő fizetés. A legtöbb ilyen pozícióra elég az érettségi és a nyelvtudás, a cég pedig tök modell

2021. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!