Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyibe kerül az első év a...

Mennyibe kerül az első év a Semmelweis egyetem általános orvosi szakán?

Figyelt kérdés
Tapasztalt egyetemistákat kérdezek, nem a tandíj érdekel,hanem az egyéb költségek: jegyzetek, tankönyvek...
2019. jún. 20. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez elég széles határok között változik. Attól függ, hol laksz, mennyi könyvet veszel meg, és amit megveszel, azt milyen áron (újonnan, használtan), mennyi jegyzetet veszel meg, hány ezres fonendoszkópot veszel stb.

Nem a Semmelweisre jártam, de a szükséges könyvek kb. mindenhol ugyanazok. Első évben kb. egy százas ment el.

2019. jún. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2019. jún. 21. 08:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az első év pont a legdrágább, persze ez nagyon változó. Vannak fix költségek, amik nagy valószínűséggel a teljes képzés ideje alatt megmaradnak és nem változnak sokat. Ilyen természetesen a lakbér, kaja, szórakozás stb. Ezeken felül vannak a tanulmányi költségek. Első évben célszerű megvenni az anatómiás könyveket (Semmelweisen a Sobotta szerintem az egyik legnépszerűbb), ami bizony nagyon drága. Persze nem mindenki vásárolja meg, de szerintem azért az ilyen "alapkönyveket" érdemes.
2019. jún. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!