Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovákiában hogy viselkednek...

Szlovákiában hogy viselkednek egy átlagos magyar turistával?

Figyelt kérdés

Nyáron lehet, hogy egy napra, átlagos turistaként Pozsonyba mennék. Azt szeretném kérdezni, elsősorban azoktól, akik már voltak ott turistaként, hogy hogy viselkednek a magyarokkal, ha meghallják, hogy pl. a turistacsoport két tagja magyarul beszél egymással? Vagy ha pl. egy szuvenírboltban angolul beszélek az eladóval, az nem lenne gond az ottaniaknak? (Egy szót nem tudok szlovákul, csak azért kérdezem. Meg egyáltalán megértik az angolt? Mondjuk ezt valószínűsítem, de azért megkérdezném.) Meg hogy van ez a nyelvtörvényes dolog? Nem tiszta számomra.


Nem szeretném a helyieket megbántani, de sajnos hallottam már negatív dolgokat északi szomszédainkról. Eléggé elszomorító, hogy létezik ez az ellenségeskedés.



2015. máj. 28. 20:48
1 2
 1/16 anonim válasza:
22%

Magyar részen a magyrok szivesen beszélnek magyarul. A szlovákok akik meg tudnak magyarul, azért sem fognak. Az angollal nem tudom mit tudnak kezdeni.


Ha németül beszélgettek kinyalják a ...

Ha meg magyarul akkor lehet M. Hedvig sorsára juttok.

2015. máj. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az akkor jó, mert jól tudok németül. Köszönöm. :)
2015. máj. 28. 21:41
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem lenne gond a magyar sem. Az eladó és a vevő érdeke is, hogy nyugodtan vásárolhass, nézelődhess, hogy pénzt tudj költeni. Ilyen esetben nem hinném, hogy bármilyen probléma fordulna elő, főleg Pozsonyban, ami azért elég reflektált központ.
2015. máj. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2015. máj. 28. 21:48
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Pozsonyban biztos megértik az angolt. Szerintem magyart is, de nem azért nem fognak válaszolni, mert nem akarnak, hanem mert nem tudnak. Én is így vagyok a szlovákkal. Értem mit kérdeznek, de nehezen tudok válaszolni :(

Nekem semmi problémám nincs a szlovákokkal.

2015. máj. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
48%
én Szlovák vagyok, vagyis onnan származom. Pozsonyban az eladó szinte 100% h nem fog tudni magyarul szoval meg sem próbáld. Én ismerek pár embert akik nem szeretik a magyarokat és ők egy beszélgetés közepette azt mondták, hogy ha egy turistacsoportban beszélnek magyarul az nem baj, akkor van baj ha odamész egy idegenhez és vele kezdesz el magyarul beszélni. Ne kérdezd, hogy miért én sem értem őket :/ ...
2015. máj. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a ti válaszotokat is. :)
2015. máj. 28. 22:02
 8/16 anonim ***** válasza:

A vendéglősök és szállodások a turistákból élnek. Kicsit sem érdekli őket, honnan jöttél, csak az, hogy náluk költsd el a pénzed. Nem fogják harapdálni azt a kezet, ami eteti őket.


Pozsony belvárosában szinte mindenhol beszélnek angolul, a sok helyen németül is, de simán összefuthattok magyarul beszélő pincérrel is.

2015. máj. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#6:

Érdekes, én tudok olyan pozsonyi kocsmát, cukrászdát, szőnyegboltot, ahol az összes eladó tud magyarul. És biztosan van még egy csomó ilyen hely, csak nehéz rájuk akadni.

2015. máj. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én többször is jártam már Pozsonyban és a határmenti Szlovákiában, de a sok eseményből csupán egyetlen egy kellemetlen esetre emlékszem, aminek ráadásul már vagy 10 éve.

Pozsony főterén az egyik cukrászdába beültünk 4en. Természetesen magyarul társalogtunk. A pincér kissé mogorván vette fel a rendelésünket és aztán pár perc múlva legalább olyan mogorván szolgálta fel azt. Rajta látszódott, hogy egy ostoba megkeseredett ember, akinek komoly baja van a világgal és benne a magyarokkal is.

De mondom! Ez volt az egyetlen egy eset. Ilyen hülyék pedig a világon mindenütt, Budapesten is vannak.

2015. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!