Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Semmelweisre ha felvesznek...

A Semmelweisre ha felvesznek szeptembertől, akkor nem az állami féléveim fognak fogyni?

Figyelt kérdés
A modellváltás miatt.
2021. márc. 12. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha államira kerülsz be,fogynak a féléveid.
2021. márc. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
De igen, fogynak a félévek, 14 jár orvosira.
2021. márc. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A Corvinuson máshogy van már, így hogy alapítványi iskola lett, a SOTE-n ezt nem fogják bevezetni?
2021. márc. 12. 08:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért a Corvinuson hogy van?
2021. márc. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ott amióta megvolt a modellváltás, ott azóta bevezettek egy Corvinus ösztöndíj nevű támogatást, aminek ha eléri valaki a ponthatárát (mintha állami támogatás lenne), akkor bekerül ösztöndíjjal az egyetemre, és ezek mellett az államilag támogatott félévei nem fogynak.
2021. márc. 12. 09:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező! Igen bekerül ösztöndíjjal az egyetemre és szerződést köt. Ezt minden évben meg kell tennie, és csak akkor lehet ösztöndíjas, ha a feltételeknek megfelel. Az ösztöndíjat az egyetem utalja és a tanulmányi költséget fedezi, úgy, mint az államilag finanszírozottnál. Ezért nem fogynak a félévei. Viszont magasabb átlag és kreditszámra adják meg az ösztöndíjat, mint az államin.
2021. márc. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy hogy működik, igazából az a kérdésem, hogy most, hogy a SOTE is alapítványi iskola lett, bevezetik-e ezt ott is. Szerintem sokaknak segítség lenne, akik későn jöttek rá, hogy orvosok/ gyógyszerészek szeretnének lenni, és már elhasználták az állami féléveiket.
2021. márc. 12. 13:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Erről nem hallottam még, de én is szeptemberben kezdem az orvosit, és mivel már elvégeztem egy BA-t, szurkolok, hogy bevezessék!
2021. márc. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért jóval magasabb átlagot és kreditet kell elérni a Corvinuson, mint eddig, és ha egy képzés 6 féléves, egy félévvel sem lehet alapesetben többre pályázni. Úgyhogy biztos, hogy sokkal kevesebben kapják meg az ösztöndíjat.

A másik pedig, hogy a modellváltás miatt valószínűleg nem marad állami egyetem, így a 12 félév sem nőhet.

2021. márc. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pont ez jutott eszembe nekem is. Örülök, hogy már más fejében is megfordult a gondolat, így kevésbé tűnik elvetemült ötletnek :)) Nagyon jó lenne, ha bevezetnének valamilyen "Semmelweis Ösztöndíjat", de őszintén szólva nem tudom, mennyi esély van arra, hogy ha lesz is valami változtatás, az hallgatóbarát lesz...
2021. ápr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!