Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemek modellváltása...

Az egyetemek modellváltása milyen következménnyel járhat a diákokra nétve?

Figyelt kérdés
Az érdekelne elsősorban, h elveszíthetem e az ösztöndíjamat (állami finanszirozottságot). SZTE-n tanulok.

2021. jan. 25. 17:45
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
18%

Ne üljetek fel a felesleges pánikkeltésnek, amit művelnek egyes médiumok. Nem vagyok fideszes, de az ellenzéki média nagyon ocsmány módon használja pánikkeltésre ezt az egészet. Nálunk egyetemi csoportba valaki normálisan helyretette a dolgokat és felvázolta jogszabályokkal, a felsőoktatáso törvénnyel és a szervezeti működéssel összevetve a dolgot.


A lényeg: az SZFE-t ne keverje senki ide, sz teljesen más tészta, azóta van ez a cirkusz. Addig is voltak egyetemek, amik alapítványi fenntartásba kerültek, egyik se lett rosszabb, és nem a fidesz uralja az egész egyetemet, nem kell OV képét kirakni a tanterem jól látható helyére, nem a fidesz iránti imádatot nevelik beléd stb. Semmi ilyen baromság nincs.


A kormánynak jelenleg is van befolyása az egyetemek működésének bizonyos részeibe, a kuratórium tagjai pedig alapítványi fenntartó esetén sem lesznek mind fideszesek, és nem az a céljuk, hogy tönkretegyék az egyetemet.


Ezzel a bullshittel jönnek, hogy tönkre akarják tenni bla bla bla. Kinek lenne érdeke tönkretenni nagy hírnevű egyetemeket? Elhiszem, hogy annyira divat hergelni minden helyzetben a kormány ellen, de azért azt józanul belegondolva is tudhatná bárki, hogy semelyik kormánynak nem származik belőle haszna, ha tönkretesz egyetemeket. Igazából a hallgatói életet és a kutatói munkát nem érinti egyáltalán, és professzorokat sem fognak páros lábbal kirúgni. A modelválltás egyik előnye, hogyha nem az állam a fenntartó, akkor sokkal jobb pályázni, nincs akkora bürokráciája.


Bizonyos kérdésekben pedig eddig is az illetékes minisztérium döntött, szóval felesleges ez a hergelés, hogy a fidesz akar irányítani.


Még egyszer. Nem vagyok fideszes, lehet őket utálninteljes joggal nagyon sok minden végett, de azért ne csináljunk már mindenből felesleges úszitást.

2021. jan. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
81%

"Nálunk egyetemi csoportba valaki normálisan helyretette a dolgokat és felvázolta jogszabályokkal, a felsőoktatáso törvénnyel és a szervezeti működéssel összevetve a dolgot."

Mármitn azokkal a jogszabályokkal, amiket 24 óra alatt meg tud változtatni a fidesz? Hasznos órának hangzik. :D


"Addig is voltak egyetemek, amik alapítványi fenntartásba kerültek, egyik se lett rosszabb"

Egyrészt, de láttunk már negatív eredményt azután, hogy mesterségesen fölülről belenyúltak. Lsd. kaposvári, ami jobb nem lett, viszont cserébe hülyeségeket kell hallgatni bizonyos órákon.

Vagyis nettóben rosszabb lett a képzés.

Másrészt, itt nem elég, hogy nem lesz rosszabb. Pont az volt az érv emellett a forma mellett, hogy JOBB lesz.


"a kuratórium tagjai pedig alapítványi fenntartó esetén sem lesznek mind fideszesek, és nem az a céljuk, hogy tönkretegyék az egyetemet"

Egyrészt, de többnyire fidesz közeli személyekről van szó kivétel nélkül.

Másrészt,nem tönkretenni kell, hanem ellehetetleníteni azokat az oktatókat, hallgatókat, akik nekik nem tetszenek, így mesterségesen létrehozva egy olyan légkört, ahol ki lehet mosni a hallgatók agyát. A szocializmusban is ez ment.

Amúgy meg, de, simán szétvernek egyetemeket. A SZIE alapítványa pl. kapott egy kastélyt, amit akár el is adhat, ha akar valamelyik havernak. Ennek nincs hatása az egyetemre, de lopás.


