Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent Margit vs. Szent Angéla...

Szent Margit vs. Szent Angéla ? (gimnázium)

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik gimnázium jobb (légkör, tanulmány, hely szempontjából, tanárok stb.) , előre köszönöm a válaszokat!

2021. jan. 23. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Mindkettő rossz, oktatási és közösségi szempontból is.
2021. jan. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt első kézből tudod vagy csak hallottad? kérlek fejtsd ki, mert hallok ijet is meg olyat is...
2021. jan. 25. 21:52
 3/12 A kérdező kommentje:
Valaki tud tavalyi ponthatárt amivel felvették?
2021. jan. 25. 22:20
 4/12 anonim ***** válasza:
24%

#1 vagyok:


Rengeteg ismerősöm jár illetve járt ezekben az intézményekben, egyikük se éppen dicsérte.

2021. jan. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, várom a többiek véleményét!
2021. jan. 27. 21:20
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Hali. Én Szent Angélába jártam (zivatar utca) elsőtől érettségiig. Általános iskolában 5től nyolcadikig az ofő (H.-né P. Ildikó) alkoholista volt. Volt hogy emiatt hónapokig nem volt töri nyelvtan és irodalom. Erdélyben reggelinél már itta a felest Cs.Ildikó Matektanárunkkal az osztálykiránduláson. A kémiatanárnő, T. Katalin, aki osztályfőnök szokott lenni, olyan ízületi gyulladással rendelkezik, hogy (amit hallottam) hivatalosan nem is taníthatna. Ő is volt, hogy hiányzott hónapokat, amellett, hogy teljesen inkompetens és alkalmatlan tanár. De ez elmondható a legtöbbjükre. Rengeteg a frusztrált rosszindulatú tanár, mert jó környéken van a hely, ráadásul rengeteg a sznob nagyképű újgazdag hülye. Az énektanár egy politikus (aki arról híres, hogy vadászni jár külföldre, igazi kereszténydemokrata) felesége. Oltári beképzelt, kb minden órára meg kell tanulni egy népdalt, 3 versszakkal, azokat pedig szolmizálni is tudni kell. Ha nem tudod, mehetsz felelni szünetben a folyosón a nagytanári előtt, ami a suli legforgalmasabb része, úgyhogy mindenki hallja a kálváriáját az embernek, hogy megkapja a kettest. Egy évfolyamtársamat meg is buktatta ez a nő, sulit kellett váltania, hogy ne ismételjen évet. Ahhoz képest, hogy egyházi iskola, egy tesitanár akinek vannak gyerekei és felesége, beköltözött a tesitanáriba. Ez mit takar? Bevitt egy ágyat az asztala mögé. A többi tesitanár, tudom, hogy tudta, hogy miért. Pedofil volt, és jártak hozzá be a lányok rendszeresen. Egyszer az egyik valamiért szólt emiatt és jelentette a dolgot, de semmi nem lett belőle, azon kívül, hogy az aki most is igazgató, közölte, hogy mondjon fel. Szóval a keresztény iskola vezetése, nem rúgta ki a pedofil tesitanárt (K. Krisztiánt), hanem közölték, hogy mondjon fel, ÍGY TUD ÚJ ÁLLÁST TALÁLNI. Egyébként lehet, hogy ágya pár évig volt a suliban, szerintem legalább 10 15 évig taníttot ott. Egy másik tesitanárnőről, aki már ott tanít szintén legalább ennyi ideje, pedig tudom konkrétan, hogy a szakdolgozatát hamisította. Pontosabban valaki más írta meg neki, amit tud a többi tesitanár is tud a suliban.


Egyébként általánosan tényleg el lehet mondani, hogy ahhoz képest, hogy oltári gyenge az oktatás, és nagyon kevés a jó tanár, versenyistálló a hely, és megy a folyamatos alázása és semmibevétele a diáknak. Amellett, hogy úgy kell köszönni a tanároknak, hogy dicsértessék a Jézus Krisztus, első óra előtt, és utolsó óra végén is, kell imádkozni közösen az osztállyal. Például az igazgatóra, aki irodalmat fog tanítani ha ide jössz, úgy csinálta ezt, hogy miután az osztály felállt, legalább várt 3 4 percet, mire szerinte mindenki rendesen áll, nem beszél, stb. Ha ez nap elején van, akkor természetesen az órából ezt az időt elveszi, és annyival kevesebb a szüneted utána (tanárok 99 százaléka így csinálja ott). Ráadásul még gimnáziumban is van úgynevezett, hetes meg jelentés. Miután bejön a tanár, és lemegy ez a két három perc amíg xy tanár szerint egyenesen állunk és elég kussba vagyunk, aztán köszönünk, utána még a hetesnek jelentenie kell, hogy ki hiányzik, és bemondani, hogy a szünetben nem történt semmi rendkívüli. Vagy, köpni, ha valami mégis történt. Szóval minden óra csúszik több percet, így a szünet ennyivel rövidebb utána, mert természetesen a szünetedből megy el az idő.


Ha bármi miatt szüleid bemennek panaszkodni, vagy te panaszkodsz, onnantól te leszel a feketebárány, és gyűlölni fognak, hogy fel mer valaki szólalni bármi miatt is.


Ez egy oltári kétszínű gimnázium, a tanárok 90%a nem igazi keresztény hanem képmutató farizeusok. Semmilyen pozitívumot nem tudok mondani a 12 évemmel kapcsolatban, leszámítva az osztálykirándulásokat, mert elvisznek minket Erdélybe és Szlovákiába, 12ben pedig Olaszországba mentünk. De ezeket te felnőttként, vagy családdal megteheted egyszer esetleg, és sokkal jobban megszervezve. Emiatt nem érdemes odamenni, hogy elmondhasd, hú a te gimnáziumod külföldre vitte a diákokat. Mert tényleg ez az egyetlen dolog, ami pozitívum. Ha keresztény vagy, és ezért nézel ilyen sulit, ne. Ne legyen ez szempont. Az én szüleim elkövették ezt a hibát, hogy emiatt oda irattak be, azóta utálják magukat emiatt a döntés miatt. Nekem pedig egy borzalmas 12 év volt, és a legrosszabb ellemségemnek se kívánom, hogy át kelljen élnie amit nekem kellett ott. Válassz egy jó állami gimnáziumot, és sokkal jobban jársz majd.

2021. febr. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen hogy ezeket leírtad, az említett tanárok közül már sokak elmentek, és most új osztályfőnökök lesznek 2 férfi tanár. Nagyon köszi hogy ilyen sokat írtál!!
2021. febr. 4. 21:07
 8/12 A kérdező kommentje:

Szerintetek behívnak 104 ponttal szóbelire

?

2021. febr. 4. 21:07
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom. Szóval ismered az említett tanárokat? Ezek után még oda szeretnél járni? Kik lesznek osztályfőnökök? Szerintem ne akarj szent Angélába menni.
2021. febr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%
Mármint a pontot nem tudom. Nagyon régen felvételiztem, arra se emlékszem már hány pontokat lehetett kapni
2021. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!