Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » HR/Emberi erőforrások képzésrő...

HR/Emberi erőforrások képzésről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Megéri erre menni? Aki tanulta írna tapasztalatokat?
2021. jan. 14. 00:09
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Kérdezem én 10es, akkor te a saját szakmádban dolgozol? Ha igen, akkor olyan nincs ott aki ugyanazt csinálja mint te csak diploma nélkül? Rengeteg az ilyen. Ha hosszú a nyelve az embernek vagy ha van ismerőse akkor elég a 8 általános is. Munkahelyemen végzettség nélküli emberek érettségivel, de van pl.festő is, főnök és úgy dirigál egy diplomásnak aki munkahely miatt multihoz kényszerül. Én meg például pont az ellenkezőjét tapasztalom, hogy diploma sem kell.
2021. jan. 14. 15:11
 12/21 anonim ***** válasza:

Ja, ha diploma sem kell... Akkor jelentkezz hozzánk, mérnöki multi igen jó fizetéssel, 100 nyitott pozícióval így covid alatt is. BSc végzettség alatt persze nem állnak szóba senkivel. Abszolút senkivel, sőt, inkább az MSc az általános és néhány doktorált kolléga is van. Nem a protekción múlik, az ajánlásra legfeljebb ajánlási bónuszt kapunk, de nem vesznek fel senkit azért, mert valakinek a valakije. A HR-eseink végzettségét nem tudom, de kizárt, hogy mindenki HR mesteren végzett volna.

A képzésedet nem a gépész válaszoló húzza le, hanem a piac árazza be. Ha a cégeknek megfelel a tanár HR-es, akkor hiába lobogtatod a diplomádat, a piac szerint ebben a munkakörben nem ér többet egy másmilyen humán diplománál. Amíg nem te leszel a HR vezető, és nem veszed fel tömegesen a szaktársaidat, addig így marad, és teljesen érthető lesz a HR-t idézőjelesen szakmának hívni.

2021. jan. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

" Ha igen, akkor olyan nincs ott aki ugyanazt csinálja mint te csak diploma nélkül?"


Olyan aki folyamatirányításban műszaki kontrollingban tervezésben lenne műszaki diploma gépész villamos stb nélkül?


EGY SINCS. soha az életben nem is hallottam még ilyenről.

Megnézem hogy valaki műszaki végzettség nélkül ezt csinálja.... megnézem! Fel se vennék egyébként.

2021. jan. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

De szuper, hogy nálatok a munkahelyeiteken ilyen képzett szakemberek vannak. Egyáltalán Magyarországon dolgoztok? Sajnos nálunk, felénk az a jellemző, hogy nemhogy végzettségnek megfelelő diploma, hanem semmilyen diploma sincs. Így főnök a legtöbb "főnök".

A cégnek meg azért felel meg a tanár HR-es mert nincs HR-es végzettségű.

Úgyhogy ha meglesz a papírom én bízom abban, hogy lesz munkahelyem vele.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2021. jan. 14. 18:23
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

" Sajnos nálunk, felénk az a jellemző, hogy nemhogy végzettségnek megfelelő diploma, hanem semmilyen diploma sincs"


Megnézem hogy egyetemi tanulmányok nélkül hogy végez el pl egy ipari kábel ellenállás-mérését 1200 V-os feszültség mellett... hol szerez rá gyakorlatot? hol szerez rá elméleti alapokat?

Ezeket nem tanítják az OKJ-s "csoda-iskolákban"

2021. jan. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"mert nincs HR-es végzettségű."


Mint a szemét annyi van! Csak nem kell! ilyen számban nem kell.

2021. jan. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

“ A cégnek meg azért felel meg a tanár HR-es mert nincs HR-es végzettségű.”


Nem. Hanem mert a tanár tud tanítani (!), és ha például oktatási referenst keresel, akkor egy tanár nyilván jobban csinálja.


Nekem HR végzettségem (is) van, és dolgozom is HR-esekkel. Tényleg elenyésző részüknek HR-es az eredeti végzettsége. Ez azt támasztja alá, hogy


(1) a HR-es tevékenységhez nem kell HR-es végzettség

(2) a HR-es végzettségűek még a saját szakmájukban sem igazán versenyképesek a más végzettségűekkel (pszichológusokkal, tanárokkal) szemben


... mivel gyenge a képzés. Ez van.

2021. jan. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, elfogadom.....de akkor is okleveles Emberi erőforrás tanácsadó leszek. :D Aztán majd meglátom. A jelenlegi béremtől biztos hogy többet fogok kapni vele.
2021. jan. 14. 21:09
 19/21 A kérdező kommentje:

"HR-es tevékenységhez nem kell HR-es végzettség"


Mondjuk ha ezt tudom akkor már régen HR-es lennék x év tapasztalattal. A fenébe hogy csak nemrég írtam ki ide a kérdést.

2021. jan. 14. 21:11
 20/21 anonim ***** válasza:

"A jelenlegi béremtől biztos hogy többet fogok kapni vele."


A csajom is azt hitte.... aztán rájött hogy örülhet ha munkája lesz egyáltalán. nem is dolgozik ezen a téren, fuvarszervező lett egy kamionos cégnél.

2021. jan. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!