Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen irányban menjek tovább...

Milyen irányban menjek tovább a matematika-informatika-fizika hármassal?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már rengeteg van ilyen kérdésből, de egyikben sem találtam meg a választ, mindenki más.


A programtervező informatikus szakhoz volt szerencsém, de abba hagytam. Nagyon vonzó, hogy stabil matek alapokra lehet építeni az informatikát, de egy biztos. Nekem ahhoz nincs kapacitásom, türelmem, szemem, hogy a gép előtt üljek órákat, és csak kódoljak. Másrészről meg nagyon szeretném ezt megtanulni, mert ez adja az irányítást, szóval utasításokat az adott gépnek. De ahhoz, hogy csak üljek, túlságosan vonzó a terep, a fizikai része, az elektronika.


A villamosmérnök most annyira felkeltette a kíváncsiságomat, mert én a fizikát mindig is nagyon szerettem, ilyen informatika órának nem nevezhető ms office-os bohóckodás, meg monitor bámulás mellett talán még jobban, mint magát az infot, és úgy tudom, hogy tanulnak programozni a villamosmérnökök is, de mellette nagyon stabil tudásuk van a hardverekkel kapcsolatban. És arra gondoltam, hogy erős matek-fizika mellé már nem nehéz ráépíteni az éppen elegendő programozási tudást. Lassan azért nem tudom komolyan venni a programozókat, mert tény, hogy egy informatikus, aki teljesen átadja magát ennek, és profi, nagyon ritka, de ilyen pár hónapos, gyorstalpalós tucatprogramozóból annyi van, mint a szemét, mert már mindenki úgy képzeli el a jövőjét, hogy home office, laptop, kávé, java tudás, meg nettó 2 milla. Persze nem lehetetlen, ezért is szeretnék szoftveresen is otthon lenni. Hallottam olyat, hogy villamosmérnökök is lehetnek olyan munkakörben, hogy kizárólag számítógép előtt ülnek, és terveznek, az alapján történik a gyártás, szóval kicsit univerzálisabb.


Képbe jön a mérnökinformatikus, ami teljesen ésszerű átmenetnek tűnik, de kérdés, hogy mennyire ér fel egy villamosmérnökhöz a hardveres tudása? Mert én tényleg úgy gondolom, hogy egy villamosmérnöknek már nem akkora durranás felhúzni magát egy programozó szintjére, és nagyobb ütőkártya tud lenni egy olyan diploma.


Ha valakinek van tapasztalata bármelyik szakról, szívesen várok bármilyen kritikát vagy segítséget.


2021. jan. 23. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Esetleg fizika szak?

Mérnökként nem kifejezetten fizikával és matekkal dolgoznál, azokat csak felületesen ismernéd és alkalmaznád(a fizikushoz képest, persze)

Programozói tudásra is szükséged lenne.

2021. jan. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az teljesen felejtős lenne, a fizikát ugyan szerettem, de azon belül is kizárólag az elektronika, a mechanikát én csak külső szemmel csodálom, de soha nem foglalkoznék vele. A programozói tudást pedig biztosan szeretném, de nem csak azt, sőt, azt kisebb százalékban, mert nem akarok csak kódolni, ezért jön képbe a villamosmérnök, illetve a mérnökinformatikus. Pontosan milyen feladatokban különbözne ez a kettő? Sok információra lenne szükségem ezekkel kapcsolatban, mert csak a proginfóról tudok valamit.


Köszönöm a választ!

2021. jan. 23. 15:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Villamosmérnök esetedben, nem is kérdés.


Mérnökinfón sokan a fizikát a szükséges rossznak tekintik, és az sem titok, hogy a többség mezei szoftverfejlesztő lesz végzés után illetve már eleve úgy indul, hogy az akar lenni. A tanított hardware ismeret minimális. A mernökinfó villamosmérnök átmenet éppen ezért elég szürrealista elképzelés, de fordítva működhet. Lényeges viszont tudni, hogy néhány részterületről (grafika, szoftverfejlesztési alapelvek, operációs rendszerek, adatbázisok stb.) a villamosmérnök képzés nem ejt szót, de még mindig könnyebb ezeket indiai turoriálvideókból kinézni mint mondjuk a fizikát.🙄


Én mérnökinformatikust végeztem, de én is úgy érzem, hogy a villamosmérnöki sokoldalúbb (és nehezebb, bár kinek mi..). Azt viszont el kell mondjam, hogy a vilimérnököt végzett ismerőseim között volt egy olyan általános jelenség, hogy végzés után nem tudták egész pontosan, hogy tulajdonképpen mihez is értenek. Sokan (lehet emiatt), elmentek inkább programozni hisz' ez a terület megy most nagyot, dögivel vannak remote lehetőséges állások.

2021. jan. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez így még jobban megerősített, hogy ebbe az irányba mozduljak el, pláne, hogy említettél néhány informatikai szakirányt, voltak ilyen vagy ehhez hasonló tárgyaim a proginfón, és egyáltalán nem tudok/tudtam velük azonosulni. Ehhez még hozzá jött, hogy utána olvastam, hogy egy villamosmérnök elég hardverközeli és alacsonyszintű programozási nyelveket használ, ami szintén jobban feküdne, pont, mert nyersebb az egész, és gépközeli. Például a grafika az tőlem rettentően távol áll. De ha mégis szükségem lenne magasabb szintű programozási nyelvekre, azokat villamosmérnökként fel tudnám építeni, így szerintem maradok ennél. Jó, kicsit úgy tűnhet, mint ha most magamat próbálnám erről meggyőzni, de hátha jól jön még másnak is ez a kérdés, ha pályát választani, másrészt ha bárki tud még hozzá szólni, vagy elirányítani, az ne kíméljen, mert alapvetően nincs tapasztalatom róla, csak amit összeszedek innen-onnan.


Köszönöm a válaszokat!

2021. jan. 24. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!