Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a szóbeli a II. kerület...

Milyen a szóbeli a II. kerületi Móricz Zsigmond Gimiben?

Figyelt kérdés
Mennyire szigorúak, kemények? Tételhúzás van az ismerkedős beszélgetés után? Nagyon belekérdeznek vagy hagyják, hogy végig mondjad a gondolatodat?

2021. febr. 16. 14:44
 1/2 refulgence válasza:

Szia!


Én most voltam szóbelizni. Egyáltalán nem voltak szigorúak. Én először magyarból szóbeliztem,mert a magyar felvételim nem sikerült túl jól. Kaptam egy szöveget,egy Petőfi szöveget, értelmeznem kellett,és néhány nyelvtani kérdésre is kellett válaszolnom. Ez a rész nagyon egyszerű volt,itt kellett beszélnem egy kicsit magamról,meg vittem füzeteket,meg bizonyítványt.

Aztán nekem a második az a töri szóbeli volt,erre készültem a legtöbbet. Egy magas férfi tanár szóbeliztetett,nagyon kedves volt. A magyarok megszállói tételt húztam. Beszéltem tatárjárásról,törökökről,Habsburg elnyomásról,és szépen összeszedtem a gondolataimat. Évszámokat alig kérdezett. Jól éreztem magam a szóbeli alatt,kb 20 percig tartott.

Így utólag azt mondanám jól sikerült,50 pontot kaptam,úgyhogy elég elől vagyok a listán.

Aztán volt még egy angol szóbelim,erről nem tudok túl sokat mondani. Én erre semmit nem készültem. Beültem,beszéltem egy kicsit magamról,egy kicsit a családomról. Aztán mondanom kellett egy számot 1 és 12 között,a 6-os témakört választottam,szövegértés volt,nem túl nehéz. Volt olyan hogy mondatokat kellett átalakítani,meg volt még képleírás. Kaptam négy képet,azokról kellett beszélnem.

Az angol szóbelim már kevésbé jól sikerült,33 pontos lett.

De összeségében én jól éreztem magam,jó volt a hangulat,az elején volt egy kis időbeli csúszás,de sikerült orvosolni az iskolának,úgyhogy szerintem mindenki próbálja meg a Móriczot,egy nagyon jó iskola!

És a szóbelitől pedig nem kell félni,velem mindenki kedves volt!


Ha te már voltál,neked hogy sikerült?

2021. márc. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Drukkolok neked. Szóbeli mentes lettem. Osztálylétszámon belül vagyok a Móriczban.
2021. márc. 19. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!