"Kinek lenne érdeke tönkretenni nagy hírnevű egyetemeket?"

Mivel eddig sem érdekelte őket az oktatás, csak a pénz, így ők nem egyetemek tönkretételét látják, hanem milliárdos vagyont, amit zsebretehetnek.

Ugyanúgy megkérdezhetnéd, hogy kinek az érdeke tönkretenni egy ország közegészségügyét? Hisz emberek halnak meg, ha nem működik a rendszer. Ennek ellenére ma már mégis azt lehet mondani, hogy minden 4. ember azért hal meg az országban, mert az egészségügy nem megfelelő színvonalú.


"professzorokat sem fognak páros lábbal kirúgni"

Jah, SZFE...


"A modelválltás egyik előnye, hogyha nem az állam a fenntartó, akkor sokkal jobb pályázni, nincs akkora bürokráciája."

Meg az, hogy a fideszes kuratórium felügyelet nélkül adhat el bármit.


"Bizonyos kérdésekben pedig eddig is az illetékes minisztérium döntött, szóval felesleges ez a hergelés, hogy a fidesz akar irányítani."

Ez nem hergelés, ez a reális forgatókönyv.

Az eddigi tapasztalatok alapján ez az alapítványi struktúra kudarc. Ez jól látszik pl. a Corvinus-on is, ahol már a rektor nyilatkozta azt, hogy ha még egy ilyen év lesz - amikor nem fizetnek osztalékot -, akkor elképzelhető, hogy csődbe megy az egyetem.

Ezért is halálra ítélt ez az ötlet.


"Még egyszer. Nem vagyok fideszes, lehet őket utálninteljes joggal nagyon sok minden végett, de azért ne csináljunk már mindenből felesleges úszitást."

Én se, csak baromira nem reális, amit mondasz, mert a valóság cáfol rád.

2021. jan. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
63%

"Ez jól látszik pl. a Corvinus-on is, ahol már a rektor nyilatkozta azt, hogy ha még egy ilyen év lesz - amikor nem fizetnek osztalékot -, akkor elképzelhető, hogy csődbe megy az egyetem."


Az egyrészt másabb modell, mint a jelenleg tervezett modellváltások. Tudtommal pl. a debreceninél is megmaradnak az állami ösztöndíjas képzések, és az állam továbbra is támogatni fogja az egyetemet, csak immáron az egyetemnek lesz tulajdonjoga.


Érdekelne ez a corvinusos téma, én ezt nem olvastam még. Mellesleg, ha tényleg így is lenne, azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy egy ekkora múltú és hírnevű egyetemet csak úgy hagynának tönkremenni. Nyilván adott esetben valószínűleg beavatkozna az állam valamilyen formában, ha nagyon necces lenne a dolog. Szép is lenne azt mondani a hallgatóknak egyik napról a másikra, hogy huppsz, bocsi, holnaptól már nem lesz itt oktatás, mert nincs pénz fűteni sem. Gondolom nem így gondoltad te sem.


Mellesleg évek óta volt egy olyan gondolata OV-nek, hogy szeretne egy nagy Budapesti Egyetemet, ami be fog kerülni a legjobb 100-ba, asszem valami ilyesmi a cél. Nyilván ezzel kapcsolatban lehetnek fenntartások, hogy mégis hogy gondolja, hogy tudná összevonni stb, de ebből a cél tisztán látszik. Valamilyen szinten érdekli a felsőoktatás kérdése, és pls. ne gyere azzal, hogy direkt mindent tönkre akar tenni, mert ez egyáltalán nem igaz. Sok mindennel lehet vádolni őket, de azért ne mindenben a feltétlen rosszat lásd. Mellesleg előre pánikolnak most néhányan a modellváltás miatt. Miért is? Nem kellene kivárni a végét? Még semmi konkrétumot nem tudsz sok részletkérdésről, de már a felesleges hergelés és pánikkeltés megy. Ja, nálunk is volt, aki nem tetszését fejezte ki az érintettek közül, hamar ki is derült, hogy nem állítanak teljes valóságot, mert azt állították, hogy nem ismerték a feltételeket, nem lettek megfelelően tájékoztatva, pedig fotódokumentáció bizonyítja, hogy ki lett vetítve prezentációban a modellváltással kapcsolatos tudnivaló, amikor erről készültek dönteni.

