Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » HR/Emberi erőforrások képzésrő...

HR/Emberi erőforrások képzésről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Megéri erre menni? Aki tanulta írna tapasztalatokat?
2021. jan. 14. 00:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Bökszavakban:


- Hatalmas túlképzés, túl sok ilyen szak van

- Ehhez képest jóval kevesebb elérhető állás – HR-ese csak a nagyobb cégeknek van, kis cégek nem alkalmaznak erre szakembert

- Igazán értelmes munkát csak a hatalmas multiknál fogsz találni, ahol tényleg komoly oktatási vagy hasonló programokon dolgozhatsz

- Azonban akikkel ilyeneken dolgozom, teljesen változatos végzettségűek – az egyik csaj pszichológia PhD (!), a másik meg tanár végzettségű => azaz arra számíts, hogy a munkák értelmesebb részét lenyúlják a más végzettségű szakemberek

- Magyarországon különösen nagy számban tarolnak a pszichológusok a pályán

- A HR-eseket a legtöbb ember lenézi, nem egy megbecsült szakma és végzettség sajnos

- Magyarországon a HR-esek nagy része vagy unalmas, monoton feladatokat végez, vagy állandóan leépít...

- A HR-es egyetemi szakok nem a legmagasabb színvonalúak. Nem tudom, ennek mi az oka, de nekem rossz tapasztalatom van (2 egyetemen is megfordultam ilyen szakon, az egyiken végeztem is)


Azt mondanám, kerüld el messziről helyette válassz szinte bármi mást, még a turizmus-vendéglátás is jobb. Ha nagyon HR-es szeretnél lenni, akkor végezz el egy gazdálkodás és menedzsmentet vagy pénzügy-számvitelt, kezdj el HR-en dolgozni és iskoláztasd be magad HR mesterszakra. Ha meg a humán vonal vonz, akkor menj el pszichológiára és onnan nyergelj át.

2021. jan. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a választ!

Igazság szerint a HR vonz, mondhatom, hogy most az álmom,így már be is íratkoztam keresztféléves mesterképzésre. (Humán beállítottságú vagyok, nem végeztem gazdaságit.)

Multinál dolgozom más területen, de ott is az van amit írtál, hogy változatos végzettséggel dolgoznak a HR-en, pl.közgazdász, művelődésszervező. Kifejezetten HR diplomája pedig csak a HR managernek van. Kicsit elvette a kedvemet amit írtál, mert jónak gondoltam ezt a szakot.


Te HR-en dolgozol? Milyen rossz tapasztalataid voltak az egyetemi szakokkal kapcsolatban? Ha itt nem szeretnéd leírni akkor elküldenéd privátban?

Köszönöm szépen!

2021. jan. 14. 10:10
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit mondok hogy ismerősöm 10 éve hr-es multinál, nulla szakirányú végzettséggel (szocped)


Szakma ez?

2021. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ha ott van akkor mi? Nem végezte el Szocped után a HR mesterképzést? Legtöbbem mesterképzésként tanulják. Nálunk a multinál sem ilyen végzettségű a HR-esek többsége.

Hidd el a Szocpeddel éhen lehet halni de nem hallottam még HR-est panaszkodni.


Válasz?

2021. jan. 14. 12:06
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

" Nem végezte el Szocped után a HR mesterképzést? "


semmit se végzett van neki egy osztatlan bolognai előtti szocped-je és slussz. Ja és a HR-es csoportban kb egy sincs, akinek lenne vonatkozó végzettsége.

Kiugrott tanárok meg iylen olyan himi-humi szakosok.

2021. jan. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:

Én is Szociálpedagógiát végeztem és most jelentkeztem Emberi erőforrás tanácsadó mesterképzésre. Mi baj van ebből? Attól, hogy más az alapképzésem, még lehetek majd jó a szakmámban.


#3-as válaszoló, úgy tűnik savanyú a szőlő. Biztos minden képzés rossz, csak amit te végeztél - ha egyáltalán végeztél - az a jó.


Kérdező, ha ezt szeretnéd, akkor hajrá, ne foglalkozz azzal hogy ki mit mond.

2021. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
27%

"Biztos minden képzés rossz, csak amit te végeztél - ha egyáltalán végeztél - az a jó."



Bocsesz én osztatlan gépészt végeztem anno. BME.

Na az egy szak.

És nem ilyen buborékhámozós himi humi.

2021. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
#5-ös, ilyen is előfordul, sajnos tapasztalom is. De pl.én szeretném elvégezni a HR mestert a Szociálpedagógia után. Akkor én most így kevesebb leszek?
2021. jan. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
7es akkor örülj, hogy olyan szuper szakot végeztél és ne járd le a másikat csak azért mert az ismerősödet protekcióval vettél fel.
2021. jan. 14. 12:49
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"csak azért mert az ismerősödet protekcióval vettél fel."


Nem vették fel protkóval. Arról van szó még ha nehéz is lenyelni egyeseknek hogy valójában a lőtéri kutyát nem érdekelte a végzettsége, csak "humán " vonal legyen. Tanár filozófia szocped akármi? Jöhet.



Miért, a mostani munkahelyemen mi van? Ügyfélszolgálatos kapcsolattartó feladatkörre csak diplomást vesznek fel.

De hogy milyen diploma az mindegy.

Van itt volt óvonőtől kezdve, ápolónő, jogász, tanár, még szabad bölcsészet nevű kitudja mi is.

Mindegy, senkit nem érdekel, csak diploma legyen.

2021. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!