Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A modellváltás miatt nőhet...

A modellváltás miatt nőhet majd az önköltséges félévek ára a vidéki egyetemeken?

Figyelt kérdés

Úgy fest, hogy az utolsó félévemre majd elfogynak az állami félévek és ki kell fizetnem. Erre számítottam is, és van is rá félretett pénzem. A tanulmány megkezdése alapján nekem félévente 300 000 forintot kellene fizetni. A probléma viszont az, hogy elindult egy pletyka, hogy ez a modellváltás miatt az összes hallgatóra függetlenül a felvétel évétől kezdve bármikor változtathatják az önköltség összegét. Eddig az egyetemen minden ilyen változás csak az új hallgatókra vonatkozott, visszamenőleg az az ár már nem nőtt. Lehetséges az, hogy a modellváltás miatt ez majd változni fog?



A másik opció, ami még jobb ennél, hogy van lehetőség bizonyos kreditmennyiség alatt kreditenként kifizetni egy jóval kisebb összeget és így 40-50000-ből meg lehet úszni, hiszen csak a szakdolgozat, illetve a záróvizsga maradna arra a félévre. Ezt a szabályzatot lehetséges, hogy eltörlik? Ki mit gondol?



2021. márc. 14. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, nem változtathatják, az önköltség összege annyi lehet, ami a hallgatói szerződésedben szerepel, ha ezt megszegik, akkor be lehet perelni az egyetemet. Szóval modellváltás ide vagy oda, ha emelnének az önköltségen, az is csak az újonnan kezdettekre vonatkozna, akik azt a szerződést írják alá az egyetemmel.
2021. márc. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
megerősítem az elsőt, tényleg így van
2021. márc. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hallgatói szerződésedben szerepel, hogy mennyi a félévenkénti vagy kreditenkénti költségtérítés, akkor annyi, azt egyoldalúan nem változtathatják meg, csak felmenő rendszerben.
2021. márc. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen a válaszokat.
2021. márc. 15. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!