Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha most leadom a holnapi...

Ha most leadom a holnapi online vizsgám, akkor még fel tudom venni az utolsó vizsgaalkalmat ugye?

Figyelt kérdés
Holnap d.e lesz egy online vizsgám, amit le akarok adni, mert nem érzem felkészültnek magam rá. A Neptunon van még egy alkalom meghirdetve, így inkább lehet felvenném azt helyette. Ilyenkor a tanár megvághat emiatt, vagy lehet bajom belőle? Mert elvileg 24 órával a vizsga előtt le kellene adni, de arról már lecsúsztam.

2021. jan. 26. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha 24 órával előtte tudod leadni, akkor arról lekéstél és nem tudod leadni és felvenni a másik időpontot.
2021. jan. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mégis hogy szeretnéd leadni, ha már kevesebb, mint 24 óra? Nem engedi a neptun...
2021. jan. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

3 opciód van:


1.) opció: Nem mész el, így NJM-et (nem jelent meg-et kapsz), ami miatt lehet fizetned kell, vagy büntetésből, nem utóvizsgázhatsz (próbálkozhats máskor, de UV héten nem) - ez egyetem függő, de mindenféleképpen elmegy egy vizsgaalkalmad.


2.) opció: Bemész, mondod a tanárnak, hogy nem tanultál, nem tudtad leadni a vizsgát, buktasson meg. Ekkor lesz egy egyesed, de fel tudod venni a javító alkalmat, de ezen kívül (meg azon kívül, hogy elhasználtál egy vizsgaalkalmat), nem lesz más hátrányod.


3.) opció (ez hasonlít a 2. opcióra): Elmész és MEGPRÓBÁLOD, ezzel csak nyerhetsz, mivel, ha sikerül, akkor már örülhetsz, ha nem tetszik, tudsz javítani, és ottvan az, hogy megpróbáltad. Ha nem sikerül, ld. második opció.


Szerintem a 2, és 3. lehetőséget kéne kipróbálni, azok járnak a legtöbb előnnyel (de leginkább a 3.) és haszonnal.

2021. jan. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Nálunk hála égnek UV miatt nem kell fizetni, viszont az az egy alkalom ami meg van hirdetve, aznap orvoshoz kell mennem, és fél éve arra az időpontra várok, szóval vagy ez vagy az. :D

2021. jan. 26. 22:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, az más, akkor van egy 4. opciód is: Nem mész el, és orvosi igazolással le tudod igazolni a hiányzást, ugyan így is elmegy a vizsgaalkalmad, de nincs más hátrányod belőle.
2021. jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Általában az utolsó alkalom UV.

Nem engedi a rendszer, hogy felvedd hacsak előtte már nincs egy sikertelen vizsgajegyed.

2021. jan. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!