Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen órák, tantárgyak...

Milyen órák, tantárgyak kellenének szerintetek még iskolákba, amik szerintetek hiányoznak?

Figyelt kérdés
Sok velem egykorú szokta, mondani, hogy hiányoznak az életre felkészítő órák vagy hogy kellenének "közvetlenebb" órák stb. Hallottam másoktól, olyan ötleteket is, hogy legyen társadalmi ismeretek, gazdasági ismeretek vagy olyan óra, ahol az érzelmekről van szó. Ezt nem igazán értem mire mondják. Szerintetek ez mennyire igaz?? Valóbban kellenének ilyen órák és új tantárgyak?

2021. jan. 19. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amerikában 5. osztálytól vannak az alap mellett választható órák a gyerek érdeklődése szerint pl: + idegen nyelv, robotika, nyilvános beszéd, kreatív írás, ének stb. Szerintem nagyon hasznos lenne itthon is, hogy az alapműveltség mellé választható legyen amit a gyermek szeret, és ne énekre kelljen kötelezően járnia ha pl a robotika érdekli. Én így változtatnék a rendszeren, nem pedig kimondottan bizonyos órák beszúrásával.
2021. jan. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Gazdasági tárgyak nemártanának akkor talán nem lenne ennyi pénzügyi analfabéta. Lehetne több IT stb.
2021. jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
pénzügyi és jogi alapismeretek, közösségi médiafelületek veszélyei
2021. jan. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én most inkább középiskolára, gondolok és nem alsó tagozatra. 3.! A másodiknak mi értelme lenne? Egy óra alatt el tudják magyarázni, hogy nem állunk szóba ott sem gyanús figurákkal stb. Nemhogy 4, meg 6 évig magyarázzák, hogy mit, meg hogy.
2021. jan. 19. 19:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább szakkörként tudom ezeket elképzelni, és lehet, jobb sulikban vannak is, de pl. hangszertanulás, kreatív írás, pszichológia.
2021. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem az az ötlet nagyon tetszik, amit az első írt. Amerikában pl. az egyetemeken is létezik open curriculum, ami hasonló elven működik. Vagy itthon is vannak egyetemeken szabválok, bár az picit más. Szerintem ez azért is hasznos, mert így tényleg mindenkinek lehetősége van a saját érdeklődési körének és motivációjának megfelelően plusz ismereteket szerezni, ez egyfajta tehetséggondozás és arra is lehetőséget ad, hogy több dolgot kipróbálj, tapasztalj. Nekem az a tapasztalatom (persze lehet, hogy ez csak az én sulimra és a tanáraimra igaz), hogy gimiben már nagyon rámennek a kötelező tárgyakra, az elméletre stb., mert az kell az érettségire és ezt próbálják beleverni a diákok fejébe... a tesi, a rajz, az ének pedig csak ilyen mostohatárgyak, mindenki úgy kezeli mintha valami felesleges hülyeség lenne. Azt elhiszem, hogy valakit nem érdekel és emiatt nem szereti, de szerintem az kifejezetten jobb lenne, ha gimiben is lenne lehetőség kreatív, élményszerű, pihentető, csapatos stb. foglalkozásokra, amikből mindenki választhatna magának valót. Nálunk semmi ilyen lehetőség nem volt, max. versenysport (de nem csak versenyzők vannak ugyebár...) és kórus.

Amúgy nekünk 12.-ben volt életvitel óránk, ami olyasmivel foglalkozott, amit itt is írtak páran pl. gazdasági ismeretek, média használat, jogi ismeretek, háztartás, technika stb., tehát “ami az élethez kell”. Hát gimisként én semmi értelmét nem láttam, nagyon nem szerettem és feleslegesnek éreztem. Fiatalabb korosztálynak még lehet jó is lenne akár, de 18 évesen ott ültünk és abból feleltünk, hogy mi az a bankkártya vagy szalvétát hajtogattunk stb., “kicsit” későinek éreztem. Általános iskolában még lehet haszna egyesítve és akkor minden órára jut egy téma, de szerintem középiskolában már nem.

2021. jan. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekünk semmi ilyenünk nem volt. Földrajzból volt egy óra, amikor beszéltünk a pénzről, történelemből meg világgazdaságról volt szó, de csak úgy "kutyafuttában és pontatlanul".
2021. jan. 20. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!