Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van bármi esélye,...

Szerintetek van bármi esélye, hogy esetleg könnyebb/nehezebb legyen az idei érettségi a koronavírusra hivatkozva?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért, érdekel a véleményetek :)

2021. febr. 16. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

Nézd, én annó két kezemet összettettem volna, ha érettségi előtti félévben nem kell bejárnom suliba, hajnalban kelni minden nap stb. MERT TÖBB IDŐM LETT VOLNA KÉSZÜLNI. Ne nyavajogjatok, mert állati sok időtök van így a tanulásra, a mai technikai környezetben pedog bármi kérdésed van írsz a tanárnak, hogy magyarázzon el valamit. A többi ugyis rajtad múlik. Aki akar az tud tanulni, és végső soron úgyis egyedül dolgozza fel az anyagot az ember, a tanár nem tudja helyetted megtanulni.

Kiasztanak ezek a kis rinyáló végzősök. Ha valakinek jó a távoktatás akkor azok pont ti vagytok.

Egyedül azok nyavajoghatnának, akik munkát, gyakorlati helyet vesztenek el a jelenlegi helyzetben, nem az idióta középiskolások és akár jó pár kamu-szakon tanuló egyetemista.

(egy orvostanhallgató)

2021. febr. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

1-es

Én meg pont,hogy nem örültem volna ha azt az utolsó időszakot amit az összes osztálytársammal eltölthetek elveszik tőlem.

Az érettségit meg nem értem mit kell ennyire túlbonyolítanod...Ha rendesen tanult az ember az elmúlt pár tanévben akkor minimális tanulással, nevetve megcsinálja az egészet egy neki tetsző szintre. Még a legbutább osztálytársaim is képesek voltak erre.

2021. febr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
"kis rinyáló végzősök" Örülök, hogy te tökéletes vagy, kedves #1.
2021. febr. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Az érettségi nehézségi szintje valószínűleg hasonló lesz az előző évekéhez. Esetleg egy nagyon picit könnyebb.

Tavaly, az a néhány hónap - fél év (nem tudom pontosan mennyi) az egyetemi felvételi pontszámokban ez kb úgy jelentkezett, hogy a top egyetemekhez kb ugyanannyi pontszámmal, és a kicsit lemaradóbb egyetemek / szakoknál voltak kevesebb pontot elérő hallgatók (ezt lehet kicsit nehezen érthetőre írtam, de szerintem meg lehet érteni). Ami mit jelent? Azok akik fullba nyomják a tanulást, azoknál nem változott semmi, azok akik közepesen / gyengén tanultak, pedig inkább lefelé haladtak. Mivel az érettségin a felső százalékokat a legjobban teljesítőkhöz kell igazítani (hogy ne legyen 1000 diák 100%-os érettségikkel, mert annak nem lenne értelme), és a kemény tanulók továbbra is keményen tanulnak, azok akik ez az online oktatás miatt lemaradnak / kevesebbet tanulnak, pedig sajnos így járnak.

Illetve hogy tanári oldalról is meg legyen erősítve: a párom egy erős középiskolában tanít. A jó tanulók továbbra is jól tanulnak, sőt, van aki még jobban(!), ellenben a közepes és gyengén tanulók pedig inkább csak lefelé csúsznak.

2021. febr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Matek felkészítő tanárom azt mondta hogy a középszint könnyebb lesz, de az emelt szintű nem lesz könnyű.
2021. febr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz könnyebb, szerintem. Azért van az érettségi, hogy kiszűrje a legjobb diákokat, akik tovább akarnak tanulni. Ha mindenkinek 100% lenne az érettségi, akkor mi alapján lenne felvétel? Ne kívánd, hogy könnyű legyen mert lehet, pont ez lesz a veszted. A matek közép meg pont hogy tavaly volt könnyebb, 2019-ben pedig viszonylag nehéz...
2021. febr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem aztán édes mindegy, én csak matekból javítózok, már most megvan a pontom a szakhoz amit akarok, csak javítanom kell. Nekem ezt a felkészítő tanárom mondta, aki emelt matekon is vizsgáztat.
2021. febr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy milyen nehéz. Aki tanult az röhögve megcsinálja ötösre, de aki nulla felkészüléssel vág bele, az se fog megbukni. Annyira soha sincs nehéz, hogy nagyon könnyű legyen rajta megbukni.
2021. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem esetleg könyebb lesz, és akkor maradnak a magas ponthatárok, vagy ugyanolyan nehéz és akkor lejjebb viszik. Egy kis kompenzációra mindenképp szükség van, de azért abban is van igazság, hogy nem kell hajnalban kelni, bemenni tesi órára ülni a sarokban, amikor abban az időben tanulhatnál mondjuk az emelt tárgyaidra. Én is örültem volna, ha nem kell bemennem minden reggel, akkor talán napi 5 óra alvásnál több jutott volna.
2021. febr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Annyit hozzáfűznék, hogy 11. második félévétől van online, nem az utolsó félévben... ckonkrtéan mi történelemből most kezdtük el a 12.es anyagot :) ugyanúgy vannak számonkérések a legfeleslegesebb témákból, mert még nem értünk végig a tananyagon, és nem is fogunk
2021. márc. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!