Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme ennek a rengeteg...

Mi értelme ennek a rengeteg tölteléktantárgynak?

Figyelt kérdés
Pláne alsó, meg általános után, fiatalok esetében... Egyedül arra szolgálnak, egyedül, hogy a semmivel, meg a semmittevéssel lefárasszák magukat a diákok és a semmiért legyenek bent. Nekem is van egy rakat tölteléktantárgyam (például rajz, ének, technika, MINDENNAPOS testnevelés stb.), ami arra szolgál, hogy bemenjek, korán reggel, kijöjjek, olyan nagyon korának sem nevezhető délután, délután, 15 óra után tudjak ebédelni és nem utolsó sorban, a VALÓBBAN LÉNYEGES órákra elfáradjak és ne tudjak odafigyelni. Ráadásul ezek az órák teljes mértékben feleslegesek vagy soha nem fogom használni őket. Testnevelés?? Általában egész órán játék van, meg futás, meg miegyéb, ami jól leizzaszt, meg lefáraszt, de értelme nincs, mert többet fogyok, a hazaúton, mint az összes tesin egyszerre. Ha hasznot akarnak neki, akkor szerezzenek be, olyan sportszereket. Rajz?? Az emberek 99%-a saját szórakoztatására rajzol és alig valaki, akinek ez a hivatása. Ha meg valaki rajzolni akar, rajzoljon otthon. Ami meg fontos, azt mondjuk a történelem anyagba belelehetne illeszteni, sőt már bele is van (például híres festők stb.). Technikából még voltam versenyen is, műszaki témákban volt, illetve, egyéb színtiszta fizikai témákról szólt, szerintem ezt az anyagot belelehetne sűríteni a többi tantárgyba (pl. fizikába, matematikába) érintőlegesen. A kreativitásra is szerintem az vonatkozik, mint a rajzolásra. Az ének is egy jó példa a totál felesleges tantárgyakra. Én jártam zeneiskolába, meg is tanultam játszani hangszeren játszani, szóval konyítok a zenéhez. Semmi hasznos nem történik itt sem, a kottázás megtanulása után, ami elsős tananyag, csak énekelgetnek, amihez szintén készség kell. Az alapműveltséghez tartozó, fontos dolgokat (például zenetörténelem) szintén például a történelembe és irodalomba, más témáknál szóba hozva, be lehetne építeni. Amúgy, ezek általában mind, készségtantárgyak, amihez vagy születsz vagy nem. Vagy olyannak születsz, akin könnyen meglátszik, már az is, ha feláll, mert attól is fogy vagy olyannak, aki erőlködik, de még edzőtermekben sem tud lefogyni. (Persze a mozgás fontos, de nem a nap elején vagy közepén, pláne mindennap.) Lehetsz jó hangú és lehetsz pokolian rossz. Lehetsz jó kézügyességű, lehetsz kevésbé... Arról meg még nem is írtam, hogy milyen hasznos tantárgyak lehetnének, amik nincsenek (például gazdaságtan, társadalomtudomány vagy csak magasabb röptű jelenleg is fő tantárgyak oktatása, de ezeknél, sokkal hasznosabb lenne az is, ha mindenki inkább pihenne). Mi értelme ezeknek??

2021. febr. 9. 21:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
most mit sírsz pont most, a digitális oktatásban szarhatsz ezekre mind
2021. febr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Dunning-Kruger pozitív....
2021. febr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ja, és akkor még nem említettem az osztályfőnöki órát. 21. században élünk, nincs papírhiány és már van internet is, az osztályfőnök közölheti, amit akar a szülőkkel, ott ahol csak akarja. Az ilyenek osztályfőnöki órákon 99%-ban az osztályfőnök (akit ráadásul pont kifogtam, mert minden más tanárommal meg vagyok elégedve és mindet, csak vele nem) pofáját kell néznem egy tanórán keresztül, úgy hogy semmit sem csinálunk, a maradék 1%-ban jön valami idióta, mutogatni a táblánál életvezetési tanácsokat, mintha valami tudományt szemléltetnek, de valójában, ők is csak a kuruzslók és kontárok közösségét alkotják.
2021. febr. 9. 21:52
 4/18 A kérdező kommentje:
*ilyen
2021. febr. 9. 21:53
 5/18 A kérdező kommentje:
*és mindet szeretem
2021. febr. 9. 21:54
 6/18 A kérdező kommentje:
Szét vagyok esve, bocsánat.
2021. febr. 9. 21:54
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
végzős vagyok, de még senkit sem láttam így kiakadni a suli miatt xd
2021. febr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
A tesinek pont az az értelme, hogy ne vízi el, és mondjuk építs egy kis izomzatot. Nálunk általában óra elején egy kevés futás volt rendes oktatásban, utána pedig játék. Lehet, hogy kicsit lefáraszt, de engem például pont annyira fel is frissít.
2021. febr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Amilyen egészségtelen a nemzet, még ettől is jobban bele kellene nevelni az emberekbe a mozgáskultúrát.
2021. febr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Ezért (is) mentem szakgimibe. Évente 1 tölteléktárgy, az is kéthetente egyszer (ha a te szemszögedből nézzük akkor 2 tárgy, de én a tesit nem tekintem tölteléknek).
2021. febr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!