Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi kollégiumba így bejutok?

Egyetemi kollégiumba így bejutok?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy működik ez az egész, így bármilyen segítség jól jönne, ha bárki bármit tud ezzel kapcsolatban, ne tartsa magában.


Az egyetem kollégiumába első évben csak szociális alapon lehet bejutni.


Na már most, én apukámmal és anyukámmal élek, plusz tesóm, aki középiskolás, kb. 90 km-re az egyetemtől. Átlagos keresetük van mindkettejüknek, nem rossz, de nem is vagyunk "gazdagok".


Vagy itt a másik lehetőség: bejelentkeznék a nagyszüleimhez (lakás szempontjából), akik mindketten nyugdíjasok. Így már ők minősülnének az eltartóknak, tehát több pontot kapnék? Nyilván a nyugdíj kevesebb, mint a szülők havi bére...


Véleményetek szerint, hogy lenne esélyem bejutni koliba? Esélytelen, hogy kifizessük az albérlet árát sajnos.


Köszi a választ.



2021. jan. 25. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Függ attól melyik egyetem.

ELTE-ben az alábbi doksik lehetnek fontosak:

[link]

[link]

2021. jan. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem inkább jelentkezz át a nagyszülőkhöz. Engem szintén átlagos keresetű szülőkkel 200 km távolságról nem vettek fel koliba...
2021. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 megnéztem a linkeket, és igazából az alapján az jött le nekem, hogy teljesen mindegy, hogy átjelentkezem e a nagyszülőkhöz, vagy sem, mert úgyis a szülők keresete számít. De javítsatok ki, ha tévedek.
2021. jan. 25. 22:26
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 de és ez miért jobb megoldás? Bocsánat a sok kérdésért, csak tényleg nem értem, hogy működik ez az egész.
2021. jan. 25. 22:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért jobb a nagyszülőkhöz bejelentkezni, mert így kevesebb lesz az egy főre jutó kereset.Mert gondolom a nyugdíjuk kevesebb mint a szüleid keresete.

Bár ha a nagyszüleidhez jelentkezel be, akkor gondolom 3 fele oszlik a kereset. Ha otthonra vagy bejelentve, akkor 4 fele mivel van testvéred.Tehát a szüleid keresetét összeadod és osztod 4gyel,és a nagyszüleid nyugdíját összeadod és osztod 3mal. Számold ki, hogy melyik jön ki kevesebbre. Nem tudom milyen arányban nézik a keresetet. Az adott egyetem oldalán vagy a kinézett kollégium oldalán biztos találsz róla infót. Ha jól tudom, a felvételi pontszám is beszámít, de ebben nem vagyok biztos hogy mindenhol így van

2021. jan. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Régi kérdés, de hátha...

Van arra valami szabály, hogy milyen régóta kell az újonnan bejelentett lakcímemen élnem?

Pl kollégiumi felvétel előtt 3 hónappal már meg kell lennie az új lakcímnek, vagy ilyesmi.

2021. jún. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 én is olvastam valami ilyesmiről, amit te írsz, hogy min. 3 hónapja oda kell legyél bejelentve. Mert sokan "ügyeskedtek" ezzel a nagyszülőhöz (vagy máshoz) átjelentkezéssel és ezzel akarják ezt megelőzni. De lehet, hogy kamu, nem tudom, de én is így olvastam, az rémlik.
2021. jún. 9. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!