Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » El lehet fogadtatni a már...

El lehet fogadtatni a már teljesített tárgyakat valahogy, ha másik szakon teljesítettem őket?

Figyelt kérdés
Ha már van egy alapdiplomám, és szeretnék még egy alapszakot elvégezni, akkor ha vannak azon az alapszakon ugyanolyan tárgyak, mint amik a teljesített alapszakomon voltak, akkor azokat el lehet valahogy fogadtatni, hogy ne kelljen még egyszer vizsgáznom belőlük, illetve jelen lennem rajtuk? Illetve, ha ez lehetséges, akkor kell helyettük választani valami más tárgyat, vagy akkor csak annyival kevesebb tantárgyat kell teljesítenem?

2021. febr. 23. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelel a feltételeknek, el lehet fogadtatni.
2021. febr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, én is ugyanígy csináltam. Azokat a tárgyakat tudod felvenni amelyekre nem épül semmi és persze ha meghirdetik. Nálunk most páros féléves tárgyakat hírdettek meg így hiába szerettem volna felvenni egy 5.féléves tárgyat, ha nem volt meghírdetve. Csak a 2.4.6. és 8.
2021. febr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő mértékű egyezés esetén el lehet fogadtatni, simán megkapod a kreditet és így levonódik a második alapszakod 180 kreditéből. Kreditátvitelnek hívják a dolgot.
2021. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2021. febr. 23. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!