Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyházi iskolákban tanító...

Az egyházi iskolákban tanító tanárok többet keresnek, mint azok, akik állami iskolában tanítanak?

Figyelt kérdés

Ha igen, mennyivel?

Jelenleg állami iskolában tanítok, iskolaváltáson gondolkodom, szeretném felmérni a lehetőségeimet.



2021. jan. 24. 19:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Vitatkoznék, hogy a vallásos világnézet fontos-e. Mint ahogy írtam, ha egy tanárról tudvalevő, hogy kiváló szakember, akkor azt megpróbálja megszerezni a helyi vallásos elitiskola. Úgy vannak vele, hogy majd idővel a tanár úgyis átveszi az iskola szellemiségét. Erre nem egy példát láttam már diákként (én is ilyen iskolába jártam), és tanárként is. Volt egy kollégám, aki teljesen világias elvek szerint élt, és elcsábította egy vallásos iskola. Magánbeszélgetéseinkben mondta nekem, hogy nevetségesnek és furcsának tartja az ájtatosságot, templomba járást stb., de azért, hogy elmondhassa, hogy ilyen jó iskolában tanít, idomulni fog ehhez. Őt pl. azért vették fel, mert nagyon tájékozott és iskolázott volt a szakjain belül és megvolt róla a hír, hogy kiválóan tanít.
2021. jan. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ref. gimiben tanítok 4. éve.

Bértábla szerint kapjuk a fizut, de az of. pótlék pl. 30% itt nálunk, sőt, már kafeteriát is kapunk egy ideje. Viszont nem vagyunk közalkalmazottak, ezt kalkuláld bele (tehát jubileumi pénz meg ilyesmi az nincs).

Egyébként igen, többször kell menni istentiszteletre, áhítatra, de itt nincs nyomás szerencsére. Elmész, énekelgetsz, meghallgatod, kész.

27 tantermi órám van, +2 órakedvezmény az osztályfőnökségért, tehát 29 órám hetente.

2021. jan. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!