Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet, hogy soha nem fog...

Lehet, hogy soha nem fog visszatérni az egy évvel ezelőttig létezett világ?

Figyelt kérdés

A középiskolákban és az egyetemeken minimum hibrid oktatás lesz most már örökre, legalábbis a mi életünkben. Ez a covidos helyzet felgyorsította a digitális forradalmat sajnos.



Ugyanolyan fokú szabadságunk soha nem lesz már, mint 2019-ben volt.



2021. márc. 10. 06:40
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
1 éve 2020 március volt, országos karanténnal. Csak dolgozni, sportolni és kaját venni mehettünk ki. Szóval remélem hogy nem nagyon fog.
2021. márc. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ezt jól látod. De miért baj a hibrid oktatás?
2021. márc. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Mért baj a hibrid oktatás? Tanárként és egyben nyelvtanfolyamon résztveőkét, tehát diákként is van tapasztalatom.


Azért baj, mert a digitális oktatás személytelen, nncs személyes jelenlét. A személyes jelenlét során sokszor a tanár a személyiségével hat, úgy, hogy sokkal jobban megjegyezhető, élmény alapú a tanulás-tanítás folyamat, még akkor is, ha netán használunk digitális kütyüket az órán.


Nyelvtanulóként csupán csak azért folytatotm a skype-os digitális órákat, hogy ne felejtsem el teljesen a nyelvet. Egyébként nem sokat ér.

2021. márc. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem biztos, hogy nem és az oltás is csak beetetés, hogy mindenki felvegye a nem létező szabadság és régi élet visszakapásának reményében...
2021. márc. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
97%
Elég valószínű, nem vagyok pesszimista, inkább realista, én úgy látom, hogy egyre csak rosszabb lesz a helyzet. Nem csak a vírusrs gondolok, hanem az emberek viselkedésére, a sok gyűlölködés, feszültség stb. Egyébként örülök, hogy most 27 éves vagyok, és nem mondjuk 12. Volt még részem a maszk nélküli, tényleg együttlevős, szórakozós fiatalságban.
2021. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 Én nemrég néztem meg a "Nem beszélek zöldségeket "c" filmben, és teljesen szürreálisnak tűnt, hogy a parkban 2 vadidegen 1 padon ülve elkezd beszélgetni úgy hogy az egyikük már 80 felett van, és egyikükön sincsen maszk.
2021. márc. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21%
1-2 év múlva vissza fog térni.
2021. márc. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy pesszimista vagyok, de egyelőre én is úgy látom, hogy nem fog visszatérni a régi éltünk soha.. valamit mindig "kitalálnak". Eddig oltás kellett, de nem volt. Oké most van, de hát az egyiket betiltották több országban is, mert meghalt több ember. Aztán jönnek a mutációk, meg a ki tudja hányadik hullám, meg valamiért most nem tudnak oltani, stb stb. Addig "húzzák" az időt, míg végül az emberek elfelejtik, hogy volt normális életük is, és ez a sz@r lesz a normális, ami most van. Már 1 éve tart.. és nem úgy tűnik, hogy mostanában vége lesz, hisz hiába kezdődött meg az oltás, mégsem enyhítenek, hanem szigorítanak, pedig elvileg egyre kevesebb fertőzöttnek kéne lenni, mégis egyre több van. Ez így fog menni még nagyon sokáig szerintem.. és ez a nagyhatalmaknak csak jó, hisz könnyebben tudják az embereket irányítani. Sz@r az egész..
2021. márc. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

8. A világ valójában állandóan változik, szóval nem tudom hogy mit is értÜNK a régi életünk alatt. 1990 előtt csak körülményesen lehetett pl. valutát vásárolni, autóra várni kellett, Budapesten kenőpénz kellett a lakás bérléshez / vásárláshoz, de legalább relatíve olcsó volt.


2000 előtt bátran felszálhattál a repülőre úgy, hogy vitted magaddal az ásványvizedet, meg úgy bármilyen folyadékot, azóta már utasbiztosításra sem költesz szívesen, mivel terrorcselekményben megmurdáláskor úgysem fizet.


2010 előtt nem volt ennyire meghatározó a fosbook (ezt kizárólag rossz értelemben értem), nem kellett minden pötsömnyi oldalon Cookie hozzájárulásra kattintgatni, hol volt még a GDPR. cserébe még nem tudtál ennyi mindent online intézni. (számomra 2007-ig nem is nagyon volt online, otthon nem volt net, és milyen jó is volt :) Nem voltak ennyire irreális ingatlanára. (Kösz a Csokot, phaszfejek)


2020-ra, ha nem vagy fosbookon, mindenki sír hogy legyél már, ha nem engedsz, akkor nem létezel. Beégette magát az alapvető kifejezéseinkbe (ráírok, tiltottam visszajelölt, látta de nem írt vissza), ezen az oldalon a kommunikáció gyakorlatilag a fosbookot jelenti. Viszont még mindig egy rakás szarságot nem lehetett online intézni, ami mára már természetessé vált. Imádtam a tavaly márciusi leállást, mikor 1/3 annyi autó volt az utakon, és szerintem még most sincs annyi mint 1 évvel ezelőtt. Tele volt bulizó külföldiekkel/magyarokkal a város, mindenhol a hányást meg az üvegszolánkokat kellett kerülgetni, a bkv-n csak heringként lehetett létezni.


Igazából engem a jelenlegi állapotban csak a maszk zavar, a többit lexarom. Így döntött a kormány, mit hisztizzek miatta, elvégre ez a nép akarata, demokrácia van, vagy mi a szösz.

2021. márc. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!