2021. jan. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

corvinusosként azt mondom, hogy maga az hogy fejleszteni akarják az egyetem oktatását, az jó. Az új/összevont képzések, új specializációk jónak tűnnek. (habár szerintem ezt meg lehetett volna csinálni állami egyetemként is). pozitívum hogy eltörölték az idegen nyelvi hozzájárulási díjat (némelyik állami egyetemen eddig sem volt), főleg mert némely tanár nevetségesen nem tud angolul... (hajrá amúgy így a top 100-zal)

azonban sok tanár elment a modellváltás miatt, olyanok akik Magyarországon nagy névnek számítanak. helyettük még nem hoztak újakat, pedig a modellváltás egyik célja az lett volna hogy nemzetközileg elismert tanárokat meg tudjon fizetni az egyetem.

viszont azért vannak, amik hátrányosan érintették a hallgatókat. kevesebb embernek jár ösztöndíj (akár maga acorvinus ösztöndíj, akár a tanulmányi), nehezebb bent maradni ösztöndíjason - és nem csak a saját de a többiek eredményétől is függ, feljebb mentek a kollégiumi díjak, etc.

nyilván ezek egy részét ki lehetett volna harcolni egy hökkel ami jobban képviseli a hallgatók érdekét, a corvinuson ez nagyon nincs meg.


(amúgy ez a külön ösztöndíj nem egyből jött a modellváltással, hanem 1-2 évvel később szóval ha most még nem is lehet hogy más egyetemeken szintén bevezetik, én legalábbis könnyen el tudom képzelni)

2021. jan. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%

"azonban sok tanár elment a modellváltás miatt, olyanok akik Magyarországon nagy névnek számítanak"


Nem ismerem a sztorit, de ha nem tévedek itt is inkább baloldali kötődésű tanárokról van szó igaz? Félreértés ne essék, nem a baloldalt akarom kritizálni, csak általánosságban elmondható, hogy az ilyen esetekben inkább a baloldali kötődésűeknek nem szokott tetszeni ez a fajta struktúra, persze nem minden esetben igaz. Tudtommal a Corvinus meg régebben baloldali kötődésűnek tartott egyetem volt.


"kevesebb embernek jár ösztöndíj (akár maga acorvinus ösztöndíj, akár a tanulmányi), nehezebb bent maradni ösztöndíjason"


Tehát nehezebb tartani a szintet. Ez nagyon jó, ez azt jelenti, hogy komoly egyetem, amelyik nem rugdos át mindenkit szánalomból, mint némelyik noname felsőoktatási intézmény. A komolyabb egyetemek egyik ismérve, hogy csak a legjobbak tudják tartani a szintet és megfelelni a követelményeknek. Egyeseknek ez nyilván nem tetszik, de sajna ez van.

2021. jan. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

#16

jelen esetben nem azért nehezebb bent maradni ösztöndíjason, mert a képzés nehezebb, színvonalasabb lett. Ha ez lenne akkor persze, csinálják csak. A gond azzal van, hogy a színvonal maradt ugyanaz, viszont az első évben ösztöndíjasoknak csak az 50%-a lehet továbbra is ösztöndíjas majd.

Így még ha tartani is tud egy nagyon jó átlagot valaki, akkor sem biztos hogy abban a felső 50%ban lesz.

Ez lehet a miatt is, hogy pldául egyetem mellett dolgoznia kellett. És oké, lehet mondani hogy ment volna levelezőre/estire, ha dolgozni akar. De nagyon sokan vagyunk, akik nappali mellett részmunkaidőben dolgoznak inkább hogy a szüleinket ne terheljük már anyagilag ennyi idősen, de mégis jó oktatásban részesüljünk (és esetleg az egyetemi élet egyéb mókáiban...) Sőt, sokan tényelges szakmai tapasztalatot is szereznek ezzel, de lehet hogy e miatt csak 4-esre sikerült a vizsgájuk nem pedig 5ösre. MEgérdemlik hogy elvegyék tőlük az ösztöndíjat? Tényleg csak annak járjon az ösztöndíj aki teljes munkaidős hallgató tud lenni és csak a tanulmányaira koncentrálni?

