Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A veszprémi Lovassyról kérdezn...

A veszprémi Lovassyról kérdeznék, tényleg gyenge az oktatás, csak az elvárások és az arcok a nagyok?

Figyelt kérdés
Az almádi gimibe is felvennének, de a Lovassyba is. Azon kívül, hogy jó a felvettek képessége, és jó a kimenet a Lovassyban, semmi jót nem hallani az iskoláról. A tanárok nem különösebben jók, aki nem versenyez, azzal nem foglalkoznak, jó közösségek is alig alakulnak ki, mert a többség a sokszor értelmetlen tanulással van elfoglalva. Almádi gimi kisebb, zártabb, talán összetartóbb a közösség, jobban figyelnek a tanárok a diákokra. Igaz ez?

2021. febr. 3. 14:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%
Lovassy túlértékelt fideszjugendképző! Nagyon nem az már, ami régen volt. Nagyképű diákok, persze apuci-anyuci pénzesen mögöttük, rengeteg a fideszes, nyalnak a városvezetésnek stb... Belterjes közösség és kerülném.
2021. febr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

#1 gondolom nem jársz oda. Akkor mégis honnan a faszból tudod, hogy milyen a közösség? Azt meg, hogy az iskola vezetése kivel szimpatizál szerintem teljesen lényegtelen. Nagyképű diákok, és elkényeztetett kölykök mindenhol vannak, és lesznek is, de nem ez teszi ki az átlagot.

Kérdező, a kérdésedben írt negatív dolgokat cáfolnám, a közösség is jó, és a tanárok se csak a kedvenceikkel foglalkoznak. Persze elvárások vannak.

Szerintem a Lovassyval nem tudsz rosszul dönteni.

2021. febr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Lovassyban biztos nagyon erős az oktatás, ha ennyi pont kell, hogy felvegyenek. És nem véletlenül az ország legjobb középiskolája.


Almádiba alacsonyabb a ponthatár, mint a Lovassyba viszont ezt is nagyon erősnek tartom, a nyelvet nyilvánvalóan nagyon nyomják. Ez kisebb, a közösség elég összetartó, főleg felsőbb éveken, a tanárok tényleg rettentő megértőek(nyilván vannak kivételek, de hol nem🤷‍♀️).


Bármelyik helyet választod biztos nagyon sokat kell majd tanulnod.

2021. febr. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

1

Méghogy "fideszközeli" lenne... Ha lúd, legyen kövér, mért nem egyből a KDNP-t írod?


De ezt egy másik kérdésben kéne megbeszélni, nem?


Az oktatásról:

Nem lehet valami nagy pl. az informatika, ha pl. nem működik a honlapjuk "érettségizett diák" keresője. Vagy a Tóth tanárnő Magyar Kultúra napján kapott online kitüntetéséről kb 2 héttel később kerül be a hír. -jan 22. után febr.3.-án.


A Lovassy inkább multikulti gimi; néhány éve volt is egy riport valaki főnökkel, aki azt magyarázta, hogy náluk aztán mindenféle tanár van, világnézetre-vallásra-akármire való tekintet nélkül.


Nézd meg a honlapjukat, a youtubos videóikat, ha tényleg érdekel. Bár gyanítom, hogy irányított kérdés, majd meglátjuk.

2021. febr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
34%
Szia! Én Lovassys vagyok, és szerintem a közösség nagyon jó, mindenki megtalálja szerintem a saját társaságát. Tanárok terén tény, hogy nem a legjobb, mert ha szerencsétlen vagy ki tudsz fogni pár elég rossz tanárt, akik nem tanítanak valami jól.
2021. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

5

Attól lenne jó egy közösség, hogy "mindenki megtalálja a saját társaságát"?

Akkor nincs közösség -lovassys közösség-, ne is haragudj, akkor nincs iskolai összetartó erő. Csak saját társaságok, klikkek, amit kompromisszumok árán mindenütt talál egy értelmes ember.

Márpedig a lovassysok VÁLOGATOTTAN a legértelmesebb 14 évesek, amikor bekerülnek. Igaz?

2021. febr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

#6 attól még nem biztos, hogy mindenkivel lesz azonos érdeklődési köröd. De nincs az, hogy valakit kiközösítenek, megaláznak, piszkálnak. Szintén Lovassysként mondom, hogy pár mondatot bármelyik osztálytársammal, évfolyamtársammal el tudok beszélgetni, de ha hosszabb időről van szó, akkor nyilván olyanokkal beszélgetek, barátkozok akikkel jobban érzem magam. Szerintem #5 is hasonlóan értette. Egy 10 perces szünetben például teljesen mindegy, hogy kivel beszélgetek, és tudok is bárkivel.

Azzal pedig szintén egyet értek, hogy vannak rossz tanárok. Mint mindenhol. De van csomó jófej tanár is.

2021. febr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

7

Nem ÉRDEKlődési körről van szó egy összetartó erő alatt, hanem azonos értékekről.

Mint ami megvan egy katolikus/piarista/református/zsidó/stb iskolában.


Ahol minden van, meg még a kiskertajtó is, ott ilyen nem is lehet. Maad csak és kizárólag a tanulás, ahogy régen mondták, a szakbarbárság, kinek milyen tagozat jutott.


Pár mondatot az utcán is el lehet beszélgetni bárkivel, ahhoz nem kell semmi.


"Rossz tanár" meg egyszerűen kizárt hogy legyen a Lovassyban. Mármint szakmailag rossz tanár, aki a tárgyát nem tudja átadni.


A "jófej" tanárok okozzák a legtöbb kárt, majd rájössz felnőtten. .

2021. febr. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Emberileg rossz tanárra gondoltam. Szakmailag nyilván nincsen kifogásom, az iskola eredményei is önmagukért beszélnek. A jófej alatt se azt értem, hogy órán tanulás helyett beszélgetés van, és hasonlók, hanem, hogy esetleg jó kedvet is szeretne a diákoknak csinálni, és nem felejtette el, hogy milyen diáknak lenni.

A közösségről alkotott véleményedet továbbra se tudom túl komolyan venni, hisz nem hinném, hogy Lovassys vagy.

Kíváncsi lennék, hogy akkor nálad mi számít jó közösségnek. Jó, hogy az egyházi iskolákkal példálózol, de a vallás se garancia a jó közösségre. Én is tudok olyan református sulit, ahova kétlem, hogy túl sokan mennének azért, mert nekik olyan fontos a vallás.

2021. febr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

9

Nem vagyok diákkorú, az igaz.


Nem szabad a vallást a hittel azonosítani. De hit nélkül nem érdemes élni. Lehet, lehet sikeres is ember is, iskola is, de nem ÉR semmit.

Jó közösségnek az számít, ahol azonosak az ÉRtékek.

2021. febr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!