Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi idő alatt lehet felkész...

Mennyi idő alatt lehet felkészülni egy emelt biológia érettségire?

Figyelt kérdés
Eddig alapszinten tanultam a biológiát. Van még kicsit több mint egy évem a felkészülésre. A tervem hogy a nyáron átrágom magam a tankönyveken és jövőre felveszek egy emeltre felkészítő 1 éves kurzust. A cél egy olyan 70-80% lenne. Csak nem tudom érdemes e vagy válasszak valami könnyebb tárgyat.

2021. márc. 4. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy év alatt fel lehet rá készülni, ha van egy alaptudásod, viszont komolyan kell gondolnod. Sok érettségi feladatot oldogass, olvasd a könyveket, ha még egy félkészítő kurzusra is elmész simán meglehet a 70-80%
2021. márc. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Abban az esetben, ha van egy konkrét célod továbbtanulás terén, amihez szükséges az emelt biosz, akkor érdemes lehet. De rengeteg motivációt és energiát igényel. Emelt biológia sokszor azoknak is nehézséget okoz, akik gimnáziumban 6-4 évig biosz fakultáción tanultak. 1 év azonban hosszú idő, és ha van kellő önkontrollod arra, hogy a nyaradat is rászánd, akkor a 70-80% talán meglehet.

Ha azonban csak azért gondolkozol a bioszban, mert miért ne, vagy mert eddig szeretted, de nem kell a továbbtanulásodhoz akkor nem biztos, hogy megéri.

2021. márc. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
1 hónap is elég, plusz szóbelire mégegy hónap. Még a mostanira is fel tudnál készülni.
2021. márc. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!

Szerintem több dologtól is függ a felkészülési idő hossza.

1. (Talán a legfontosabb) az eddigi tudásod, képességeid. Mennyire érted az anyagot, mennyire tudsz logikusan gondolkodni, problémákat feltárni, érvelni, logikai kapcsolatokat felfedezni, kihasználni. Valamint mennyire (pontosan) ismered a fogalmakat, definíciókat, alap összefüggéseket - amik középszintű tartalmak.

2. Mennyi időt és energiát tudsz rászánni (napi és heti szinten hány órát fogsz tanulni). Ezt "értelmes", hatékony időben mérve (tehát nem a könyv fölött merengve, vagy hússzor elolvasva ugyanazt a leckét, mert az nem tanulás!)?

3. Az előző mondathoz kapcsolódva: erősen befolyásolja a felkészülési időt a tanulási technika, hatékonyság. Szövegértés, hatékony olvasás, lényegkiemelés.

Lehet, hogy nem ilyen válaszra vártál, de a "minden csak akarat kérdése", meg "ha nagyon akarod, sikerül!" tapasztalatom szerint fizikai és élettani akadályok miatt csak bizonyos határok közt működik. Nem lehet napi 10-12 órát hatékonyan tanulni, mert elfáradsz, és semmi nem megy már a fejedbe. Nem lehet 8 órán át feladatokat megoldni, mert már a végén a szöveget sem látod, nem hogy megértsd a kérdést. Nem tudsz napi 100 fogalmat bebiflázni, mert össze fogod kavarni, és ha nem ismételsz, két nap múlva a felére sem emlékszel. Abbahagyom a felsorolást.

A fentiek (1-3.) ismerete nélkül annyit tudok írni, hogy egy "közepes"* középiskolai szintről erősen odatéve magad (jó időbeosztással és nagy önfegyelemmel) szeptembertől május elejéig feszített tempóban meg lehet célozni egy 70-75%-ot, ha már hamarabb (pl. áprilistól) nekilátsz, akkor kevésbé hajtós, és a 80% is sanszos lehet. Arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy a 3-as mire alapozta az egy hónapot! :-)

* Közepes középiskolai szint: kb. azt jelenti, hogy egy középszintű érettségit úgy 60-70%-osra megírnál.

Ami alapján mindezt le merem írni: 22 év emelt érettségire felkészítés (pontosítok: 2005-ig közös érettségi-felvételi volt, 2005-től van emelt érettségi). Általában szeptember-április (tehát 8 hónapos) felkészítőket tartok, és azt tapasztalom, hogy nagyon strapás a diákoknak.

Jó ütemtervet, kitartást, türelmet és hitet (saját magadban - mert az nagyon kell!) kívánok a sikeres felkészüléshez! :-)

2021. márc. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit az előttem szóló írt, az nem igaz ilyen formában. Én igenis képes voltam napi 10 órát olvasással és feladatmegoldással tölteni, és ezt folyamatosan csinálni egy hónapig, így lett pontosan 80%-os. Előtte nem tanultam semmit, ellógtam az órákat. Azt kell megérteni, hogy a természet logikusan épül fel, párszor elolvasod a könyvet érdeklődéssel és megoldasz pár érettségit. Nem kell túlbonyolítani. Ha ismered a feladattípusokat és a követelményrendszert rájössz, hogy nem várnak el hatalmas lexikális tudást, sok esetben inkább a logikádra van szükség. Még tanár sem kell a felkészüléshez.
2021. márc. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Na ne hülyéskedjetek már, én idén érettségizem emelten bioszból úgy, hogy februárban kezdtem rá készülni.


Kijelöltem 3 napot amikor tanulok, abból 2 full tanulós nap, egy pedig amikor csak érettségi feladatokat oldok.


Igaz, én csak a 45%-ra utazom de ettől függetlenül nincs olyan nehéz mint írják itt sokan.

2021. márc. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 5! 4. vagyok.

Szerintem mindkettőnknek igaza van. Azonban én 20 év tapasztalata alapján írtam. Te a saját felkészülésed alapján. Amiben rengeteg egyedi (emiatt megismételhetetlen) tényező van benne. Szóval neked sikerült - ehhez gratulálok! -, de az esetek min. 90%-ában nem szokott összejönni.

2021. okt. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én a #6-os vagyok.


Végül nem vettem annyira komolyan a felkészülést mint írtam, de így is 52% lett és bekerültem arra az egyetemre ahova szerettem volna.

2021. okt. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, végül sikerült egy 88%-ot írnom így már az orvosira járhok! Aki esetleg ezt olvassa hasonló helyzetben remélem tudja, hogy elkotelezodessel simán meg lehet csinálni.
2022. dec. 22. 19:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Hova jársz? Pest?
2022. dec. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!