Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon félek a felvételitől!...

Nagyon félek a felvételitől! Van valami tippetek?

Figyelt kérdés

Most anyukám se jöhet be a felvételire velem a koronavírus miatt, így egyedül kell majd eligazodnom egy teljesen ismeretlen iskolában. Az az álmaim sulija, de félek, hogy nem vesznek fel :(

Egyébként kitűnő tanuló vagyok és oldom az előző feladatsorokat is, de tiszta ideg vagyok


2021. jan. 11. 19:25
 1/6 PSPETI ***** válasza:
Ne félj, nem olyan nagy dolog az, mint most tűnik.
2021. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. előtte egy nappal ne nézz át előtte egyet se, és ne kezdj bele új dolgokba! minden, amit tudnod kell, amit tudni akartál, ott van a fejedben. ha előtte egy nappal olvasol valami újat, lehet elbizonytalanodsz, és ez felvételi közben az egyik legrosszabb dolog, ami történhet veled.


2. a hely csak egy körülmény, az a fontos, ami a papíron van. 45 perced van a lehető legjobb válaszokat adni, próbáld meg nem azzal tölteni az időt, hogy a helyen parázol (én is más helyen írtam, de úgy öt perccel kezdés után már el is felejtettem, hol vagyok, mert a feladatokra koncentráltam).


3. nekem jó volt, hogy anya nem volt ott, mert túl sokat gondoltam rá -az eligazításnál segítenek az iskolában, anyukád odahaza is szorít neked minden erejével, ne aggódj :)


4. ne egyél túl sokat a feladatok írása közben, különben a vér a gyomrodba száll és nem fog olyan jól az agyad, mint ha nem ettél volna. a szőlőcukor nagyon jó erre, nem hiába eszik azt a sportolók (meg nálunk kb. mindenki azt ette a teremben).


5. ne foglalkozz a többiekkel, zárd ki a külvilágot! valami leesett? ez van. valaki tüsszentett? oda se neki! valaki felsóhajtott valami miatt? az ő baja. a lényeg, hogy arra a kétszer 45 percre lehetőleg saját magadat helyezd az első helyre.


6. ha nem megy az egyik feladat, ne parázz rá, menj a következőre, vagy a következőre. ha elolvasod az összeset az elején, rögtön kezdj bele abba, amelyiket tudod, de az első pár feladatot mindenképp csináld meg!


7. ha úgy érzed, rosszul jött ki egy végeredmény (amihez esetleg van b és c feladat is), ne állj le vele. folytasd a számolást azzal a számmal, mert arra is kapsz pontot, ha rossz eredménnyel helyesen vezeted le a műveletet.


ha kitűnő vagy, a hozott pontjaid ezek szerint nagyon jók, emiatt már nem kell agódnod :) remélem tudtam segíteni.

szabad tudni, melyik iskolába akarsz továbbmenni?

2021. jan. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek az aszódi Petőfi Sándor Gimnáziumot jelöltem meg (német-angol tagozat) . (Láttam, hogy egy másik lány kérdezett erről a suliról itt, ezért ráírtam, hátha tudunk beszélni, de sajna nem írt vissza :( )

Másodiknak az egri Szilágyit jelöltem meg (emelt angol tagozat) , harmadiknak pedig az egri Andrássyt (angol előkészítős tagozat)

Remélem felvesznek az első helyre. Amiket itthon írok felvételiket, azok összesen 60-80 pont körül vannak. A magyar legtöbbször 40-50, a matek pedig 20-40

2021. jan. 11. 19:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is nagyon izgultam, sőt, én 2szer is megírtam, tavaly előtt és tavaly is, mert először nem vettek fel oda ahova akartam menni. A lényeg hogy ne parázz rá nagyon, mert akkor lefagyhatsz. Ha valakinek van tapasztalata az én vagyok, szerintem kevés olyan van aki többször is írt élesbe :D a 2019-es nekem csak 55 pont lett, a tavalyi viszont 72, és így végül felvettek.
2021. jan. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 nyulamulaa válasza:
100%
Szia énis ezen az éven írom a felvételit.Nem mondanám hogy nagyon félek,hasonló jegyeim vannak,(eddig kitűnő voltam most lesz egy pár négyes.)A lényeg, csinálok feladatsorokat és ,hogy őszinte legyek nekem a 65-70 pont a cél.Nem nagyon stresszelek ahogy lesz úgy lesz,ajánlom,hogy te se izgulj ennyire mert ez "csak" a felvételi.nincs akkora tétje mert valahova úgyis felvesznek.:)
2021. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Èn is most írom a felvètelit, èn is fèlek, de kell valami, ami levezeti a stresszt. Èn pèldául megtanultam kirakni a Rubik kockát. Ez nem azt jelenti, hogy nem kell rá kèszülni, hanem azt, hogy kell valamit találnod, ami addig is levezeti a stresszt
2021. jan. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!