Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire számít erős iskolának...

Mennyire számít erős iskolának a BGE?

Figyelt kérdés

Mennyire erős suli, mennyire kemények a tanárok, és mekkora a lemorzsolódók, illetve évismétlők aránya a többi főiskolához viszonyítva?


(Örülnék ha valós tapasztalatokkal rendelkezők is írnának!)



2021. jan. 25. 07:39
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Olyan osztalytarsaim mentek oda penzugy-szamvitelre, akiknek mar 3. osztalyban is gondjaik voltak a matekkal, nemhogy erettsegin... Aztan ugyis jon majd egy BGE-s aki lepontoz, de nagyon messze van az eros egyetemtol. :D
2021. jan. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

igazából nem is az a lényeg, hogy mennyire erős maga az egyetem, hanem hogy milyen a presztízse.

gazdaságisként írom, hogy a gazdasáki karok többsége nem valami nehéz. Oké, a matek, stat, némely egyetemen a mikro elég húzós, de alapvetően ha szenvedéssel is csúszik át az ember, a későbbiekben sem lesz problémája ezen tárgyak tudása nélkül. Szóval ez alapján semelyik gazdasági egyetem sem erős.

Viszont. Ilyen esetben többet számít hogy milyen a megítélése a többi egyetemhez képest. Leginkább a Corvinus, de most már az ELTE GTI is sokkal nagyobb presztizsű, inkább ezeket (és esetleg a BME-t) jelölik meg a BGE előtt. Szóval a jobb pontszámmal rendelkezők más egyetemekre mennek. Ebből következik, hogy jóval gyengébb merítésből mennek a BGE-re a hallgatók.

2021. jan. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat!
2021. jan. 25. 09:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=cWxHCGmZEhQ


A Csajszi is megmondja, hogy nem kell agytrüsztnek lenned oda matekból!


Magyarul NEM SZIVATNAK! A Tárgynál maradnak!


Én anno a középsuliban úgy jártam, hogy erjedésiparira mentem aztán székesfehérvárról felvettek egy olyna matektanárt, aki az IBM-nél dolgozott előtte, és Mátrixxszámítással kezdte a második évet még valami Bolyai könyvet is megvásároltatott az egész osztállyal, és a második hónap után az osztály nagyrésze jelezte az igazgatónak, hogy vagy leállítják ezt az idiótát, vagy inkább kiiratkoznak ebbőla suliból így.

2021. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem olyan nehéz, a fél évfolyam 280 ponttal kerül be, és ehhez van igazítva minden elvárás. Vannak lemorzsolódók, de az én meglátásom szerint nem elegen. Majdnem mindenből van pótzh, pótpótzh és néha megesik, hogy az összes alkalommal ugyanaz a feladatsor. Ezzel a bge egyenlőségjelet tesz azok közé, akik megtanulták az anyagot és elsőre átmentek, valamint akik bemagoltak x kérdést és választ. Ez pedig nem jó hozzáállás. Vannak olyan tárgyak is, ahol szivatnak.

A matekos tárgyak nem olyan nehezek, mert ott figyelembe veszik, hogy egyesek 2-es matek érettségivel jutottak be, és ehhez van igazítva a tananyag/elvárás. Szerintem ez sem helyes.

A tanárok közt van mindenféle, a legtöbb normális.

2021. jan. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!