Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy zajlik az érettségire...

Hogy zajlik az érettségire való felkészülés?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek és lenne pár kérdésem. A tételek témáit előre megkapjuk? Én azt hallottam egy most érettségizőtől, hogy középszinten megadhatják, de emelten nem.

2021. márc. 4. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:

emelten is megadják, úgy emlékszem február környékén

tehát akik idén emelteznek, már tudniuk kell (ha egyáltalán lesz szóbeli)

2021. márc. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Középszinten magyarból és történelemből a tanárod dönti el, mik a tételek. Emelten központilag döntenek, és sokkal általánosabbak, tehát nem tudod konkrétan a tételt.


Példa:

Közép: Kosztolányi: Édes Anna elemzés.

Emelt: Kosztolányi művei a harmincas években.


Ez azért van így, mert emelten sokkal több tételt ki lehet hozni 1-1 tágabb témakörből, ezért is kell átfogóbb tudás.

2021. márc. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
* azt hozzátenném, hogy valamennyire a középszint is kötött, pl magyarból meg van adva, hány magyar költő/író, hány világirodalmi mű stb kell a tételsorba. Csak ezen belül van mozgástér, nyilván a tananyaghoz igazodva.
2021. márc. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben így már értem. Szakmai tantárgyból akarok érettségizni, de így már tudom. Köszi.
2021. márc. 4. 16:56
 5/5 anonim ***** válasza:
hivatalosan csak témaköröket adhatnak, mi február végén kaptuk meg őket, de más sulikban pl már év elején kiadják a konkrét tételeket. emelt témaköröket oktatas.hu n közlik februárban
2021. márc. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!