Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri a járvány idején...

CsakEgyASokKözül kérdése:

Megéri a járvány idején egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ez a kérdés azokhoz szólna, akik most felsőoktatásban tanulnak, legfőbbképp a most szeptemberben kezdett diákokhoz. Én most fogok érettségizni, és dilemmában vagyok, hogy ilyenkor covid idején megéri-e menni egyetemre. Mármint minden jó, amit ad egy egyetem azt elvenné ez az egész online oktatás. (pl: alapból az hogy elmész otthonról egy új közegbe, új embereket ismersz meg, új élményeket szerzel stb) És az egész online oktatásban lenne. Ezért egész nap csak otthon ülnék egyedül a gép előtt, ráadásul az egyetemi anyag nyílván jóval nehezebb, mint a középiskolai. Így annyira már nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet lenne egyetemre mennem most. Nektek mik a tapasztalataitok? Egy kicsit most el vagyok veszve. (Hogyha nem is most mennék, akkor előbb utóbb biztos mennék, mert diplomát úgy is akarok szerezni.)

2021. jan. 27. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Bizonytalan, hogy mikor lesznek tantermi oktatások, nem érdemes emiatt halasztani.
2021. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
99%
Megéri. Így legalább haladsz a tanulmányaiddal és nem az idődet vesztegeted a nagy rohadt semmire, hála annak, hogy minden zarva és minden ellehetetlenítve. Semmi értelme nem lenne otthon rohadni a semmittevésben, én őszintén örülök neki, hogy legalább tanulhatok és annyival hamarabb szerzek diplomát, minél hamarabb felvételiztem. Nálunk egyébként nem ment a minőség rovására szerintem az online oktatás. Minden számonkérésünk szinte szóbeli volt egy számolós-feltöltős írásbelivel, amit el kellett szóban magyarázni. Ergo ugyanúgy megtanultuk az anyagot és meg is lett tőlünk követelve.
2021. jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Nelmord95 válasza:
97%
Ha van lehetőséged, hogy továbbtanulj és képezd magad, akkor semmiképp se halaszd el.
2021. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondanám, amit az előttem szólók, hogy egyrészt nem fog örökké tartani ez a covid helyzet és ha van lehetőséged, akkor jelentkezz nyugodtan. Másrészt ez nem csak az elsősöknek, hanem mindenkinek ugyanolyan rossz, hoszen mi sem tudunk találkozni a barátainkkal, nem tudunk eljárni közösségekbe stb. Szerintem jelentkezz, nem veszítesz semmit.
2021. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, hogy attól függ milyen lehetőséged van.

Én harmadéves vagyok, idén tavasszal végeztem volna, de csúsztam egy félévet és most azon is gondolkozom, hogy halasszak. Nekem nagyon nem vált be az online oktatás, utálom és csak szenvedek benne. Hiányoznak a tantermi órák, az egyetemi közeg, a szaktársaim, a könyvtár, a kollégium stb., nálunk teljesen színvonaltalanok is az online órák (pedig alapvetően elméleti szakról van szó) és már elegem van belőle, hogy egész nap a gép előtt kell ülni. Jelenléti oktatásban soha nem buktam, minden tárgyam elsőre sikerült, egy-két négyesem volt max. a többi ötös, most pedig szinte mindenből megbuktam. A tavaszi félévet még jól viseltem, de a mostani katasztrofális volt. Én pszichológushoz is elkezdtem járni miatta, mert már tényleg azt éreztem, hogy én ezt nem bírom tovább, elegem van, belefáradtam, elveszítettem a motivációm, csomót sírok és szorongok, nincsen már semmi jövőképem stb. Ha lenne jobb ötletem pl. el tudnék menni dolgozni vagy bármi aktívabb, szociálisabb tevékenységet tudnék vállalni, akkor én most tuti halasztanék. Viszont sajnos nem látok erre lehetőséget, ezért folytatom.

2021. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Senki nem a társaság miatt jár egyetemre.
2021. jan. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

#6: Senki nem CSAK a társaság miatt jár egyetemre.

Így a pontos.


Én speciel nem vágyok a campus lifera, de megértem azt, ha valaki igen. (ugyanis a nagy többség szereti a hallgatói életet)

2021. jan. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem se vesztegesd az időd... Most például egyszerűbben letudhatók a szabadon választható "töltelék" tantárgyak is.
2021. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem most nem erdemes, ha tudsz munkat szerezni inkabb dolgozzal egy evet. Ez egyetem egyebkent sem ad tul sokat egyedul kell megtanulnod mindent, de most aztan kulonosen. Az egyetemi ismeretsegek nagyon fontosak kesobb az eletben ezek a kapcsolatokat segithetik az elore jutasodat.


Ha viszont egyebkent sem csinalsz semmit talan az egyetem megfontalando.

2021. jan. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Első éves vagyok. Én nem bántam meg az egyetemet, bár nagyon szeretném, ha véget érne a távoktatás. Volt 2,5 hónap visszafogott egyetemi élet. (Hibrid oktatás, találkoztam szaktársakkal, az órák nagy része jelenléti volt, koliban laktam, jártunk ide-oda, igaz visszafogottan, de így is ég és föld a mostani állapothoz képest)

Ezen kívül imádom amit tanulok. Ezért jelentkeztem, mert ez érdekel, és szívesen csinálom szabadidőmben is. Megtaláltam a helyem, szívom magamba a tudást, élvezem, hogy olyan embereket ismerek meg, akik osztoznak velem érdeklődési körben, esetleg tudásuk is van, jó élmény együtt gondolkodni. Igen, bár kevésbé, de online is lehet élvezni az előadások nagy részét.

Azt hiszem én megőrülnék, ha nem tanulnék.

Igaz, nagyon hiányzik az "egyetemi életérzés", a kollégium, a diákok, előadások, kocsmázások, közös programok. De reménykedem benne, hogy hamarosan vége ennek a felállásnak. Ha nem, kénytelen leszek mesterre menni, hogy tudjam milyen egy normális egyetemi életforma :D


Gondolkozz el rajta, hogy miért szeretnél egyetemre menni. Szerintem ha csak a távoktatás tart vissza jelentkezz, még sokáig vissza lehet vonni, viszont a jelentkezésnek hamarabb van a határideje. Plusz lehet passziváltatni vagy nem beiratkozni. És ne aggódj, ha esetleg távoktatásban tanulnál és félsz, hogy így kimaradt valamiből, csúszni nem olyan nehéz, azzal "nyersz" egy évet is akár. Nem hiszem, hogy az online oktatás még ennyi ideig tartana.

2021. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!