Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem tanítanak iskolákban...

Miért nem tanítanak iskolákban társadalomtudományokat?

Figyelt kérdés
Főleg itt a középiskolára gondolok, mivel egy 1. osztályosnak nem biztos, hogy el lehetne magyarázni, az ehhez hasonló témákat. Természettudományokból rengeteget tanítanak (fizika, kémia, biológia, a matematika egyes részei, földrajz stb.), viszont a társadalomtudományokat, csak érintőlegesen veszik, maximum történelemből és semmi másból, de ennek a tantárgynak sem ez az anyaga. Viszont vannak olyan társadalomtudományos területek, amik rendkívül hasznosak. Miért nincsenek olyan órák, ahol a társadalom felépítéséről, a társadalmi rétegekről, az állam feladatairól, a gondolkodásmódokról, az érzelmekről, a filozófiáról, gondolkodásról, az ideológiákról stb. van szó? Szerintem ezek is nagyon fontosak, a természettudományok, a nyelvtan és az egyéb órák mellett. Miért nem tanítanak társadalomtudományokat?

2021. jan. 30. 20:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

A történelem, földrajz, magyar nyelv és irodalom, művészettörténet, szociális munka.


Ez mind szerepel a középiskolai és/vagy általános iskolai képzésben.

[link]


Tipikusan tájékozatlanság: beszélsz, de nem tudod, hogy miről.

2021. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
A középsikolai etika órákon például épp az említett témákban folyik az idő elpocsékolása.
2021. jan. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Tanítanak. Ugorgyunk.
2021. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk volt gimiben egy év etika és filozófiai is, tanultunk hasonlókat. Akit meg érdekel, tud vele szabadidejében bővebben ezzel foglalkozni, esetleg ilyen irányban tovább tanulni.
2021. jan. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Tanítanak.

Etikán és filozófiaórán gyakorlatilag folyamatosan, emellett egyes történelem- és irodalomórákon, illetve adott esetben osztályfőnökin. Mit szeretnél még?

2021. jan. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%
Volt nálunk filozófia és jog, gazdaság, társadalom. Tölteléktárgyak voltak.
2021. jan. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A magyar nyelv, egyáltalán nem társadalomtudomány, legalábbis csak annyira, mint bármely nyelv nyelvtana. Az irodalomban érintőlegesen van róluk szó, de ez is inkább az adott, költő/író életrajzához kapcsolódóan vetődik fel. Művészettörténelem órám nekem nem volt, történelemből vettük a korszakhoz kapcsolódó művészeket, ami szintén nem olyan mélységesen történt, hogy társadalomtudománynak lehessen nevezni. A földrajz meg egy abszolút természettudomány, még akkor is, ha vannak társadalomtudományosabb részei is, nagyon nagy része szín tiszta fizika és matematika (például: rezgések, áramlások stb.). A szociális munka egy teljesen más kérdés már, a szociológiával együtt, mivel azt egyáltalán nem oktatnak (javaslom nézd meg a szociális munka wikicikket). A történelemről, meg már beszéltem. Etikára nagyon kevesen járnak, mivel egy választható tantárgy, sokan inkább a vallásuknak megfelelő hittanra járnak. Az elmélyült filozófia vagy politológia, esetleg szociológia, pedig egy elég fontos tudomány.
2021. jan. 30. 21:37
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

most mit válaszoljak, ha úgysem hiszed el amit mondok, ha nem azt írom, mint amire gondoltál?.


az etika amúgy középiskolában kötelező

2021. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

6. és 5.

Akkor szerencsések vagytok. Én például ilyenekről még soha nem is hallottam. Filozófia létezik még?

2021. jan. 30. 21:41
 10/21 A kérdező kommentje:
Én is hittanos vagyok, mert választható, minden évnek az elején, hogy hittan (milyen felekezet)/etika.
2021. jan. 30. 21:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!