Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lányom 47 pontos matek és 37...

Lányom 47 pontos matek és 37 pontos magyar felvételit írt. A győri Révai Gimibe készül. Válogatott kajakos, sokszor van edzőtáborban. Matek-angol vagy az 5 éves angolra gondolunk. Melyiket válasszuk a sport mellett?

Figyelt kérdés

2021. febr. 6. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Ha aktívan sportol, akkor előbb-utóbb úgyis magántanuló lesz.
2021. febr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek igaza van.

Valószínűleg előbb utóbb magánban fogja végezni. Ha nehéz az iskola és a tanárok nem hajlandóak elfogadni, hogy ő versenyez stb akkor ugyan azt a házit és ugyan azt a dolgozatot fogja írni, ami nem lenne baj, csak ugye míg a lány versenyez mondjuk 3 napot a többiek tanulnak és haladnak.

Külön dolgozatot pedig nem valószínű, hogy csak neki állítanak össze, tehát max kap valamennyi plusz időt, hogy felkészüljön.

2021. febr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Ha a sport nagyon beleszól az iskolába, igazából tök mindegy, mert így is úgy is hiányozni fog egy két óráról.


DE:

Matek-angol! Úgy tudom idén nehezebb volt a matek és 47 lett mégis neki.

Járjon a matekosba, az 5 éves angollal nem lesz jobb angolból, csak 1 évet csúszik. Ha nincsenek kifejezetten nyelvtanulási ambíciói(2-3 nyelv gimi végéig), ill. kifejezetten idegen nyelvre építő egyetemi elképzelései, akkor felesleges az 5 éves angol. Ismétlem: csak elvesztegetett +1 év. Sima gimiben is jól meg lehet tanulni angolul. Ha nem jó angolból, akkor meg külön tanár kell, téves felfogás hogy az angol tagozat +1 éve ebben segíteni fog.


A gimis tagozatválasztás még nem meghatározó, mint az egyetemi szakválasztás, még bárhova mehet egyetemre. 11. és 12.-ben kell azon tárgyakra ráfeküdni, ami majd kell az érettségihez, és ezt mindegy melyik tagozatos osztályban teszi. Matek tagozatból is lehet pl. anglisztika/történelemtanári/mikrobiológia szakra menni..(osztálytársaim a példák)..


Szerintem. (volt matek-fizika tagozatos, egyetemista 25/F, előrehozott angol érettségivel, és nyelvvizsga-szerzéssel még gimiben)

2021. febr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a matek angolt mondanám. A 47 pont az brutál jó. Ezt a tudását meg kár lenne elveszni hagyni. Ki kell használni, alapvetően sportol, de lehet egyszer meggondolja magát matek irányban meg számos jól kereső diplomai lehetősége is lenne hosszútávon, főleg az angol nyelvvel párhuzamban. Szóval az angol matek az egy erősebb "B" opció a sport mellett.
2021. febr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én matek-angolra jártam még pár éve. Nem írtam ilyen jó matek felvételit annak idején, úgyhogy szerintem is kár lenne veszni hagyni ezt a pontszámot, látszik, hogy tényleg jól megy a matek. Viszont a sok sporttal tényleg akadhatnak problémák, de gondolom nem teljesen lehetetlen a tanulással együtt csinálni.

Illetve amikor én jártam a Révaiba, akkor nem dicsérték annyira a nyelvi előkészítős osztályt. Igazából jobbak nem lesznek angolból, akik ide járnak (bár sok függ a tanároktól, csoporttól stb.), viszont az első évben elég könnyű megszokni, hogy kevesebb tantárgya van az embernek, és utána nehezebb visszaállni a "normál" rendszerre. Úgyhogy szerintem nem kell az a plusz év ahhoz, hogy valaki jól megtanulja az idegen nyelveket. Én is két nyelvből előrehozott érettségiztem 11.-ben, majd az egyikből emelteztem és felsőfokú nyelvvizsgáztam 12.-ben, pedig matek-angolra jártam. Utolsó két évben pedig bármelyik faktot fel lehet venni, viszont én örültem neki, hogy első két évben ott volt az emelt óraszámú matek, mert nem akartam matek faktos lenni, de nyilván fontos volt az érettségi miatt.

Úgyhogy +1 szavazat a matek-angolra. Ha van bármi kérdésetek, írjatok nyugodtan! :)

2021. febr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Angolul valoszinuleg nem az iskolaban fog megtanulni, hanem a netrol (sorozatok/filmek/stb.). Emiatt nem aggodnek. Esetleg kimehet nyaron par honapra angol anyanyelvu kornyezetbe, es ott mindenkepp ragad ra a nyelvbol valami.

Az edzotabor helyileg az iskolatol messze szokott lenni? A szolnoki palyat nagyon szeretik edzotaborozasra hasznalni, de a sukoroi is jo (a szegedi inkabb versenyre). Gyorben inkabb maratoni versenyre alkalmas palya van, de edzesre lehet, hogy az is jo. Utobbi esetben (gondolom a helyi sportcsapatnal) a sulibol is kevesebbet maradna ki.

2021. febr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Végül a Révai matek-angol szakra megy a lányom :) Reméljük jó döntés volt.
2021. ápr. 23. 13:54
 8/9 anonim ***** válasza:

(Ötös vagyok.)

Gratulálok! Szerintem tetszeni fog neki a Révai, én is nagyon szerettem. Sok sikert! :)

2021. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen "Ötös" :)
2021. ápr. 23. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!