Én nem ebben a képzésben kezdtem, szóval ez engem ilyen szinten nem érint, de nagyon nem tetszik ez a hozzáállás. És mint mondtam, a színvonal maradt ugyanolyan. Ugyanazok a tanárok, minimális órarend változtatás, ugyanaz a számonkérés.

2021. jan. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
83%

"Tudtommal pl. a debreceninél is megmaradnak az állami ösztöndíjas képzések, és az állam továbbra is támogatni fogja az egyetemet, csak immáron az egyetemnek lesz tulajdonjoga."

Ami pont lehetőséget biztosít, hogy eladják az egyetem részeit. Pl. a SZIE alapítványához tartozik a Grassalkovich-kastély.

Ha tényleg nem számítana semmit, akkor ezt a váltást nem valósítanák meg.


"Mellesleg, ha tényleg így is lenne, azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy egy ekkora múltú és hírnevű egyetemet csak úgy hagynának tönkremenni."

Ez miben lenne más, mint az eddigi döntéseik.

Mellesleg nem, szerintem csak szétvernék, pl. leépítéssel kezdenék, amit követhez az, hogy akkor kevesebb épület kell, illetve hallgató. Teljesen megszűnni valószínűleg nem hagynák, de egy tized akkora életképtelen egyetemként el tudom képzelni.


"Szép is lenne azt mondani a hallgatóknak egyik napról a másikra, hogy huppsz, bocsi, holnaptól már nem lesz itt oktatás, mert nincs pénz fűteni sem. Gondolom nem így gondoltad te sem."

Nyilván nem, mondom, leépítésekkel kezdődne. A fidesz sosem csinált nagy drasztikus váltásokat, mindig szép lassan változtatott olyan dolgokon, amik nem tetszenének az embereken.


"szeretne egy nagy Budapesti Egyetemet, ami be fog kerülni a legjobb 100-ba"

Csak ezzel pont az a probléma, hogy ez azt jelenti, hogy tényleg nem érdekli a felsőoktatás.

Ha összevonsz egyetemeket, akkor nem lesznek jobbak. Ténylegesen az oktatás minőségét kell javítani, amihez előbb pénz kell.

Vegyük a BME-t, az elmúlt években a kormány nyomására kialakult egy új szak, az üzemmérnök informatikus. Ezt - belsős infokból is tudom -, hogy nulla extra pénzből kellett összerakni az oktatóknak.

Hogy várjuk el, hogy minőségi oktatás folyjon, ha nem biztosítanak megfelelő anyagi hátteret?


"és pls. ne gyere azzal, hogy direkt mindent tönkre akar tenni, mert ez egyáltalán nem igaz"

De, mivel a felsőfokú végzettséggel rendelkezők nagyobb arányban ellenzéki szavazók.


"Mellesleg előre pánikolnak most néhányan a modellváltás miatt. Miért is? Nem kellene kivárni a végét?"

Mert láttuk, hogy mi lett azonok a helyeken, ahová betették a lábukat.

Másrészt meg, azért mert nem hajlandóak tárgyalni. Egy szakmai egyeztetés keretében a corvinus akár működhetne is fenntartható, alapítványi formában - szerintem nem tenne jót, de ez mellékes -, viszont egy olyan egyetem, ami a piacra nem nagyon tud semmit kínálni, az piaci alapon nem fog tudni jól működni, ilyen az SZFE.


"Még semmi konkrétumot nem tudsz sok részletkérdésről, de már a felesleges hergelés és pánikkeltés megy."

Mondjuk nem tudom, hogy mikor volt utoljára az, amikor a fidesz valamit nem elrontott volna, hanem javított volna. Mivel csak rossz példa jut az eszembe így eléggé várható, hogy nem azt gnodolom, hogy minden csudajó lesz.

__________________________________________________________


"Tudtommal a Corvinus meg régebben baloldali kötődésűnek tartott egyetem volt."

Jaj, istenem, ezt felejtsük már el. Azért nem lesz egy egyetem baloldali, mert a fidesszel baja van.

