Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Egy hónapban...

Egyetemisták! Egy hónapban mennyi pénzre van szükségetek megélésre?

Figyelt kérdés
Az albérletet/kollégiumot ne számoljátok, de a bérletet/utazást igen, főként az ételre vagyok kiváncsi..Mit szoktatok enni? Ha távol laktok az egyetemtől amerre jártok(mármint más városban) akkor milyen sűrűn jártok haza? Mennyi kaját visztek otthonról?

2014. júl. 27. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy volt, hogy a havibérlet vonatra 10 ezer ft volt, a BKV-ra 4000 (kerekítve) a helyi buszra 2000,


Kaját általában 1 napra vittem ami a vasárnapiból megmaradt. De általában pénteken már jöttem haza így többségében itthon ebédeltem már még ha már vacsodaidőben történt meg az étkezés akkor is.


Heti általában olyan 4-5 ezer ft kellett, az volt az átlag, igaz nem jártam bulizni meg piálni...


Tehát ha csak ezeket számolom akkor kellett 16-20e + 16e.


Hetente hazajártam, mert a péntek-szombat-vasárnapi kaja többe lett volna mint a hazajövetel. Meg ott nem is mostam hanem hazahordtam a mosnivalót. (Koliba 1 gép volt szinte oda kellett költözni elé ha akartál mosni, nem volt szárító tehát elég gáz volt még azoknak is akik nem tudtak hazajárni...)

2014. júl. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A kajára fordított költségből mindig ti főztetek vagy belefért néha 1-1 olcsóbb étterem/gyorsétterem?
2014. júl. 27. 22:22
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Most ezt nehéz így lebontani, én olyan ~50.000 Ft-ot költök, ebbe benne van minden (koli 9 ezer, bérletet nem kell vennem, év közben általában 2 hetente járok haza).

"Mit szoktatok enni?" - Azért gondolom vagy már annyira talpraesett... :D

Amikor hazamegyek, akkor általában 1 ebédre való kaját hozok, meg esetleg 1-2 csomag felvágott, zöldség, gyümölcs.

2014. júl. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én hozzátenném, hogy kevesebb pénzből is ki lehet jönni, mint amit én leírtam (legelső félévben gólyaként jóval kevesebbet költöttem - volt olyan hetem, amikor utazással/kajával együtt 3500 Ft-ot költöttem, pedig kajáltam egyszer McDonald's-ban is).
2014. júl. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én 1 hónapban költök tisztasági-háztartási dolgokra (tusfürdő, sampon, tisztítószerek etc.) 3000 forintot átlagban. A sulira (fénymásolás pl.), ha sokat kell, akkor 2-3 ezer megy el, de számoljunk 3000-rel. Egyéb dolgokra (heti egyszer megiszom egy 700 forintos epres limonádét a tanuló teammel, amikor "megbeszélésünk" van) kb. kerekítve 4000 forintot költök. Kajára elmegy 15 ezer (hideg kaján élek, egyszer-egyszer elmegyek az egyetem büféjébe valami meleget enni). Két havonta járok haza (oda-vissza ez 3000).


Gyógyszerre költök még 2 ezret, meg néha busszal megyek valahova, arra is 2 ezret hagyok általában.


Fölfelé kerekítve tehát durván 30 rugót költök el havonta.


Mit eszem? Tojást, gombát, rizst, krumplit, kenyeret, olcsó felvágottat, vajat (no nem magában persze :-D), néha kiflit/zsemlét, egyszer-egyszer veszek sajtot, konzerv kukoricát és borsót, almát, répát, tejet (tudom, ezt isszák...), joghurtot. Ilyeneket kb. Nem valami változatos.

2014. júl. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és mellette még mobiltelefont is fizetek (5000)
2014. júl. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Most vettek fel egyetemre, szóval még nincs tapasztalatom, de mivel engem is érint a téma így már utánajártam, hogy mégis mennyit kell költeni.


Bérlet az mindenkinek más, hisz nem mindegy, hogy 50 km-re vagy épp 200-ra laksz a sulitól.

Ezt a máv honlapján meg lehet nézni, nekem pl. 13000 lesz a vonatbérlet, meg ~3500 a BKV, kerekítsük 16-ra.

Ezen kívül a kaját kell számolni, ami napi egy ezresből simán kijön, és akkor ebbe néha belefér egy gyros vagy pizza vagy akármi is. Mivel hétvégén a legtöbben hazautaznak, így nagyjából 20 hétköznapról van szó, tehát havi 20 a kaja (ha az otthonit nem számoljuk bele), de kicsit több hétköznap van, mint 20, de mivel otthonról egy-két napra valószínűleg úgy is viszel kaját, így számoljunk 20 ezerrel.

Ezen kívül szeptemberbe kicsit többet kell költeni, füzetek, mosópor, ha főzni is fogsz akkor olaj+fűszerek, állítólag a diákigazolványért is fizetni kell (de úgy hallottam csak 1400 Ft), szóval szeptemberbe mondjuk számolj rá +10-et (bár fogalmam sincs mennyibe kerül egy mosópor, de úgy tudom azért elég drága, legalábbis diákként).


Egy olyan havi 50-60-ból már kényelmesen meg lehet lenni, persze ha mindig bulizni és piálni akarsz, akkor az jóval drágább lesz.

2014. júl. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én olyan 60-70-ből élek meg, ebből lejön az albi+rezsi kombó rögtön, mondjuk számoljunk olyan 40-50 ezer körülivel.

Bérlet 4000, hazautazni csak havonta-kéthavonta szoktam (240 km), az egy laza ötezres kapásból oda-vissza. Évközben suliban jegyzetek, könyvek, miegyébre elmegy havi 3-4 ezer.

Ételeket illetően nincsenek nagy elvárásaim, mindent megeszek, de nem nagyon szoktam fözőcskézni, csak valami könnyebbet, azt is több napig eszem. Általában a tészta valamivel vagy a csirkemell valamivel szokott lenni a a kajám, nem nagyon változatos, de a suli+munka kombó mellett többnyire ennyire futja erőmből. Sajnos a hűtőnk kapacitása is véges, és 5-en vagyunk rá, így otthonról sem több hétig elegendő kaját viszek, csak pár napra elegendőt. Havi egy-két alkalommal belefér a kajarendelés is.

Havi 5-10 ezer kb. a szórakozás (mozi, koncert, színház, stb.). Annyira nem vagyok bulizós fajta, plusz hétvégén inkább kipihenem a heti munkát és sulit.

2014. júl. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

most leszek másodéves.

Koli havonta 12000 Ft.Helyi buszbérlet : 3300Ft,oda-vissza út : 2800


Kajára nem sokat költök,mert csirkét eszem rizzsel,zöldséggel.Teljes kiörlésű pékáru,zab és kb.ennyi

2014. júl. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

bérlet 3450


kaja:

reggel általában szendvicset eszek

ebéd 1500-2000 ft

vacsi egyik nap főzök/sütök, másik nap rendelek

2014. júl. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!