Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen mennyit kell tanulni?

Egyetemen mennyit kell tanulni?

Figyelt kérdés

Igazából most lettem középiskolás, fogalmam sincs milyen az egyetem.

De elég sok helyen látom hogy nagyon lazán vannak az egyetemisták, 1-2 szakdogát írnak és ennyi. Ez a mostani helyzet miatt van így?


2021. febr. 22. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Az egyetemmel az a jó hogy te osztod be az idődet, akkor tanulsz amikor jólesik, mert nincs holnap felelés, nincs hetente tudásfelmérés, nincs röpdoga,stb. A szorgalmi időszak így elég laza a legtöbb szakon, a vizsgaidőszakban pedig éehet reggeltől estig tanulni.
2021. febr. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Szak- és egyetemfüggő. Szakdolgozatot csak a képzés végén kell írni, viszont az 40-50 oldal, más kategória, mint egy "hogyan telt a nyarad" fogalmazás.
2021. febr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"mert nincs holnap felelés, nincs hetente tudásfelmérés, nincs röpdoga"


Röpdolgozat lehet hetente, de mindent előre be kell jelenteni egyetemen. Nálunk hetente feleltetés is volt egy tárgyból, de ez csak annyit jelentett, hogy mindenkinek legalább egyszer egy feladatot a tábla előtt meg kellett oldania. De amúgy ezek elég ritkák, távoktatásban meg pláne.

2021. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak azok a szakok, ahol a szorgalmi időszakban (értsd szeptember-december, február - május amikor órák vannak) lazulás van, mert nincsenek vagy csak nagyon elvétve szémonkérések, ellenben vért izzadnak a vizsgaidőszakban (december-február és május -június környéke, melyik egyetemen hogy) ha ténylegesen leszarták év közben a tanulást. illetve vannak olyanok is, ahol a vizsgaidőszak laza, mert év közben annyi beadandó, prezentáció, zh (a dolgozatok egyetemi verziója) van.

Mind az évközi, mind a vizsgák anyag jóval nagyobb terjedelemben is, mint az időarányos anyag a középiskolában. Pl. ha egy hónap alatt a töri tankönyvben végigvesztek 20 oldalt, ugyanannyi idő alatt egy egyetemi kurzuson két tankönyv/kötelező irodalom 3-4 fejezetét veszik végig, amik általában 30-40 oldal között is lehetnek az én tapasztalatom alapján.

A mostani helyzet eléggé megbolygatta az órákat. Nekem van olyan ahol sokkal könnyebb lett a követelmény, mert több kicsi évközi feladatot beraktak (de íg év közben is munkát kell beletenni) és olyan is ahol a jelenlét hiányára való tekintettel a vizsgát nehezítették meg és az évközi beadandók mellett annak az eredménye számít jobban.

Meg az hogy azt látod valakiről hogy lazán veszi az egyetemet, nem biztos hogy úgy van. Sokszor nem kell bejárni órákra - ha a tanár amúgy is vsak felolvassa a prezentációt, akkor van olyan aki könnyebben tanul ha otthon nyugodt körülmények között elolvassa, akár más időpontban mert éppen késő este vagy kora reggel tud a leginkább figyelni. Magunknak beoszthatjuk az időnket a saját belátásunk szerint. A húgom pl. azt hiszi hogy folyamatosan lazsálok mert sokszor délután 2-3 óra körül már pihenek és kész vagyok az egyetemi feladataimmal, de ez azért van mert délután használhatatlan vagyok és inkább 4-5 körül kelek fel, hogy még az óráim előtt tudjak haladni más egyetemi beadandókkal, vagy tudjam megnézni egy másik óra anyagát.

2021. febr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

"1-2 szakdogát írnak és ennyi"

az 1-2 szakdogába pont 1-2x szakadnak bele. már ha ők írják, és nem veszik vagy íratják meg mással. lehet könnyűnek tűnik, de nem az.

2021. febr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Majd ha készülsz érettségire, akkor gondolj arra, hogy minden amit megtanulsz arra, az egyetemen egyetlen közepes szintű vizsgának felel meg a 3-13-ból. (szak és évfolyam válogatja, hogy hány vizsgád van félév végén)

Amiért 4 évig gürizel középsuliban, azt itt egy fél év alatt kell megtanulnod, ezer más dolog mellett.

Nem tudom milyen irányban gondolkodsz, de szívesen elküldöm neked az egyik vizsgám tételeit, akár a kidolgozásukat is.

2021. febr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó jól írja.

Majd arra gondolj, hogy amit ti vesztek mondjuk 2 hétig matekon, az az egyetemen 1 alkalom. Ugyan ez fizikára, történelemre stb.


Persze vannak lájti szakok ahol ellébecolnak, de az annyit is ér. Viszont egy vizsga ott is legalább annyi anyagot tartalmaz mint 1 tárgy középszintű érettségije. Amit ahogy fentebb írták középiskolában 4 évig veszel ott meg 3 hónap.

2021. febr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon tévedsz. Persze ez szakfüggő is.


De annyit összehasonlításként el tudok mondani hogy gazdasági szakon, egy nehezebb vizsgára simán kell annyit tanulni egy tárgyból(!!) mint anno az egész érettségire 4 tárgyból (angolból előrehozottaztam ezért nekem tavasszal már csak 4 volt).


Főleg hogy pl angolra, nemetre alig kellett tanulni, matekot sokat gyakoroltuk anno a suliban, magyarra is csak gyakorolni kellett plusz átnézni hogyan kell művet elemezni. Úgy igazán tanulni tanulni nekem csak törire kellett.


Szóval egy nehéz vizsgára tanulok annyit v többet mint anno érettségire. Van olyan tárgy amire hónapokat készültem és harmadszorra egy hármassal mentem át és vért izzadtam.


Persze vannak könnyebbek is.

De egy szimpla zh-ra simán kell tudni olyan akár olyan 100-140 oldalnyi anyagot.


Aztán nálunk (6. Féleven vagyok) most meg olyan hogy minden héten több tárgyból beadandót kell írni (átlag 5-10-15 oldal), amihez kutatni kell, végigbogarászni cikkeket, kutatasokat akár idegennyelven is. Prezentaciót összerakni mimdem hétre, ahhoz is kutatni kell, órai feladatok több tárgyból IS minden órán, ahhoz is kutatni, keresni. Van olyan tárgy amiből óra elején ÉS végén is teszt, persze pontokért arra is készülni kell, aztán szakdogát is írni, amihez szintén rengeteget kell olvasni.


Szóval nem árulok el nagy titkot, de az egyetem mind nehézségre mind mennyiségre jóval nehezebb, több mint a gimi.

2021. febr. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jónevű gimiben röhögve voltam jó tanuló,egyetemen vért izzadtam a közepes eredményeimért. Persze szakfüggő.
2021. febr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!