Elég jó kapcsolataim vannak a bp-i egyetemeket illetően és egyik helyen sem tudok olyanról, hogy szabályosan baloldali propaganda ment volna. Olyat tudok, hogy elmondták, hogy pl. egy-egy fideszes intézkedés miért rossz, mert gazdasági szakon jó példa lehet.


"Tehát nehezebb tartani a szintet. Ez nagyon jó, ez azt jelenti, hogy komoly egyetem"

Azontúl, hogy ez nem feltétlenül igaz, mert arcra is lehet buktatni... azt jelenti, hogy csökkenni fog a felsőfokú képesítéssel rendelkező személyek száma is, ami Mo.-on már így is kritikán aluli.

Ha nem tudnak egy normális alapfokú és középfokú oktatást összehozni, akkor a felsőfokú oktatás nehezítésével csak kizérjék onnan a diákokat.

Erre mellesleg jó példa a nyelvvizsga is.


Akkor jó a színvonal emelés, ha egyrészt a korábbi oktatási szintek is javulnak, illetve ha propagáljuk a felsőoktatási továbbtanulást, amit a fidesz megint nem tesz meg.

Ha a legnagyobb jó indulattal akarom értelmezni a történést, akkor is arról van szó, hogy a fidesz kevés egyetemistát akar, és így kevés diplomást. Ezt máshogy nem tudom értelmezni.

2021. jan. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

"Azzal próbálsz érvelni, hogy nem fidesz imádatot tanítanak, de a szocializmusban meg szocializmus imádatot tanítottak? Ez logikailag önellentmondásos."


Igyekszek később reagálni a többi felvetésedre, egyelőre ezt emelem ki, mert ez szúrta legjobban a szemem, és óriási baromság. Semmi ilyet nem állítottam, nem is ez következik belőle, ezt csak te látod bele, és próbálod úgy kivetíteni, hogy ezáltal próbáld hitelteleníteni, amit leírtam.


Nem arra értettem véletlenül sem, hogy szocialista imádatot tanítanának. Az egyetem vezetése baloldali kötődésű volt eddig. A színjátszásban ez mondhatni "megszokott" volt. Amit te belelátsz, azt már nem én mondtam. Ez az SZFE példa pesig pont emiatt nem jó példa, mert a színjátszás nagyon speciális terület, nem emlegethető egy lapon egy átlag egyetemmel.

2021. jan. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
26%

"Ja, a kaposvári egyetemen sem oktatják, hogy a nyugat az egy zsiód lap volt. :D

Ja, bocs, de, ez pedig igenis érinti a hallgatókat, mivel minőségbeli változás történik."


Eddig is voltak ilyen apróságok, a tanárok is valamilyen politikai oldallal szimpatizálnak, ezen semmi meglepő nincs. Nem ezeken a részleteken múlik egy egyetem színvonala.


"elég kirúgni mindenkit, aki mást gondol, és az oktatók csak néha fejtik ki a véleményüket"


Mármint hallgatói oldalon történő kirúgásról beszélsz, vagy oktatói oldalról. Egyébként, hogy az elején tisztázzuk a félreértéseket. A legtöbb egyetem szabályzata szerint tiltott a politizálás. Pls, ne gyere azzal, hogy "mikor tartották be a szabályokat valaha is?", mert ez nem érv. Egyébként én nem tudok ilyenről, hogy valakit kirúgtak volna emiatt. Azt meg sose értettem, hogy tudja alátámasztani valaki azt a baromságot, hogy oktatókat rúgnak ki, ha nem bólogat arra, amit mondanak. Eleve korlátolt az oktatók száma, ők nem segédmunkások, akiket kirúgsz, ha nem csinálják, amit mond nekik a főnök, majd másnap találsz helyettük mást. Ők mesterképzést, PhD-t csináltak, kutatnak, évtizedes, vagy még nagyobb tapasztalat van mögöttük, habilitáltak, esetleg professzori fokozatot szereztek. Belőlük nagyon nincs korlátlan számú kapacitás. Vagy hogy gondoltad? Ha mindőjük kifejti a véleményét, akkor mindenkit kirúgnak, és a végén már bsc diplomások fognak oktatni, miután elfogytak a professzorok? Sose értem az ilyen idétlen gondolatmenetet,szerintem ti se gondoljátok ezeket komolyan, csak mást nem tudtok felhozni.


