Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyenek manapság a tanárok a...

Milyenek manapság a tanárok a magyar iskolákban, hogyan viselkednek a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

A nyolcvanas években jártam iskolába. Akkoriban még nemhogy elfogadott, egyenesen elvárt volt, hogy brutálisan bánjanak a gyerekekkel. Magától értetődő volt, hogy a tanárok felpofozták, az osztálynaplóval ütötték a gyerekeket, a hajukat rángatták vagy a karjukat csavargatták. Nekem egyszer, másodikosként a falba verte a fejemet az osztályfőnök, aztán jót röhögött, hogy "a fal adta a másikat". Egy osztálytársamnak bögrét törtek össze a fején, mert nem akarta meginni a kakaót. De nemcsak fizikai, lelki bántalmazás is ment: nyilvános megalázások, gúnyolódások, durva szidalmak ("semmirekellő tróger", "szarházi", "belőled bűnöző lesz", "harminc éves pályafutásom legrosszabb osztálya vagytok"). Vagy éppen az, hogy egy 8-9 éves gyereknek aktívan próbálják elvágni az életét, például előre gondoskodni róla, hogy ne tudjon továbbtanulni, mert "folyton feleselt". Nem egy tanárom egyszerűen hisztérikus volt, kiszámíthatatlanul ütött-vágott mindenkit. Akkoriban tiltották be a nádpálcát, és persze folyton sóhajtoztak, hogy bezzeg az milyen jó volt. Így is volt olyan iskolatársam, akit bottal vertek el, kék-zöld lett mindene. Abból mondjuk lett is valami balhé, de a végén a gyereket szívatták meg, el kellett mennie az iskolából.


Azóta volt egy gengszterváltás, eltelt majd' negyven év, elvileg felismerték, hogy ilyesmit nem kéne. De valóban így van? Akik az elmúlt tíz-tizenöt évben jártak általános iskolába, mennyire találkoznak erőszakos, önkényeskedő tanárokkal, akik azt hiszik, ők élet és halál urai?



2021. febr. 11. 03:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
hát kérem pedig én egy Budai iskolába jártam ahol ezeket a matek,francia és irodalom tanártól szenvedtem el. konkrétan még ma is gyomorgörcsöt kapok ha a matek órákra gondolok. a gimi volt életem legrosszabb időszaka, főleg egy alapból introvertált személyként.
2021. febr. 12. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
ja és az volt a legrosszabb hogy én egy egész okés általánosból mentem egy ilyen pokoli helyre. más gimikből is hallottam rémsztorikat sajnos:(
2021. febr. 12. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, milyen iskolába jártál te? Én semmi ilyesmit nem tapasztaltam, pedig kb. ugyanakkor jártam suliba.
2021. febr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
14%

A "kérdező" és 3 óra körüli "válaszolói" "jártak" horror iskolákba.


Ez egy kamu kérdés, ez van.

2021. febr. 13. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
14, nem, sajnos nem kamu kérdés. Legfeljebb neked elképzelhetetlen, hogy ilyen iskolák és tanárok létezhettek. Ami persze egyáltalán nem baj: ezek a szarházi "tanárok" bűnözők voltak, akiket jobb országban elítéltek volna. De sajnos a mi iskolánk nem ilyen volt. Több osztálytársam már tizenévesen alkoholista lett, és volt, aki a harmincadik évét sem érte meg.
2021. febr. 13. 04:30
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
en elegge alvaszavaros vagyok sajnos es ezert valaszolgatok ilyen hajnali orakban. miert gondolod hogy hazudok?
2021. febr. 14. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
#16 hagyjad, egy debil. Azt hiszi, ő a legokosabb, és önkéntes rendőrt játszik itt, hogy lássuk, milyen fölényesen leplez le mindenkit. Például az alapján, hogy mikor válaszol. Az eszébe sem jut, hogy én például Los Angelesből írok, és itt este 7 van most, amikor nálatok hajnali 4.
2021. febr. 14. 04:04
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én a 90-es évek végén, illetve a 2000-es évek elején jártam általánosba. Ott nem nagyon voltak durva dolgok. Ilyen fejkokszi volt, meg a pap (hittan órán) volt hogy lekevert nekem egyet mert mögöttem lökdösődtek. Logikusan én voltam a hibás ugye.

Középsuli meg a tanárok szempontjából nyugis volt nálam. Semmi különös, mindegyik rendes volt.

anyám mesélt ilyen cifra dolgokat, mondjuk ő 60-es, 70-es években járt általánosba, középsuliba.

2021. febr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!