Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Semmelweis Általános Orvosi...

A Semmelweis Általános Orvosi szakán melyek azok az órák amikre nem kötelező bejárni?

Figyelt kérdés
Legfőképp az első évben, de ha a felsőbb évekről van valakinek tapasztalata, az is érdekel :)

2021. jan. 28. 20:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Itt megtalálod minden tantárgy leírását.

[link]

2021. jan. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne más konkrét kérdésed az egyetemről, írjál nyugodtan privátot :)
2021. jan. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Az az alapértelmezés, hogy minden tantárgyi órát látogatni kell. Ennek megfelelően az oktatók az óráikon a jelenlétet saját hatáskörükben ellenőrzik, és azt a tantárgy tanulmányi felelősének továbbítják. Ő a szemeszter végén összegzi a távolmaradásokat, és ha ez több, mint a tanulmáyi tájékoztatóban rögzített "megengedett hiányzás", akkor az illető a félévben az adott tantárgyára nem kaphat aláírást, és így nem vizsgázhat. Az orvosin a kötelező tantárgyak nem teljesítése csúszással jár, mert a tantárgyakat évente általában csak az egyik félévben oktatják, így egy teljes évet kell várni, amíg azokat újra lehet járni.


A gyakorlatban vannak olyan tárgyak, amiken nem veszik komolyan a jelenlétet, csak ha esetleg botrányosan kevesen jelennek meg, mert akkor azért ők is szoktak csinálni egy "katalógust", amit a megjelentekkel aláíratnak.


A hallgatók többsége a megengedett hiányzását arra szokta felhsználni, hogy a vizsga előtt pl. korábban meg tudja kezdeni a felkészülését egy másik tárgyból.

2021. jan. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Elnézést, nem volt elég egyértelmű a kérdésem. Tudom, hogyan működnek a katalógusos órák, illetve a tárgyleírásokat is megtaláltam.


Azt is tudom, hogy attól, mert valami papíron kötelező, nem feltétlen lesz az a valóságban is, így tényleges tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy milyen tárgyak azok, amiknél nem érdekli az oktatót, hogy ott-e vannak a hallgatók.

2021. jan. 30. 12:10
 5/18 anonim ***** válasza:
34%
Ha orvos akarsz lenni egy óráról se lógj el
2021. jan. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Te se jártál még egyetemre, ötös, mi?:D
2021. jan. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
14%
De képzeld el jártam. 2 diplomám van. Egy óráról sem lógtam el
2021. jan. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%
Orvosin mi más dolga van valakinek, mint bejárni órára? Ha az orvostan hallgatók is lesz@rják, akkor tényleg elég nagy gáz van! :D Én TTK-n végeztem és nálunk sem volt divat a lógás, mivel az az egy dolgunk volt, és általában pont azok csúsztak meg bukdácsoltak akik lógtak.
2021. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Az, hogy "ellógsz" egy óráról, nem jelenti azt, hogy leszarod. Írigyellek titeket, hogy kizárlóag olyan csudajó tanáraitok voltak, hogy minden órára volt értelme bejárni, az én korábbi tapasztalataim azt mutatják, hogy a legtöbb előadás nem áll másból minthogy a tanár felolvassa a PPT-t, esetleg még sztorizik egy kicsit, vagy elmond pár szar viccet.


Mivel kétlem, hogy az orvosin másképp lenne, amikor oda jutok, szeretném hasznosan tölteni az időmet, és inkább magamnak, a saját tempómban olvasnám azokat a PPT-ket.

2021. jan. 31. 19:59
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Elmondom, @8, hogy mi más dolga van: tanulni. Tudod, azt is szoktak, és ha minden órára bejár z ember, amire felesleges, rengeteg idő elmegy.
2021. jan. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!