Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha tanulmányaim alatt szinte...

Ha tanulmányaim alatt szinte végig ötös volt az átlagom, az államvizsga meg négyes lett, akkor a diploma minősítése miért csak jó (4)?

Figyelt kérdés

A 6 féléves képzés alatt 5 félévben színjeles voltam (mindenből mindig 5) csak az első félév volt olyan hogy néhány négyes.

A szigorlati vizsgák (2 db) 4 és 5 lett.

Az államvizsga maga négyes lett (szakdolgozattal kötözködtek...)


Ezek után itt a diploma maga: minősítés (4) jó.


Akkor a végig színjeles átlag voltaképp semmit se ért?


2021. febr. 14. 10:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Pontosan meg van határozva, milyen jegyeket, és milyen súllyal vesznek figyelembe a diploma minősítése során. Nézz utána! Amúgy rohadtul mindegy, milyen jegy szerepel a diplomádban.
2021. febr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"milyen jegyeket, és milyen súllyal vesznek figyelembe a diploma"


hát pont ez az hogy mivel minden ötös, így mindegy mit és milyen súllyal vesznek figyelembe.

2021. febr. 14. 10:37
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert csak a szigorlati vizsgák, a szakdolgozati jegy meg a záróvizsga jegy számít bele a diplomajegybe (ez meg van határozva a TVSZ-ben). Esetedben a szigorlatok átlaga eleve 4.5, gondolom ezt még lehúzta a szakdolgozati jegy meg kaptál egy 4-es záróvizsga jegyet, és így simán lett egy jó érdemjegyű diplomád.


Hogy vígasztaljalak: a kutyát se érdekli a diplomajegyed, soha senki nem fogja elkérni sehol. Az egyetlen, ahol elkérik, az ha tovább akarsz tanulni (mesterszakon, doktori képzésben), de a 4-es diplomával mindezekre simán jó, még doktori képzésre is.

2021. febr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy kapunk egy jegyet magára a szakdolgozatra és egyet az államvizsgára, ezt átlagolják és az lesz a diploma jegyed. Én is igazságtalannak tartom abból a szempontból, hogy minden ezen áll vagy bukik... végigtanulhattad a három évet és nem számít semmit, vagy éppen ellenkezőleg, az is kaphat ötös diplomát, aki előtte bukdácsolt. De ez van.
2021. febr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
De a jó átlagért kaptál ösztödíjat. Az 1-nek igaza van, de abban viszont nincs, hogy a diploma minősítése milyen. Vannak munkahelyek, ahol jeles alatt nem állnak szóba a felvételizővel,
2021. febr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"De a jó átlagért kaptál ösztödíjat."



egy petákot se mert levelezős voltam, és azok eleve ki vannak zárva az ösztöndíjból

2021. febr. 14. 11:31
 7/16 A kérdező kommentje:

"Vannak munkahelyek, ahol jeles alatt nem állnak szóba a felvételizővel,"


és honnan tudják az én jegyemet felvételkor? mert a diplomát magát akkor mutatom be(ez evidens) HA felvettek. előbb nem.

2021. febr. 14. 11:32
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Majd, ha kell az állás, bemutatod. A leendő munkáltatónak joga lesz bekérni a diplomát felvétel előtt, ha válogatni akar több jelentkező közül.
2021. febr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"A leendő munkáltatónak joga lesz bekérni a diplomát felvétel előtt,"


Nincs joga bekérni a diplomát, aki meg önként beadja az meg is érdemli.

Nincs joga bekérni ezen semmiféle vita nem lehetséges. GDPR és tsai.

2021. febr. 14. 11:37
 10/16 A kérdező kommentje:

Nyilván ezen a gyökerek ítéletnapig elrugóznak mint azon van-e joga megkérdezni a munkáltatónak egy nőtől mikor akar gyereket.


Nincs joga megkérdezni és mégis megkérdezi.

Mit lehet tenni? Nem menni ilyen tróger helyre és kész.

Diplomát előre nincs joga bekérni, mire fel is kérné be.

erről nem lehetséges semmiféle vita.

Amely cég bekéri, ott megköszönöm a lehetőséget...

Mint ahol azt is megkérdezték már tőle, ilyen fiatal nő mint én mikor tervez családot. Szépen elköszöntem tőlük ott abban a percben.

2021. febr. 14. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!