Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha régen érettségiztem,...

Ha régen érettségiztem, közepes eredménnyel, akkor melyik főiskolat érdemes megpróbalnom, ha mindenáron diplomát szeretnék?

Figyelt kérdés

Nem lényeg, hogy milyen diploma, mert olyan helyen dolgozom ahol ez nem fontos, csak magasabb bér - sávba kerülnék, ezért szeretnék elvegezni egy főiskolát.


Viszont gond, hogy nincs 280 pontom, ez biztos. Ilyenkor mi van, tudja valaki? Köszönöm előre is.


2020. dec. 22. 20:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
18%
Nincsenek főiskolák, úgyhogy nem tudsz ilyenre menni.
2020. dec. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Valami lehetőség csak van. Pld előtte egy emelt szintű érettségi, vagy hasonló. Nem tudom elhinni, hogy nincs semmilyen lehetőség az ilyenek számára mint én. Főleg hogy az iskolák jó része üzleti alapon működik, keményen fizetősek.
2020. dec. 22. 20:39
 3/27 anonim ***** válasza:
83%

Ha nincs meg a minimum pontszámod, valamint nincs egy emelt szintű érettségid, akkor nem fogsz felvételt nyerni egy diplomát adó felsőoktatási intézménybe sem.

Jó hír, hogy a felvételhez elegendő lehet kettő jól megírt érettségi is, így ha kinézed a szakot, (ami számodra lehet, hogy mindegy, de nem mindegyiknek ugyanazok a bemeneti követelményei) akkor már látni fogod, miből kellene újra vizsgáznod. Arra figyelj, hogy egynek legalább emelt szintűnek kell lennie.

2020. dec. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Igen, valami ilyesmire gondoltam, nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad, hálás vagyok érte. Köszönöm szépen.
2020. dec. 22. 20:52
 5/27 anonim ***** válasza:
78%
Újra kell érettségizni.
2020. dec. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Az nem probléma. Köszönöm szépen neked is. 😊
2020. dec. 22. 21:15
 7/27 anonim ***** válasza:
23%
Vannak alacsony pont határos levelező képzések, oda bekerülhet kb bárki, talán felvin érdemes nézelődni. 2010-ben volt olyan, ahol a minimum 215 volt a ponthatár, ami kb a full 2-es szint.
2020. dec. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen, épp a felvit nézegetem... Remélem találok valamit, ami nekem jó lenne.
2020. dec. 22. 21:43
 9/27 A kérdező kommentje:
Ja és levelezőt keresek mindenképpen, hiszen dolgozom.
2020. dec. 22. 21:44
 10/27 anonim ***** válasza:
80%
Azt azonban hozzá kell tenni, hogy 2010-ben 180 vagy 200 pontnál volt meghúzva a minimum, ami most már 280, tehát olyan alacsony ponthatáros képzés biztosan nem fog találni.
2020. dec. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!