PE-MIK vagy OE-NIK?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Legszívesebben Pesten élnék és progtervezőre szakra járnék, de az ELTE az nem jöhet szóba, később kiberbiztonságon (consultant/pentester) belül szeretnék dolgozni, külföldön. Ami érdekel:

-Melyik hely mennyire nehéz?

-A városokban mennyire könnyű/nehéz infós munkát találni?

-Mennyire különbözik a mérnök és a programtervező informatika szak?


A válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2021. jan. 30. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Miért nem jöhet szóba az ELTE?

Ugye tudod, hogy a NIK is Budapesten van?


Az infós munka attól függ, hogy mik az elvárásaid és mire vagy képes. Ha tanulni akarsz és nem mondod azt, hogy fel sem kelsz 300 000 forintos kezdő bér alatt, akkor könnyen lehet találni állást. Főleg diákként, tapasztalat nélküli felnőtt munkavállalóként viszont kösse fel mindenki a gatyát...


Proginfó annak idején progmat volt, matekosabb.

Mérnökinfót szokták műszaki infónak is hívni, okkal: ez egy mérnökképzés, műszakibb tárgyakkal.


OE-s vagyok, nehéz a képzés, de korrektül nehéz, ennél kevesebbet várni a színvonal rovására menne. Rendszeres felkészülést és szorgalmat igényel igazából. A másik hely sem könnyebb szerintem.


Amúgy van oe-n kifejezetten kiberbiztonsági okleveles képzés. Tudom, te diplomát szeretnél, csak mondom., hátha.

2021. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Több okból sem szeretnék ELTE-re járni:

-Nem osztom a túlzott elméleti megközelítést

-Nem szeretnék éveket elpazarolni egy (számomra)"értékesebb diplomáért"

-Képzés mellett szeretnék dolgozni, vagy a kiberbiztonság területében tudást szerezni, és ez az ilyen (full-time)^3 képzéseken nem lehetséges.


Egyébként nem szeretnék diplomát, csak ahogy látom EU sajna nem az USA, ahhol sokkal kisebb a létfontossága, így rákell kényszerítenem magam az önképzés mellett a papír megszerzésére. De pár dolognak biztos nagy hasznát fogom venni egyetemről. :(

2021. jan. 30. 16:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2: Teljesen megértem, amit mondasz, félre ne érts, eszem ágában sincs az ELTÉ-ről győzködni (én sem járok oda), de nekik is van részidős képzésük például (esti, ahol az OE-n), szóval ez nem akadályozna a munkában. A főállásban sem. Elmélet egyébként itt is lesz, nem tudom, hogy az eltéhez képest ez mennyi, de sajnos ezt nem fogod tudni kikerülni. De egyetértek azzal, amit mondasz.


Nem hiszem amúgy, hogy az EU-ban fontosabb lenne egyébként a diploma. Északabbra lehet, hogy a letelepedésnél jó, ha van (Svédországban pl tudom, hogy fontos), de Németországban, Ausztriában dolgozó ismerősöknek nem volt még hátránya a papír hiányából. Van pár ismerősöm a szakmában, általában addig volt nehéz nekik, amíg nem volt 2-3 év tapasztalatuk. Azt viszont lehet szerezni más képzés mellett is.


Én nem érzem úgy, hogy neked egy alapszakhoz lenne megfelelő motivációd (és ezt semmiképp sem sértésnek szánom, különbözőek vagyunk), épp ezért is javasoltam a FOKSZ-ot, főleg hogy az pont abban a témában zajlik, amit te is szeretnél. Talán gyakorlatiasabb is, mint egy BSc.


A döntés a tiéd (:

2021. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem vettem offenzívan a véleményed, elnézést ha neked a válaszom úgy érződött, nem szántam annak, csak igyekszem lényegretörően írni.


Valóban nem érzem a motivációt az alapszakhoz. Fékezhetetlen lehozom a csillagokat az égről motivációm akkor lenne, ha létfontosságúnak látnám az egyetemet, ha lenne olyan szak, amin tényleg fókuszt kap a szeretett területem, de az a baj, így, hogy tisztán megvan a célom, és így akarva-akaratlanul egy szájbarágós kerülőútnak érződik.


A kiberbiztonsági képzés az nagyon jó lenne, de sajna bsc az alapfeltétel hozzá, ahogy látom :(


Köszönöm szépen a válaszodat, kissé felcsillant a szemem a nem kötelező diploma láttán, illetve az ismerősök sikersztorijait hallván.

2021. jan. 30. 20:49
 5/6 A kérdező kommentje:
[link] Ez felkeltette az érdeklődésemet most viszont. :D
2021. jan. 30. 20:53
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

300k hehe...

ennyiért az Indiaiak se állnak neki.


Esetleg ha valami Wordpress PHP hegesztést csinálsz.

( ez azért távol áll a szoftverfejlesztéstől )


Azért ne b*sza már hogy az erősen szakmai tudást igénylő IT munkák fele annyit érjen mint egy kamionsofőr vagy buszvezető munkája.

2021. máj. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!