Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Oktatók miért gondolják hogy...

Oktatók miért gondolják hogy a felmondásuknak bármi hatása lesz az egyetemi tervezett modellváltásra?

Figyelt kérdés

Nem az SZFE-ről van szó. Nálunk az egyetemen több oktató felmondott így év közben mert ellenzik a (még meg se történt) modellváltást.


de honnan az a szánnivaló naiv hit hogy azt higgyék ezek, az ő felmondásuk bárkit is érdekel „odafent“?

Ők felmondanak, a diákok szívnak, az egyetem jó szakembereket veszít, de odafent a szenátus az EMMI és a magyar állam meg szarik az egészre.


Majd odavesznek valami nulla szakmai hitelű józsit oktatni, koponya-koponya, darab darab oszt“ jó van...


és a modellváltás megtörténik ha az oktatók zöme feláll, még akkor is.....

vagy tévednék? Dehogy tévedek-


2021. febr. 1. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
De most miért kéne maradniuk, ha mondjuk a vállalati szférában vagy más (akár külföldi) egyetemeken is szívesen látják őket? Nyilván nem úgy mondanak fel neves doktorok, hogy másnap beadják a munkaügyiben a segély kérelmet, hanem már egy ideje fontolgathatták a dolgot, alternatív lehetőségeket, s most szakadt el a cérna.
2021. febr. 2. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"De most miért kéne maradniuk, ha mondjuk a vállalati szférában vagy más (akár külföldi) egyetemeken is szívesen látják őket? "


ez esetben mit kerestek eddig is ott, ahol....

2021. febr. 2. 07:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért állnak fel mert gondolom ezzel tiltakoznak.


Tudod mi a baj? Az, hogy nem áll fel az összes tanár tiltakozni. Na akkor lenne hangja ennek az egésznek és talán nem lenne ez a ráerőltetés.


Általános és középiskolában is ezt kellene tenniük. Nincsenek megbecsülve, kevés a fizetés..... köszönöm szépen abbahagyom. Üljön be tanítani aki akar. Ha ezt csinálná minden! tanító és tanár nyugodtan légy meglenne minden amit szeretnének, kérnének. Remélem egyszer ez az idő is elfog jönni, legalábbis mire én odakerülök. :D

2021. febr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

" Remélem egyszer ez az idő is elfog jönni, legalábbis mire én odakerülök. :D"


SOHA. nekem van ált isk tanár a családban, vérfideszes, és szerinte sose volt jobb a közoktatás mint most. és hány ilyen van....

egyetemen is vannak oktatók akik tapsolnak a modellváltásnak

2021. febr. 2. 14:07
 5/11 anonim ***** válasza:

"SOHA. nekem van ált isk tanár a családban, vérfideszes, és szerinte sose volt jobb a közoktatás mint most. és hány ilyen van...."


Egyáltalán akkor Ő Magyarországon tanít? Érdekes de én tanároktól, tanítóktól csak a negatív dolgokat hallom és van ismerősöm aki egyetemi diplomával tanárként 185 ezret keres, aminek még örül is mert ilyen olyan pótlék is rámegy. Siralmas...

Nyilván nem tud mit csinálni mert félti az állását. Utána meg hová megy dolgozni? Mehet a gyárba is, mert ott egy kezdő operátor ugyanezt a fizut megkapja, bár műszakban.

1 fecske persze hogy nem csinál nyarat. Na de eljön az az idő amikor majd ki mernek állni, és nem egy-két ember. Akkor lesz még itt igazán baj. Orvosok, ápolók helyzetét nézd meg.... ugyanígy lesznek az oktatásban is. Csak még nem jött el az idejük mert még tűrnek. Egy darabig....



Én hiszem, hogy el fog jönni ez az idő, mert a tanárok sem fogják a végtelenségig tűrni ezt. A gyerekeinknek pedig tanító, tanár kell, nem holmi itt tanult ott tanult mindegymivagy csak taníts ember.


Az oktatási rendszer összeomlik nélkülük.

2021. febr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Én hiszem, hogy el fog jönni ez az idő, mert a tanárok sem fogják a végtelenségig tűrni ezt"


A rendszerváltás óta ezt halljuk. Semmi a világon nem fog történni. Semmi.

Amíg valaki 5 év egyetem után elmegy 140 nettóért (annyi!!) és azt mondja hát ez van.... addig ugyan mi lenne.


És tényleg ez van. Mert ugyan hova menne a tanári diplomájával-tanárnak vagy mehet utcát söpörni.

2021. febr. 2. 15:54
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ők felmondanak, a diákok szívnak, az egyetem jó szakembereket veszít, de odafent a szenátus az EMMI és a magyar állam meg szarik az egészre."


Ebből a képletből éppenséggel az látszik, hogy az állam a legnagyobb felelős. Az egésznek okozója. Ők teszik ezt a hallgatósággal és az oktatókkal.


Igazad van, nem hatja majd meg a fentieket pár neves oktató felmondása. (De ők nem akarják nevüket adni a(z) -napnál is világosabb- EU-s pénzlopáshoz.) Addig még becsülendő, hogy a felsőoktatásba akarják az 1500 milliárd Ft-ot önteni... csakhogy ehhez miért is akarják a modellváltást? Mert így a kuratóriumé lesz a pénz, az elveszti közpénz jellegét (ezért is volt az Alaptörvény módosítás pár hónapja). Nem kell elszámolni mire és hogyan költik.



"és a modellváltás megtörténik ha az oktatók zöme feláll, még akkor is.....

vagy tévednék? Dehogy tévedek-"

Teljes mértékben igazad van! Mivel fentről jön az ukáz, bárhogy, de meglesz szavazva mindenhol. De kérdem én, ha az országban minden ilyen kérdésre az a válasz, hogy "amúgy is meg fog történni, nem tőlem függ", akkor ez hova vezet? Inkább legyenek elvei és tartása az embernek, mintsem kiszolgálja ezt a országszintű rablást.

2021. febr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Amíg valaki 5 év egyetem után elmegy 140 nettóért (annyi!!) és azt mondja hát ez van.... addig ugyan mi lenne."


5ös vagyok, pontosan jól látod, ez itt a legnagyobb baj hogy azt mondja rá hogy "ez van" és annyi.


Remélem hogy az ilyeneknél is betelik majd egyszer a pohár és ki mernek majd állni magukért és az oktatásért. Várom az időt.


Vagy még sz@rabb helyzetben kellene hogy legyenek hogy végre felnyíljon a szemük és rájöjjenek, ez nem mehet így tovább?


Lehet hogy ennyi kellene csak.

2021. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Vagy még sz@rabb helyzetben kellene hogy legyenek hogy végre felnyíljon a szemük és rájöjjenek, ez nem mehet így tovább?"


nem érted a lényeget . ezek az emberek sose fognak megmozdulni mert alkalmatlanok MINDENRE és ezt ők is tudják. szerinted miért mentek erre a pályára? mert semmi másra nem jók.

és ezért maradnak is és mélyen kussolnak. hova mennének ha ez se lenne...

2021. febr. 2. 20:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is ezen a pályán "vagyok", vagyis jelenleg még csak hallgató. De nem azért mentem erre a szakra mert alkalmatlannak érzem magam. Amint látod nekem ez a rendszer nem tetszik és maradni sem fogok a pályán ha akkor is még ugyanez lesz mire végzek. Pont ezért van egy B tervem is, hogy ha mégsem úgy lesz ahogy gondolom akkor ne kelljen ottmaradnom mert sehová sem kellek majd csak az iskolába.


De nagyon bízom abban hogy vannak még olyan tanárok akik ki mernek még állni magukért is.

2021. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!