Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az hogy ha jön egy...

Miért van az hogy ha jön egy új tanár az iskolába, az ő érdekei az órarendben előbbrevalók, mint aki 20 éve ott van?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy jön egy új ember, még be se lépett az ajtón, de már igényei vannak neki, hogy ő mikor HAJLANDÓ órát tartani. Hogy ez az idősáv jó, de az meg nem, amaz talán jó, de ő addig nem marad, meg egyénként is mi az hogy 2 lyukas óra, hát ő nem fog ott ülni 2 óra pluszt stb.

És a vezetőség ugrik és más írja is át az órarendet a kedvéért. Amely tanárok meg 10-20 éve itt vannak, azoknak meg szavuk nem lehet, azoknak van egy fix órarend, az legyen úgy jó ahogy van! Ott nem lehetnek igények, ott nem lehetnek egyéni kívánságok, mert ez egy munkahely, és nem kívánságműsor. Ott menjen be reggel 8ra, majd legyen 4 lyukas órája, és legyen benn még este 8kor is, 4 totál felesleges plusz órával. Meg ilyenek.

De aki új, az mit parancsol hogy parancsolja, mikor tudna jönni, stb...


???

Valaki érti ezt?


2021. jan. 19. 09:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Mert ő ott lesz még 20 év múlva is, aki meg 20 éve ott van, lassan kihal.
2021. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az előző korosztályok önmagukat nagyon szrul képviselik. A fiatalok agilisak, határozottak, és elérik, amit akarnak. Ezért nem ők a hibásak. A 20 éves gyakorlattal élő is kiállhat magáért, de helyette gyakorin sír.
2021. jan. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"Mert ő ott lesz még 20 év múlva is,"


Na pont ez a nagy tévedés. ez az "új" munkaerő pont az aki nem 20 év múlva nem lesz ott, de még az is nagy csoda ha a köv. tanévet itt kezdi!


Alig pár éve vannak a pályán és több helyük volt már, mint másnak 40 év tanítás után!

Pont ez az emberfajta az aki nem 20 évet nem lesz egy helyen, de csoda ha 1-et is kihúz!

Elmondom volt itt olyan aki idejött szeptemberben, az egész órarend felborult miatta, majd szeptember végén közölte hogy bocsika -és elhúzott.

Na ilyenek ezek.

2021. jan. 19. 09:40
 4/19 A kérdező kommentje:

"A 20 éves gyakorlattal élő is kiállhat magáért,"


És hogy álljon ki? Ha közlik vele, 20 év után is hogy hát nézd józsi ez van , nem tilos mást keresned... mer ez megy!

2021. jan. 19. 09:41
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"Alig pár éve vannak a pályán és több helyük volt már, mint másnak 40 év tanítás után!"


Nem maradnak olyan helyen, ahol nem becsülik meg őket. Velük nem lehet eljátszani, hogy évekig dolgoznak valahol, aztán nem kapnak tisztességes órarendet. Veled meg igen. Ez kinek a felelőssége?


"Ezek" boldogok és meglépnek mindent, amire vágynak. Te meg nem. De biztos te vagy a normális, és nem az, aki keresi az örömöt az életben.

2021. jan. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát keress mást! Tanulj, fejlődj, válts! Nem beszarni kell meg sírni, hanem változtatni. De hát azt nem lehet, tudom, mert akkor megfordul a Föld forgása, ha tenni is kell valamiért valamit.
2021. jan. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Velük nem lehet eljátszani, "


Még nem.... majd rakj rájuk csak 10 évet és már ugyanott lesznek ahol mi. Ez így fog történni.

2021. jan. 19. 09:45
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
LEHETSÉGES, hogy óraadói státuszban van, a munkájára pedig szükség van abban az iskolában.Akkor szoktak így órarendet áttervezni. Az óraadót ugyanis a leadott órákért fizetik, nem fog ott ülni lyukas órákban.
2021. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"a munkájára pedig szükség van abban az iskolában."


És a többiek munkájára nincs tán szükség?

Ha én is felállok, abban a pillanatban összeomlott az órarend.

mert nem fogsz érettségi tárgyat mással helyettesíteni, főleg nem X órában-mert ugyan kivel.

2021. jan. 19. 09:49
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"majd rakj rájuk csak 10 évet és már ugyanott lesznek ahol mi"


Ezt mondták rám is 20 évesen, hogy majd megtudom, hát 35 vagyok és nem tudtam meg.

Váltottam, mentem, kerestem a helyem, rengeteget tanultam (fényévekre vagyok azoktól, akik kritizálták az életsítlusomat), és jobb helyzetben vagyok, mint valaha. Aki meg beszólt, pont ugyanott van, megkereseredett, szidja az életet, a kormányt, a szerencsét, Istent, mindent, amit ér. Ezért nem bírom, ha valaki külső okokban keresi a megoldást, mert nem jut sehova. Magadba nézz, ne a másikra. NEKED mi kéne ahhoz, hogy normálisabb életed legyen, TE mit tehetnél meg érte? Ki nem szrja le Józsi órarendjét??? AKarsz te tanár lenni? Miért? Miért nem? Ez a fontos kérdés, a többi csak figyelemelterelés meg kifogásgyártás.

2021. jan. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!