Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pedagógus (tanító) hallgatók...

Pedagógus (tanító) hallgatók munkavállalása az iskolákban hogy működik?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy korábban volt ilyen, de aztán megszűnt ez a rendszer. Most egyre több helyről hallom, hogy már az iskolában "vadásznak" a jobb képességű tanító-jelöltekre.

Érdekelne nagyon a dolog, hogy ez hogyan működik? Tényleg működik? Hanyadik évfolyamon válik ez realitássá?


Számomra olyan hihetetlen, hogy az ember egy normális óravázlatot, tervezetet sem tud (tanult meg még) megírni, de azért mehet gyerekek közé dolgozni?

Mondjuk feltételezem, hogy kezdetben csak pl napközibe. De ilyenkor mi a besorolása és ezáltal a bér alapja?


2020. febr. 26. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy vadásznak az iskolák, mert egyre égetőbb a pedagógushiány. Hogy nem tud óravázlatot írni? Kit érdekel? Miért, egy tesitanár szerinted hogy tud kémiát tanítani? (Ez valós példa.) Egy klarinéttanár, aki sosem játszott fuvolán, hogy tud fuvolát tanítani? (Ez is valós példa.) A még nem végzett tanító besorolási bére a garantált bérminimum lesz, pontosan ugyanaz, mintha képesített tanító lenne.
2020. febr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És kb hanyadik félévtől van rá valós esély, hogy ez ember el tud menni dolgozni iskolába?

Azért nem értem a dolgot, mert ugye pályázaton kiírják a helyet, oda meg mégsem lehet "csak úgy" beadni a pályázatot, ha nem tudom csatolni hozzá a KÉRT végzettség igazolását. Szóval gondolom ez ilyan kéz alatti dolog. De akkor hogyan?

(Komolyan érdekel, pályaelhagyó lennék, és érdekel ez az irány)

2020. febr. 26. 09:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Hagyd a fenébe a pályázatokat! Hívd fel az iskolákat, és beszélj az igazgatókkal! Szerintem onnantól, hogy elkezded a tanító szakot, már dolgozhatsz is. De tudok olyan esetről, hogy tanári képesítéssel nem rendelkező, és ilyen jellegű tanulmányokat nem folytató, de egyébként mérnök végzettségű ember tartott matekórákat. Akkora a hiány, hogy ma már szinte bármi előfordulhat.
2020. febr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Szerintem onnantól, hogy elkezded a tanító szakot, már dolgozhatsz is."

Azért ez szuper lenne :)

2020. febr. 26. 10:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk, az alaptantárgyakat tanító tanárokon kívül minden tanár mérnök. És nem pedagógus.
2020. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A dolog elsősorban tanítókra vonatkozva érdekelne, azért is írtam bele, még ha zárójelben is.
2020. febr. 28. 12:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Heves megyében lakó ismerősömnek van egy magyar szakos tanári végzettsége és losf csinalja levelezőn a tanítónőképzőt. Jelenleg alsós tanítóként dolgozik.


Bidapesten szerintem nem alkalmaznak. Esetleg a hosszú gyakorlat alatt ha beválsz akkor alkalmaznak.

2020. febr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!