Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány pontos írásbeli felvételi...

Hány pontos írásbeli felvételi számít átlagosnak és jónak ha gimibe szeretnék menni? Idén szerintetek milyen lesz a felvételi?

Figyelt kérdés
2021. jan. 16. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

Az átlagot nem tudom, de negyven pont azért már nem rossz.


Szerintem olyan lesz a felvételi, hogy maszkban ültök, minden második padban.

2021. jan. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 az országos átlag 50 körül szokott mozogni. Negyven ponttal maximum valami nagyon szar gimiben vesznek fel.

Egyébként teljes mértékben egyénfüggő, hogy mi számít jónak. Lehet, hogy valakinek 60-65 pont is jó, és elégedett vele. Én tisztában voltam a képességeimmel, amikor írtam a felvételit, és valószínűleg 85 pont alatt már csalódott lettem volna.

2021. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális erősségű gimnáziumhoz (gyengébe semmi értelme menni, saját erődből/magántanárral tanulhatsz majd meg mindent) szerintem olyan 60 pont kell azért és 4-es átlag legalább. Vagy pár ponttal gyengébb felvételi, de cserébe kitűnő bizonyítvány.

Ahova 50 meg azalatti pontokkal vesznek fel a lista elejéről, az max a nevében gimnázium.

2021. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
4O ponttal nem fognak jó gimibe felvenni az biztos. 5O felett már átlag feletti, 6O pont felett meg szinte bárhova felvesznek, persze ha jó a szóbelid is. (Én az Apáczaiba járok Budapesten, egyik osztálytársan 65 ponttal került be, nyilván nagyon erős szóbelivel) Szóval ne aggódj, egy normális gimnázium simán megvan 6O körül
2021. jan. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, hogy lepontoztok, de szerintem 70 pontot minden átlagos képességűnek el kéne érnie. Kizártnak tartom, hogy túl sok jó(kb. hvg. top 50) helyre felvennének az alatti pontszámmal. Persze vannak kivételek. Nálunk pl. nem volt szóbeli, de sok helyen van minimum pontszám is, ami alatt nem hívnak be.
2021. jan. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, úgy értettem a negyven pontot, hogy a matek meg a magyar külön-külön.
2021. jan. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Gimibe a 60-70 az átlagos. Igazán erős gimibe 80 feletti kell. Közepes gimikbe 60-70,attól függően mennyi a hozott pontod. 50-el még be lehet kerülni gimibe, de csak gyengébbekbe. Az alatt meg szakgimi. Nyilván a hozott ponttól is függ azért, de általánosságba ez mondható.
2021. jan. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!