"Ott az ellenzéknek szintén igaza volt. Én is elolvastam a jogszabályt. Ha a munkáltatódnak kedve van, akkor 3 év múlva fizeti a túlórát."


Normális, hozzáértők is olvasták a jogszabályt, és világosan megmondták, hogy szó nincs ilyenről, ez csak ott történhet meg, ahol nincs egy normális szakszervezet, aki kiáll a dolgozók érdekeiért, de eddig semmi nagy negatív visszhangot nem hallottam az ellenzéki hergelés óta.


"De, mivel a felsőfokú végzettséggel rendelkezők nagyobb arányban ellenzéki szavazók."


Ez nagyon nem jó érv arra a pontra, amelyik állításommal kapcsolatban felhoztad. Mellesleg tényleg nagyobb arányban ellenzékiek a diplomások? Tehát egy képzett ember képes még leszavazni Gyurcsányra? Mondom, nem vagyok fideszes én sem, de ez akkor is nevetséges. Egy kutyapártra hamarabb szavazok, mint bármelyik bohócpártra.



"Mondjuk nem tudom, hogy mikor volt utoljára az, amikor a fidesz valamit nem elrontott volna, hanem javított volna."


Ez a baj, hogy ti mindenben csak a sz.rt látjátok, ezért bármiben már előre pánikot akartok kelteni. Képzeld el, rengeteg embert ismerek a környezetemben, akinek jobb lett az élete, amióta a Fidesz van kormányon. Nem, nemnagyvállalkozókra gondolok, meg nem nyalógépekre stb. Én se szeretem őket, de el kell ismerni, hogy vannak érdemeik. A CSOK bevezetése nagyon jó döntés volt. Több ismerősöm jutott így ingatlanhoz, akik korábban el sem tudták volna képzelni, hogy valaha képesek lesznek egy saját ingatlant megvásárolni. Ne kezdd el nekem pls. kiforgatni, hogy márpedig ez is rossz ezért meg azért, mert az ellenzék általában ezt teszi állandóan. Aztán más ismerőseimnek pedig majdnem kétszeresére nőtt a fizetése 2010 után néhány évvel, azelőtt évekig semmi emelés nem volt. A környékünkön hatalmas útfelújítások valósultak meg és valósulnak meg pl, középületeket újítanak fel, parkokat építenek, régi, bezárt gyárak indultak be az elmúlt években újra. Szóval képzeld, rengeteg mindent csinálnak jól, csak ti elvből nem akartok erről tudomást szerezni. Olyanok miatt utáljátok őket, amik miatt pont nem kellene. Nem tudjátok elfogadni, hogy rengeteg embernek ők tették jobbá az életét, még akkor is, ha legalább ennyinek rosszabb lett. Ez van. Valakinek jó egy kormány, valakinek meg nem. Ez a másik oldalon is így lenne egyébként.


Mondom, én pártatlan vagyok, más okokból nem szimpatizálok egyikükkel sem, de ez nem jelenti azt, hogy nem nézném bármelyikőjük előnyeit és hátrányait is.


"2004-ben, amikor csatlakoztunk az EU-hoz a középmezőnyben voltunk. Jelenleg hátulról vagyunk a top 3-ban."


De nem mi fejlődtünk vissza, a többiek fejlődnek jobban. Ezt aláírom, f.s az eü itthon, de ez nem a jelenlegi kormány óta van, korábban sem volt jobb a helyzet.


"Azért nem lesz egy egyetem baloldali, mert a fidesszel baja van."


Jaja, ahogy attól sem, ha esetleg korábban Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem volt a neve, és Karcsi bácsi szakállas szobra a mai napig ott feszít az aulában. :D Mindegy, nem poénkodok, de na...

2021. jan. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
56%
Azért ahhoz nagyon nem kell érteni a közgázhoz, hogy belásd: Karl Marxnak tagadhatatlan hatása van a jelen közgazdasági gondolkodására. És ez politikai oldaltól független. Azért, mert őt használják baloldalon kb mindenre hivatkozási alapként, nem csak ilyen vonatkozásban érdemes gondolni rá.
2021. jan. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!