Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan zajlik egy átíratkozás...

Hogyan zajlik egy átíratkozás gimnáziumból egy másik gimibe?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, jelenleg 10.-es, 4,6-os (tehát nem olyan jó) átlaggal. A mostani iskolám nem megfelelő nekem, se oktatásilag, se közösségileg. Ezt már egy éve is éreztem.


Van egy másik gimnázium, ahová a bátyám is járt. Nyolcadikban azt az iskolát jelöltem meg másodiknak. (És nyilván ugye az elsőbe vettek fel.) Egyébként mindkettő református iskola.


Hogy zajlik az átiratkozás? Mit kell tennem? Vajon egyáltalán átvennének?


Az itteni gimimben emelt angol tagozaton vagyok, de még egy angol óránk se volt ahol tanítanának. Ez szó szerint értendő.



2021. jan. 24. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szedd össze az indokaidat, de ne olyan indokok legyenek, hogy nincs barátod, meg rossz a hangulat, hanem pl. az angolórák hiánya, és azzal kérj időpontot a kiszemelt gimnázium igazgatójától. Mit jelent amúgy az, hogy nincs angolóra? A naplóba beírják, de a tanár nem tart órát, csak alszik?
2021. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Szia! Mindent csak is akkor fogsz megtudni ha beszéltek a célsuli igazgatójával. Egyébként tudtommal év közben nem nagyon szoktak diákokat átvenni, szóval nagy valószínűséggel meg kell majd várnod az év végét. De lehet rosszul tudom, úgyhogy beszélj a szüleiddel és hívjátok fel a titkárságot ott sokkal több mindent fogsz majd megtudni.
2021. jan. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Hú, az nem jó, ha mindkettő református, akkor nem vesznek át szerintem, mert az egy valláshoz tartozó intézmények összetartanak. Nem fogják elfogadni, hogy szidod a másik református sulit. Keress nem vallási iskolát.
2021. jan. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Bejön az osztályfőnök angolra, mindig késik, elbeszélgetjük az órát, stb.. Rémes. Még mindig a 9.-es könyvet nyúzzuk (nyúznánk, ha ki kellene nyitni 🙄). Szótárunk nincsen. Heti 6 órából 5 és fél óra kuka.


Köszönöm, akkor majd próbálkozok a titkárságon, az igazgatónál, hátha. Valami papírt kell vinnem? Bizonyítvány, stb

2021. jan. 24. 15:28
 5/13 anonim ***** válasza:
Hívd fel a sulit, hogy egyáltalán évközbe át vesznek-e. Ezt tefonon is megmondnák na igen behívnak egy időpontra.
2021. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Na várj. Ha ezt elmondod a kiszemelt ref. iskola igazgatójának, egyből felhívja a te ref. iskolaigazgatódat, hogy egy gyerek át akar jönni, amiatt, hogy nálatok nem tartanak angolórát. Na most a jelen igazgatód nem azt fogja kérdezni, ki nem tart angolórát, hanem hogy mi a panaszkodó gyerek neve. Azután behív, és jól lecsesz, hogy idegenbe mentél panaszkodni, nem hozzá, ez árulás. És attól fogva nem leszel már olyan jó tanuló.
2021. jan. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam.
2021. jan. 24. 15:58
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség nem fogja felhívni a másik sulit, ennyire nem unatkoznak azért.
2021. jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
8-as, hány éves vagy, hogy ennyire nem tudsz semmit az életről, tíz?
2021. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is váltottam sulit, nem hívta fel egyik a másikat.
2021. jan. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!