Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire számít bizalmasnak a...

Mennyire számít bizalmasnak a diploma tartalma? (sorszám, stb.)

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm kíváncsi hogy hogyan néz ki egy diploma, mi szerepel benne és mi sem, de nem tudom mennyire számít bizalmasnak, ki kell-e takarnom belőle valamit vagy sem, ha szeretnék küldeni egy képet róla

2021. jan. 25. 11:47
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Nekem olyan a diplomám, hogy a bal felső sarokban van róla egy pár adat. Pl. bal felső sarokban egy P-vel kezdődő sorszám (nincs odaírva, hogy az micsoda, de az a diplomád egyedi azonosítója, az is lehet, hogy nem P-vel kezdődik), illetve van még nekem olyan, hogy oklevél sorszáma stb. Szerintem ha a P-vel kezdődő sorszámnál kitakarsz mindent a P betű után és mást semmit, akkor nem nagyon lehet vele visszaélni. Nyilván ugyanígy, ha nem P-vel kezdődik, hanem mással. Max kitörölsz még más egyedinek tűnő adatot is.


De amúgy biztos vagyok benne, hogy google képkeresőn tucatnyit találna az ismerősöd, ha beírná, hogy "diploma minta".

2021. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor a sorszámot mindenképp kitakarom (meg lehet még a nevemet, születési helyet, stb.)


Igazából azért kérdezhette, hogy beleírják-e a jegyeket vagy hogyan szerepelhetnek benne: ezt leírtam neki, de mindenképp szeretne látni egyet 😄

2021. jan. 25. 13:04
 3/3 anonim válasza:

Szívesen. A diplomájába csak a végső értékelését kapja meg mindenki (csak, hogy mástól is halld, hogy igazad van). Ha az elvégzett tárgyakról, szakirányról és jegyekről/kreditekről akar hivatalos igazolást, akkor tud kérni vagy neptunon (ha van), vagy közvetlenül az intézmény tanulmányi osztályán keresztül erről az intézmény által is hitelesített digitális és/vagy papíralapú igazolást. Nekünk ezt leckekönyvnek hívták, neptunon keresztül lehetett igényelni, digitálisan ingyenes, postázással valami 500 Ft volt.

Nem tudom milyen okból kellenek neki a jegyek, én ezt csak azért írom le, mert nekem pl. kell felvi.hu-n új alapszakra jelentkezésre igazolásként, hogy tényleg úgy teljesítettem-e, ahogy és kicsit össze voltam kavarva ezzel kapcsolatban.

2021. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!