Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy targy nem sikerul, de...

Ha egy targy nem sikerul, de a gyakorlat meglett belole akkor csak az eloadast kell felvennem megegyszer vagy ugyanugy a gyakorlatot is hozza?

Figyelt kérdés

2021. febr. 21. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a gyakorlatot nem kell. Sőt, nem is veheted fel, mert már elvégezted.

Előfordulhat olyan, hogy a következő félévben hirdetnek meg úgynevezett vizsgakurzust. Annak az a lényege, hogy az előadás meg van hirdetve, de előadást nem tartanak, csak azért írják ki, hogy tudjanak belőle vizsgáztatni. Ez azért érdekes, mert akkor nem kell várni két félévet, mire újra felveheted és vizsgázhass belőle, így van rá esélyed, hogy ne csússz.

2021. febr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Azért ez durva, hogy érettségizett emberek, akik diplomát szeretnének, nem tudják elolvasni az egyetemi szabályzatot.
2021. febr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azert az durva, hogy egyes emberek késztetés ereznek, hogy kommenteljenek annak ellenere, hogy érdemben nem tudnak hozzaszolni. Borzasztoan sajnalom, hogy nincsen jobb dolgod viszont igy is a legjobbakat kivanom neked. Sosem fogom szegyellni azt, hogy merek segitseget kerni, hamar az egyetemen nemigen vilagositanak fel. Es igen, ez egy konnyebb es gyorsabb ut mintha az egyetemi szabályzatot furkesznem.:)
2021. febr. 21. 14:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocs az offért de én ezt nem nagyon értem. Nálunk úgy van, hogy az előadást tartó oktató aláírást ad, a gyakorlati tanár meg általában beadandót kér vagy vizsgáztat. Na most a gyakorlat eleve csak úgy teljesül ha megkapom a jegyem. Máshol létezik ilyen, hogy a gyakorlat sikerül a tárgy összességében meg nem?
2021. febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hat pl nalam. A gyakorlatra elozo felevben beadandora kaptam egy 4est viszont sajnalatos modon nem tudtam megteremteni azokat a körülményeket, hogy nyugodtan tudjak vizsgazni, igy keresre beírták az egyest előadásra. De ezekszerint ha a gyakorlat megvan akkor eleg csak az eloadast felvennem.
2021. febr. 21. 14:24
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Nekem eleve nem engedi a neptun hogy csak előadást vegyek fel tárgy újrafelvételnél. Ha előadás és gyakorlat is van az adott tárgyhoz akkor mindkettőből muszáj felvenni. De szerintem ezt a tanárral is le tudod boxolni.
2021. febr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem kivan irva, hogy teljesítve van. Azert bizonytalanodtam el igy hirtelen.
2021. febr. 21. 14:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor vedd fel úgy és hívd fel a TO-t.
2021. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgának gyenge előfeltétele a gyakorlati jegy, tehát az előadást fel tudod venni úgy, hogy nincs gyakorlatod, de az feltétel, hogy a gyakorlat fel legyen véve (nem véletlenül, ugye). A gyakorlatot előfeltétel nélkül meg tudod csinálni (már persze ha azok a tárgyak megvannak, amire épül), de előfordulhat, hogy a gyakorlat meglesz, de az előadás (vagyis kollokvium) nem lesz meg. Ekkor nincsen semmi baj, a gyakorlati jegy megmarad, vizsgázni meg elmész legközelebb.
2021. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom, csak feltunt h 25en vettek fel ujra az eloadast gyakorlatot pedig csak 5en. Ezert gabalyodtam meg.
2021. febr. 21. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!