Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Turisztika vagy gazdálkodás...

Turisztika vagy gazdálkodás és menedzsment ?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8.os és engem nagyon megfogott a turisztika. Már nagyjából megvannak a sulik ahova szeretnek menni. Csak nem tudom hogy érdemes e turisztikat tanulni. Ha elvégeztem akkor mit tudnék vele csinálni, mennyire lehetne vele jól keresni és mitől függ hogy sikeres lehessek vele. A másik ami érdekel az a pénzüggyel kapcsolatos szakmák.

Nem tudom hogy melyiket érdemesebb tanulni. Hiába a turisztikat szeretném jobban de ha a penzuggyel jobban el tudnék helyezkedni akkor azt kene választanom nem?? Válaszokat előre is köszönöm



2021. jan. 30. 10:46
 1/3 anonim ***** válasza:
30%
Ennyi idősen még egyik se. Nem rosszból írom, de az évek alatt rengeteget változol, nem is biztos, hogy ez fog érdekelne fél év múlva, nem hogy 4 vagy 5 év múlva. Még a középsulira koncentrálj, hogy minél jobb eredményeid legyenek. Fakultáció választásnál majd 10.-11. környékén csak az irányról kell elgondolkozni majd, ha végzős évben döntöd el a pontos szakot akkor sem vagy elkésve.
2021. jan. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

a turizmust néhány fellengzős diplomás hülyegyerek sajnos betiltotta és szétverte, menjél szépen pénzügyesnek. azzal még lehet hogy lesz életed.

én amúgy pénzügyi szakközépbe mennék, az ad érettségit meg mellé valami hasznos tudást is, tehát elhelyezkedhetsz, meg ha később rád jön az ötperc még diplomát is csinálhatsz. gimnáziumba ne menj, ha tudod mi érdekel, felesleges négy évet elcseszni teljesen használhatatlan tudással és a végén egy semmire sem jó bizonyítvánnyal.

2021. jan. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Technikumba szeretnek menni. Úgy jó lenne ?? Igazából már nem akarok sokat változtatni a sorrenden. Ennyi idősen tényleg nem tudom mi akarok lenni. Igazából csak így megtetszett a turisztika és lesz ami lesz. Nem akarok gimibe menni mert sztm nem nekem való. Inkább tanulok valami szakot ha nem tetszik akkor tudok rajta változtatni ( asszem ez van technikumban nem?)

Most tényleg osszezavarodtam

2021. jan. 30. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!