Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Óbudai Egyetem villamosmérn...

Az Óbudai Egyetem villamosmérnök képzése sokkal-sokkal kevesebbet fog érni az álláspiacon, mint a BME?

Figyelt kérdés

Mivel kizárólag levelezőn tudom elvégezni a sulit, így az Óbudai Egyetemre fogok menni. A BME csak nappalit indít.


Mi a helyzet ezekkel a diplomákkal az álláspiacon? Kerülhetek hátrányba az Óbudai miatt?


Alapból nincsenek rossz érzéseim az Óbudaival kapcsolatban, de amikor megnéztem a régi ponthatárokat, elég alacsony számokat láttam.


2021. febr. 20. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A legelső munkahelyednél egy nagyon picit esetleg számíthat, de ott is inkább a személyiség, tudás, intelligencia számít. A második munkahelyeden már inkább az első munkahelyeden végzett munka számít. A harmadik munkahelyednél akár a Gábor Dénesen is végezhettél, már nem diszkriminálnak. => Tanulj nagyon sokat, legyél jó, és főleg, keress gyakornoki helyet a második évtől. Teljesen jó a kandós diploma is.
2021. febr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kandós vagyok, még akkorról amikor nem volt egyetem.

Levelezőn csináltam, mellette technikusként dolgoztam.


Sokszor megkaptam automatizálási területen, hogy azért választanak, mert van gyakorlati ismeretem a friss egyetemistákkal szemben, és tovább látok a programsoroknál.


Most egy rokonom jár német egyetemre, gyakornokként ő is megkapta, hogy jobban szeretik a főiskolásokat, mert gyakorlatorientáltabbak.


Persze munkahelye válogatja, mert aki egy Frauenhofer Institutnál vagy valahol kutatni matatni akar, ott egyértelműen az elméleti emberek vannak előnyben.

2021. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, nem akarsz te olyan helyen dolgozni, ahol ez számít...


Ez akadémiai pályán lehet jelentős, kutatóknál, de az külföldön kezdődik, ahol senkinek fingja sincs a magyar egyetemekről.

Az iparban pedig aki azt nézi, hogy hol tanultál ahelyett, hogy letesztelné a tudásod, egyszerűen egy inkompetens szar. A diploma megléte fontos, de az fontosabb, hogy valós problémák és megoldások helyett ne arra élvezkedjenek.

2021. febr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ez annyira számítana. Én harmadéves vagyok a Kandón. (Igaz, nappalin)


Relatíve sok laborunk volt, és a mostani munkahelyemen ez (is) győzte meg a feletteseimet. Ez az első szakmai helyem, vizsgálómérnök gyakornokként dolgozom. Főleg a méréstechnikával kapcsolatosak a feladataim.


A programozással viszont hadilábon állok, és a legtöbb szaktársam úgyszintén. Mondjuk pár ismerősömet felvették programozó-szerűség pozícióra, ahol az alapokat is megmutatták nekik (elvileg), de tartsd észben, hogy ha valami, a programozás oktatás egy f.s.


Egy év C után alig jutottunk valamerre. Valószínűleg egyelőre maradok a méréstechnikával kapcsolatos melóknál, mert egyelőre a programozásnak még a gondolatától is feláll a szőr a hátamon. Hogy ezzel húzzam otthon az időm... Áh, eltértem a témától.


Jó a Kandó, főleg, ha nem kutató szeretnél lenni, csak később tisztességesen megélni a szakmából.

2021. febr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
A programozást nem egyetemen kell megtanulni, hanem otthon. YouTube, Udemy, Coursera és könyvek. Mindenki itt tanul meg, nem az egyetemen.
2021. febr. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Jól van, aztán ötkor hazaérek munkából, hatra bevásárolok, hétre megfőzök, nyolcra összepakolok és megfőzök, és a maradék két-három óra szabadidőmet mind pársoros kódokra cs.szzem el... 😂


Ugyan hagyjál már. Ezért kellett volna valami picivel színvonalasabb prog oktatás, de tudod mit, tök mindegy.


Nekem nem pálya az éjszakába nyúló programozás.

2021. febr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

6: az esti képzés is így működik. :) 4-kor zsa órára, 10-kor haza, reggel meló. Vásárlás hétvégén. És órán kívül tanulunk programozni. Ezért érdemes mihamarabb szakmai állást keresni, preferáltan egy jó mentorprogramot, ahol ipari problémákon dolgozhatsz, nem a 3 éve írt amőbád turbózod csak kis túlzással.


Jártam a BME-re is alapszakra, ott sem a padban tanultam meg programozni, hanem otthon. Bár a kérdés villamosmérnökökről szólt, nem mérnökinformatikusokról.

2021. febr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%
Ki pontozgatja le a normális válaszokat?
2021. febr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

“ Nekem nem pálya az éjszakába nyúló programozás.”


Csak szólok, nálunk az ilyenek tudnak programozni, akik így nyomják. Nem tartozom közéjük.


Automatizálásban voltam, és rohadt nagy csalódás volt fejlesztésre kerülni. Mindig mozgattak a beágyazott rendszerek, ezért váltottam. Mindig csak a gányolás megy, kész ingyenes rendszereknintegrálása a jelenlegibe, kísérletezés, szöszmötölés. Nekem nagyon nem jött be, én a működő rendszerekhez vagyok szokva.


Meg nemrég segítettem C++-ban a rokonomnak egy német egyetemen. Ott is csak addig jutottak el, gyakorlatban, hogy mutatóztak, meg építettek láncolt listát meg bináris fát. Az osztályokat már csak elméletben vették át. Ebből nem lesz profi az ember.

2021. febr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!