Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van esélyem...

Szerintetek van esélyem bekerülni a szegedi Ságváriba?

Figyelt kérdés

A törit, magyart, illetve a franciát jelöltem meg. A vitt jegyeim maximálisak, ellenben az írásbelivel meggyült a bajom. Össz-vissz sikerült összekaparnom 62 pontot...Hiába írtam eddig 80 pontosakat, kár mentegetőznöm, ezt nagyon elcsesztem.

Arra gondoltam, hogy szóbelire (feltéve, hogy behívnak) beviszek néhány oklevelet amit az évek során halmoztam fel. Ezt jó szemmel néznék, vagy kár menteni, a menthetetlent?:((



2021. jan. 29. 19:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szóbelizni mindenkit behívnak, mivel mindenkinek szeretnék megadni a javítási lehetőséget.

A Ságváriba is csak emberek járnak, csak szerencsére csodálatos emberek, és tudják, hogy mindenkinek lehet rossz napja.

Ha brillírozol a szóbelin, lehet esélyed, de a 62 pont sajnos tényleg nagyon kevés az SGhez önmagában.

Viszont, mivel a hozott pontok maximálisak, így látni fogják, hogy jó gyerek vagy, érdemes veled foglalkozni :)


A versenyek nagyon nem hatják meg őket. Nyilván majd idk megdicsérnek meg ilyenek, de lévén a suli a legkevésbé versenycentrikus, így inkább vigyél saját verseket, novellákat, etc. Persze nem rossz, ha vannak nálad érmek meg oklevelek, de nem kapsz értük plusz pontot.


Illetve azt csípik még, ha az irodalom memoriternél nem olyan verset mondasz, amit kötelező volt megtanulni áltiban.


Remélem tudtam segíteni, sok sikert, várunk szeretettel jövőre! <3

2021. febr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!